Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ugye most már mehet oviba?

Ugye most már mehet oviba?

Figyelt kérdés

4-et tölti szeptemberbe, beíratva be van.

Be íratva tavaly is be volt, csak a szobatisztaság teljes hiánya miatt nem ment.

Idén májusba szintén be írattam, bár akkor még közelébe sem álltunk a szobatisztaságnak.

Egy hónapja megbízhatóan szobatiszta, így ez már nem gond.

Viszont van 2 gondom még mindig.A beszéd és az öltözködés.

Öltözni vetkőzni egyáltalán nem tud (persze ha ott vagyok), értem ezt úgy hogy volt már olyan hogy kint beszélgettem az udvaron, ki akart jönni és mivel nem talált, és nem tudta hogy én látom felvette a szandált egyedül.Van hogy rájön hogy megpróbálja egyedül az öltözést, vetkőzést de nem ez a jellemző.


A beszédnél hasonló a helyzet, nagyon sok mindet mond de annál több mindent csak félig, vagy elharapva.

Pl a vizet úgy mondja hogy zí, a bili bii, a kutya auau, a cica az cica, a megvan mama, de más hangsúllyal mint a nagymama mama.Én abba bízok hogy az oviban a sok gyerektől megtanul, de félek emiatt nem tudom vinni őt.Beszélgetni rengeteget beszélgetünk, de utálja ha mondókázok vagy mesélek neki.


A másik, hogy szülőire nem tudtam menni.Ha most bemegyek ügyeletre ott az ovo nő ugye el mond mindent, mert konkrétan azt se tudom melyik csoportba fogunk járni.


2012. aug. 3. 22:49
 1/4 anonim ***** válasza:
53%

Ne haragudj hogy ezt írom..de veletek lehet a gond....

nem tudom milyen körülmények között éltek ezt most pszichológiai szempontból írom...

a te..ill ti feladatotok lenne megtanítani öltözni...pl..megmutatod neki és azt mondod legközelebb...addíg nem megyünk ki játszani amíg meg nem próbálsz felöltözni..vagy apranként ha felveszed a szandid egyedül kimegyünk....stb stb..hogy valami inspirálja...utána megdícsérni és mindenki elött dícsérni amiket elértek..egyedül vette fel a szandit olyan ügyes volt....

amikor beszélgettek..kijavítani nem auau,hanem vau vagy kutya kutyi kutyus..hogy fejlődjön a szókincse,csak játékosan hogy ő is akarja ezeket a szavakat használni....

(nem lehet hogy régebben valami megrázkódtatás érte vagy megijedt nekünk fel sem tűnő dologtól??ezért ez a késői szobatisztaság,ill elharapott egyszerüstett szóhasználat??

A közösség biztosan jót tesz neki..ezért nem fognak kinézni..hisz ha akarja ki tudja magát felyezni..és ha pedig akar valamit rá lesz mind a többi gyerekkel mind az óvónőkkel kapcsolatban kényszerülve..

Mindenképpen jelezd ezeket az itt is elmondott dolgokat nehézségeket az oiban személyesen az óvónőknek,dadusnak..és akkor kicsit türelmesebben jobban odafigyelve kezelik...

Sok sikert

2012. aug. 4. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Természetesen biztosan nagyon sokat hibázunk, sok mindent rosszul csinálunk, csináltunk ezt nem tagadom.

Ez is közre játszik, meg a személyisége is.

Mindent egyik pillanatról a máikra csinál, de akkor "hibátlanul".

Az elindulás is későn volt, 20 hónaposan, viszont kimaradt a kapaszkodva tesz két lépést és elesik.Egyszer csak kapaszkodás nélkül kisétált a szobából a konyhába.Nem engedte hogy tanítsuk járni, földhöz verte magát és hisztizett.

A szobatisztasággal ugyan így voltunk.Pénteken még az se zavarta ha bepisilt, vagy bekakilt a nadrágba, sőt ha kakilt nem engedte hogy le vegyem a kakis nadrágot róla.Ha bevittem neki a bilit kidobta, ha vittem a wc-re kézzel lábbal kapaszkodott az ajtóba.Szombat este magától ráült a bilire, és azóta egyszer sem volt baleset még éjjel sem.


A beszédbe mindig kijavítjuk, a nem létfontosságú dolgoknál úgy csinálunk mintha nem értenénk.Csak az a baj hogy elmondja 3x, aztán legyint egyet és inkább nem is kell neki.

2012. aug. 4. 10:53
 3/4 anonim ***** válasza:

4 éves lesz a gyermeked. Ne hidd róla azt, hogy buta! Többet kell foglalkozni vele! Ennyi idősen már rég illene beszélnie, érthetően.

Ne javítgasd, ha rosszul mond valamit, mert azzal csak letöröd a lelkesedését, inkább ismételd el helyesen.. tehát ha azt mondja, hogy "auau", akkor mondd utána, hogy "igen, kutya". Ha szépen kimondja, mindig dícsérd meg, ezzel erősíted meg hogy jól csinálja.

Ha meg megy oviba, hidd el hogy ott meg fogja tanulni az öltözködést is, hiszen te nem leszel ott, a dadusok meg nem fogják egyenként végig öltöztetni a 20-30 gyereket. Képes rá, 4 éves.. lehet hogy kicsit lustika, minek erőlködjön, ha te úgyis megcsinálod? Otthon is szokjatok rá, hogy egyedül öltözködjön. Segíteni lehet neki, mondd hogy hogy csinálja, megérti! Ha 1 óra, akkor 1 óra. Ez nálunk is sokáig gond volt.

Meg beszélni is fog, hidd el, mert más nem érti meg amiket te igen. Rá lesz kényszerülve, mivel te nem leszel ott.

2012. aug. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi.

Így értettem a javítást, hogy mondom helyesen.Soha nem szólok rá hogy nem jól mondja.A dicséret sem marad el soha.

Apukám úgy kezdett el beszélni hogy amikor a huga született a nagymamájánál volt egy hétig, és mivel ő nem értette még azt sem ha vizet kért apu, kénytelen volt rendesen elmondani mit akar.Valami ilyesmiben bízok én is.

2012. aug. 4. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!