Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek igazságos az,...

Szerintetek igazságos az, hogy a terhesség és a szülés, majd a szoptatás egyedül a nők "feladata"?

Figyelt kérdés

Oké, hogy a fogantatáshoz kell a férfi is, de mindössze két percig és neki az mindenképpen élvezettel jár, míg a nőknek ugye nem törvényszerű :)

Azután az egész 9 hónapot egyedül a nők csinálják végig, csak az ő testük változik, csak nekik kell odafigyelniük magukra, csak nekik kell lemondaniuk dolgokról stb. A szülés-szoptatás ugyanígy. Előbbi ugye iszonyú nehéz és sajnos azért némileg veszélyes is, sokszor jár komplikációkkal, ill. nem kellemes következményei is vannak. A szoptatásnak pedig ugyancsak vannak "mellékhatásai".

Aztán arról nem is beszélve, hogy ezek mellé még ott van maga a gyereknevelés és a háztartás vezetése, meg a főzés is, amit még a 21. században is javarészt a nők végeznek amellett, hogy azért szinte minden nő dolgozik.

Ha körbenézek, akkor csak olyan családokat látok, ahol a férfi csinál ugyan ezt-azt otthon, de azért 80%-ban a nők látják el a hagyományos női feladatokat és ha a férfi csinál valamit azokból (pl. foglalkozik a gyerekkel vagy elmosogat), akkor hősként néznek rá, míg ugyanezért a dologért a nő még egy köszönömöt sem kap, pedig ő is ugyanúgy dolgozik.


Szóval szerintem ez nagyon igazságtalan dolog a természettől, hogy a nőkre már csak biológiailag is több feladatot bízott, plusz még emellé ott vannak a társadalmi beidegződések.

Szerintem a férfiaknak ilyen szempontból sokkal, de sokkal könnyebb az életük. Úgyhogy részemről örülök, hogy 2 fiam van, bár 15-20 év múlva, mire ők felnőttek lesznek, ki tudja mi lesz...


Nektek mi a véleményetek?


2012. aug. 5. 14:47
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Ja és persze azt is igazságtalannak tartom, hogy a terhesség-szülés-szoptatás hármasában a férfiak a jót sem tudják átélni!

Mert persze az egész maga egy csoda és kár, hogy nekik abból nem jut, csak közvetve és az is csak mostanában...

2012. aug. 5. 14:51
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Azt, hogy a dolog biológiai része abszolút a nőké, teljes mértékben el tudom fogadni. Azt viszont nem, hogy egyre több olyan férfiról hallok, aki magára hagyja a családját a gyerek születése után, mert hoppá, ő mégsem egy ilyen kis bőgőmasinát szeretett volna, hanem egy kis cukibogárt, aki eszik-alszik egész nap, és mellette mosolyog a kipihent, fitt, boldog, szexrekész anyukája, aki tipptopp lakással, finom vacsorával várja a ház urát. Na, ez az, amit nem tudok elfogadni:S
2012. aug. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
40%
Én inkább sajnálom a férfiakat, hogy ezeket a csodálatos dolgokat nem élhetik át.
2012. aug. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Hát igen, a férfiaknak még ezt is lehet, simán elhagyhatják a gyereküket és senki nem néz rájuk ferdén, mert sajnos szinte egy megszokott dolog. Míg ha egy nő hagyja el a gyerekét, azon mindenki megbotránkozik...

Gyönyörű ez a kettős mérce :)

2012. aug. 5. 15:02
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen én is sajnálom, azért is írtam a kiegészítést :)
2012. aug. 5. 15:04
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Megnygtatlak, hogy nem minden férfi ilyen. Az enyém pl. mindent csinál amit kell egy háztartásba és most hogy 33 hetes vagyok a 3.-al meg pláne, ill. van 2 gyerekünk már. Igaz szomszédok, családtagok vagy hősként néznk rá vagy engem néznek le mert a férjem pl. segít a gyereknek wc-re menni vagy bármi ami ugye a nő feladata lenne. Hát tudod mit gondolok az ilyenről... Pl sógornőm ezen tök ki van akadva. Most őszintén nem kibírja ő is hogy többet tudjak pihenni. Mikor nem voltam terhes akkor mindent megcsináltam, befőzés, kertkapálás, házimunka, de a férjem is kivette a részét ha itthon volt ill. csinálta ő is a kert és ház körüli munkákat amit kell éppen.

