Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Beadassam neki a baranyhimlő...

Beadassam neki a baranyhimlő elleni oltást?

Figyelt kérdés
Kislányom 3 éves, most kezdi az ovit. Én még nem voltam bárányhimlős. Szeretnénk kistestvért. Nem tudom mi lenne a jobb. Kislányom kapjon oltást vagy esetleg én?

2012. aug. 5. 21:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha a kislányod kap is oltást és nem lesz beteg, attól még a bacit hazaviheti neked. Érdemes magadnak is beadatni az oltást a babavállalás előtt. Csúnya betegség, szerintem ha lehet előzzétek meg.
2012. aug. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kislányom most kapta meg a bárányhimlőt 9,5 hónaposan. Nem tudom hol szedhette össze, mert nem voltunk sehol. Akár két hétig is képes lappangni. Úgy tudom, hogy kismamákra nézve elég veszélyes lehet. Így hogy nem kaptad meg, talán tényleg érdemes lenne magadat is beoltatnod.

Picikém elég sokat szenvedett vele. Nagyon lázas volt. Szerencsére most már túl van rajta. Már esnek le a sebecskék! Egy nagyon komoly és csúnya betegség.

Mondjuk jó a rosszban, hogy ő már ez miatt nem fog az oviból hiányozni. :D

2012. aug. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem magadnak adasd be és a lányodnak ne. Legalább Ő túlesik rajta ha az oviban megkapja és nem lesz ilyen gondja, mint neked amikor majd felnő.

Nekünk az orvos javasolta, hogy ne adassuk be,mert ha majd terhesen kapja meg az nagyon veszélyes lesz.

2012. aug. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

a kérdező valszeg már volt bárányhimlős és ha volt akkor nem kell oltás nincs értelme mert a szervezete védve van


ha anyatejes lesz a baba akkor jó ideig védve lesz az anya által


a gyereknek meg .... hát volt olyan h oltás után még elkapta az sem jobb


a fiamon alig 4 pötty volt

a lányomon kb 10

érdekes h egy csoportban jártak akkor és mégis 1-1,5 hét volt köztük

ja és végig jártak oviba :-)

a doki azt mondta megcsípte valami a fiamat mert egy helyen volt nagyon

majd a lányomon is kijött akkor mondta h akkor valszeg bárányhimlő volt :-)

a lányomon is egy helyen jöttek ki a pöttyök egy kis csoportban voltak


szal én nem oltanám be magam

2012. aug. 6. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Úgy tudom nem voltam bárányhimlős.
2012. aug. 6. 07:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!