Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Albérlet kisbabával? Mik a...

Albérlet kisbabával? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm mondta, hogy amikor terhese kerestek új albérletet, nagyon sok helyről elküldték őket, hogy gyerekkel nem lakhatnak ott. Végül nagy nehezen sikerült találniuk egyet és sem a szomszédokat nem zavarja a pici, sem a lakásban nem tesz kárt.

Mi hamarosan szeretnénk babát, de ehhez fontos lenne egy saját lakás (most szülőkkel élünk). Sajnos az anyagiak miatt nekünk is csak az albérlet jöhet szóba.

Nekem is nehéz lesz terhesen vagy már gyerekkel albérletet találnom? Mit tapasztaltatok? Lehet hogy a barátnőmé kivételes eset volt? Vagy költözzünk még azelőtt, hogy látszana rajtam a terhesség? Kitehet a tulaj, ha már ott lakunk és közben leszek terhes? Illetve ha nem tudja meg szülésig, akkor a babával kitehet?


2012. aug. 5. 15:43
 1/8 tetro ***** válasza:
26%
Az én környezetemben senkinek sem jelentett gondot babával költözni. Én egy kutyával és egy macskával költözgetek évek óta, egy-két helyen mondtak csak nemet emiatt.
2012. aug. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%

Hát én régen amikor albérletet kerestem akkor kizáró ok volt a gyerek. Ezt már az elején le is rendezték.

Amióta külföldön élek,és kiadtam a lakásomat először nekem nem volt kifogásom a gyerek ellen, de a végén sajnos nem fizettek,tönkre vágták a lakást,és azzal jöttek,hogy "gyerekkel úgyse dobhat ki minket"..Nehezen,de végül is megszabadultam tőlük.

Azóta gyönyörűen felújítottam a lakást,bár jelenleg üresen áll,de megfogadtam soha nem adom ki gyerekes családnak..

Én a rossz tapasztalatom miatt döntöttem így. Bár ha két fiatal akik becsületesek,nincs gond,és jó ideje ott élnének, közben baba jönne,ez nem befolyásolná. Akkor már nem lenne kifogásom ellene.De az tuti hogy kezdésnél sem terhes nőnek,sem kisbabásoknak nem adnám ki..

2012. aug. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Életem során jópár albérletben laktam, még soha sehol nem volt baj a gyerek. (mondjuk akkor még csak terhes voltam, illetve 1-2 volt ma már 3 van de már a sajátban élünk).

Nagyon rendes normális főbérlők voltak. Volt egy hely ahol a bejelentkezésnél volt egy kis probléma, mert a főbérlő aggódott hogy ha ideiglenesre bejelentkezünk akkor nem fog tudni "kitenni" na ez nem esett valami jól persze de aztán kiderült hogy ez nem így van meg különben sem ismert még akkor minket csak valaki telebeszélte a fejét.

2012. aug. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A húgom 6 éves lányával elég sokáig keresett albérletet míg végre talált olyat aki az iskola miatt engedte a bejelentkezést.
2012. aug. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sosem volt ebből gondd, hogy gyerekkel akartuk kivenni az albérletet.

Üres lakást kapok, ha leamortizálódott a gyerek a bútort, az az én gondom, mert az enyém a kanapé, bútor, de igazából egy üres lakásban maximum a falat tudja össze festeni rajzolni a gyerek, de mielőtt kiköltözök, ki kell festenem, mert úgy kell át adnom a lakást ahogy kaptam!

Vidéken van egy saját lakásunk, ki van adva, gyermekesnek, mi pedig abból beázás összegből bérlünk lakást másik városban, ahol munkát kaptunk.

Havi szinten be kell mutatni a csekkeket, így nincs elmaradás, ha nem fizeti az albérletet azonnal mehet, ha mégis lelalkta a lakást, nem adom vissza a kaukciót!

2012. aug. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
Én inkább kiadnám egy párnak babával, mint 3 bulizó egyetemistának. Szerintem nektek sem kell tovább keresni. Mindenki nagyon megnézi a bérlőket és ez érthető is, hisz azért az ő lakása. Szerintem találnátok.
2012. aug. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
én 3 gyerekkel 1 hét alatt találtam. ingatlanost bízz meg,ő megkeresi nektek a megfelelőt,nem is fog olyat ajánlani,ahová nem mehet gyerek. pénzbe nem kerül,mert nekik mindig az fizet,aki kiad
2012. aug. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A bátyám 2 éve külföldön dolgozik, én intézem az itthoni dolgait. Amikor felmondott az albérlő megmondta a bátyám, hogy gyerek és állat nem jöhet. Nekem nagyon ciki, főleg kisgyerekes anyaként, de az ő lakása, az ő döntése. És már a telefonban megmondom, hogy ez van, ne is pazaroljuk egymás idejét :-(


Amúgy 5-en vagyunk testvérek, szóval mindketten tudjuk, mit tudnak pusztítani a gyerekek.

2012. aug. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!