Pénzkeresésbe: van amikor ő keres jobban van amikor én. De pl úgy nézett ki, hogy kapok egy vezető posztot a cégnél és gond nélkül bevállalta volna, hogy itthon marad egy 4 hós, 2 és 4 éves gyerekekkel. Sajnos hamarabb be kell tölteni a posztot, csak ezért nem jött létre a dolog.

Egyébként egyet értek a felvetéssel, az én környezetemben is több here szaladgál mint ilyen amit leírtam. De vannak ugyn ilyen jó példák is körülöttem :).

2012. aug. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

6-nak:

Hidd el, te nagyon szerencsés vagy. De pont ezt írtam, hogy amelyik férfi ilyen, mint a te férjed, azt hősként tisztelik (vagy éppen lenézik, hogy szegényt te csicskáztatod, ha jól értettem :))

Az én páromat sem lehet éppen beskatulyázni a klasszikus férfiszerepbe, mert pl. a gyerekekkel sokat foglalkozik, olykor akár többet is mint én, mert viszont sajnos a házimunkából nem nagyon veszi ki a részét :( Ill. megcsinálja, ha megkérem rá vagy ha rászólok miatta, de az azért nem ugyanaz, mintha magától elvégezné, mert neki is igénye van a tiszta lakásra-ruhára vagy éppen a friss főtt kajára...

2012. aug. 5. 15:18
 8/11 anonim ***** válasza:

Te jó ég, ezt most komolyan kérdezed?:))


A férfiak arról nem tehetnek, hogy így alakult a biológijja, ezzel kapcsolatban ki- ki a világnézeti felfogásának megfelelő személynél reklamálhat, hogy miért alakította így a dolgokat.

Mellesleg nagyon szexi lenne odabújni egy tejtől csöpögő lógó mellű, hisztis férfihoz:))


Más kérdés, hogy ki mit vár el otthon a párjától.

Válassz magadnak olyan embert, aki minél több dologban osztozik veled:)

2012. aug. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez nem igazság kérdése, ez így van és kész. Aki nem tudja elfogadni, az bele is bolondulhat, mert úgysem tud rajta változtatni. Ha egyszer így alakult, akkor igen, IGAZSÁGOS.
2012. aug. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Elég összetett kérdés :) Azért ideális esetben szerintem jól van ez kitalálva a kihalásunk ellen: a nő a gyerekért felelős, míg a férfi ellátja őket. (Az egyébként, hogy ki a főnök, ill. ki kit szolgál ki, civilizációnként változik, úgy tudom). Sajnos nálunk tényleg úgy alakult, hogy sok férfinél "megmaradt" a világháborúk előtti klasszikus elvárás arra, hogy a nő kiszolgálja őket, csakhogy ma már a háztartások többsége két fizetésből tud csak fennmaradni - így ez tényleg igazságtalan. Ugyanakkor a nők közül is sokan mindent akarnak: karriert+szuperanyuságot - így ebben kicsit mi is hibásak vagyunk (én is). Sajnos a férfiaknál ez a fordított emancipáció (vagy mi) nem annyira tűnik egyértelműen vonzónak, mivel egyrészt cikinek tartják sokan, másrészt ugye kényelmesebb otthon csak "herének" lenni.


Nálunk szerencsére eléggé fifti-fifti a helyzet a férjemmel. Mondjuk én már a kapcsolatunk elején sem voltam házitündér... De aztán amikor gyerekünk lett, először mégis a klasszikus felállás történt: ne zavarjuk Apát, mert ő dolgozik és különben is, én jobban tudom mit hogy kell csinálni... Aztán sajnos a gyermekágy alatt egy komplikáció miatt sokáig kórházba kerültem és majd fél-egy év volt, mire újra teljesen felépültem - ám öröm az ürömben, hogy Apa így szuper Anya lett :) és azóta is profin műveli ezt. S mióta műveli, nagyon megbecsüli bárki más házi-munkáját is.

2012. aug. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!