Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mehet a gyerekem oviba, ha...

Mehet a gyerekem oviba, ha még kapom rá a gyes-t?

Figyelt kérdés
Szept.-től felvették,de csak nov.-ben lesz három éves.Vissza kell mondanom így a gyest?Természetesen novembertől töltöm a szabikat és megyek vissza dolgozni.
2012. aug. 5. 14:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Tudtommal 6 órába lehet dolgozni gyes mellett. Vagy hány órába dolgozol?
2012. aug. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Szeptemberben még nem fogok dolgozni,akkor még gyest kapok.Majd novemberben kezdem a szabikat letölteni,ami kb kitart januárig.Utána fogok 8 órában dolgozni.

Novembertől ment volna a fiam az oviba,de most valami új rendelet szerint aki Dec.01-ig betölti a 3. évét az a gyerek kezdhet szeptemberben.De én akkor még gyesen leszek.

2012. aug. 5. 14:16
 3/12 anonim ***** válasza:
Tudomásom szerint fél napra mehet, azaz ebéd után el kell hozni.
2012. aug. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Bocsi elnézést off leszek de van ilyen rendelet? Ezt hol olvastad? vagy honnan tudod? (minket is érint novemberi a lányom)
2012. aug. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

A beiratkozás után tartott szülőértekezleten mondta az óvodavezető.Én is meglepődtem,mert a lányom tavaly kezdte az ovit és ő akkor mehetett amikor betöltötte a 3-t.

Úgyhogy most teljesen tanácstalan vagyok,hogy jár e nekem akkor novemberig a gyes vagy nem.

2012. aug. 5. 14:22
 6/12 anonim ***** válasza:

4 es vagyok. Ha logikusan végiggondoljuk, IGEN jár szerintem mert elvileg ugye 6 órás munka mellett IS jár a gyes még.

na most normál munkaidőt feltételezve 8-2 ig dolgozhatnál (mert az 6 óra ugyebár) és 2 kor indulnál a gyerekért.

Tehát nem érnél már oda délre.

Szóval mitől lenne ez a helyzet más, (értem hogy te most abban a 2 hónapban nem dolgozol de) éppen dolgozhatnál is 6 órában törvényileg, és járhatna a gyerek oviba értelemszerűen EGÉSZ napra.

2012. aug. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én is gyesen vagyok és járnak a lányaim oviba, egész napra. Nálunk sokan vannak gyeses anyukák és mindenkinek járhat egész nap a gyereke.
2012. aug. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Na ez a válasz megnyugtató.

Mármint úgy érted,hogy nincs otthon több babád?És arra a gyermekedre kapod aki ovis?

2012. aug. 5. 15:21
 9/12 anonim ***** válasza:
7-es vagyok, igen, ovisra kapom a gyest (ikerim vannak, náluk az iskolakezdésig jár gyes).
2012. aug. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Bnőm is kapja még a gyest, de jár a gyerek oviba.Igaz ott betegség miatt jár a gyes, de nem hiszem hogy lenne külömbség.
2012. aug. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!