Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Felelossegteljes anyukak! Ha...

Felelossegteljes anyukak! Ha ti nem vigyaztok a gyereketekre, akkor miert a masikat kell felelossegre vonni?

Figyelt kérdés

Feltettem ezt a kerdest a kutyas temakorben is. Aki akarja megtalalhatja. Az van hogy van a szomszedban egy kisgyerek aki atnyulkalt a kertesen at hozzam. Nem tudom miert. Van egy kutyam aki nem fenevad! nem pitbuuuuul! nem harcikutya! nem egy vadallat akit a kertben tartok es neha oda dobok neki egy-egy csontot. Szoktatva van allatokhoz idegenekhez, ha setaltatni viszem se szedi szet a porazt es tepi szet a jarokeloket. En ha lenne gyerekem ott merem hagyni oket. egyedul!

Szoval most a szomszed fel akar jelenteni, hogy milyen vadallatot tarok aki kozveszelyes sot "gyerek gyulola fajta!" Es mier nem tarom lancon vagy kennelben ha ilyen veszelyes! 1. Arra veszelyes aki anyulkal, bemaszik, bejon a kapun es en nem vagyok ott mert a kutya ugy van nevelve, hogyha en nem emgedem be az illett akkor ugy veszi, hogy illetektelen behatolo, betoro, tolvaj stb. Tehat nem hagyja hogy barki csak ugy ki-be maszkaljon itt. En megmondtam vay 20x hog sajnalom, NEM azert van a kuya hogy a gyereket harapdalja, de ha nem vigyaznak ra arrol nem en tehetek... Ha ezt tudom felhuzok 3meteres betonfalat+szogesdrotot... azon tti nem jon at semmi gyerek...

Kerdem en ha az embernek gyereke van ki ma figyeljen ksa ra vigyazzon ra, ha nem a szulei? 5eves gyerek... Most mondok par peldat amert az osszes anyuka le fog szolni, vay torlim a kerdesm provokacio miatt... Ha az ember elmegy kirandulni es a gyereke beleesik egy toba folyoba es megfullad akkor a hibas a vizfenntartoja lesz mett nem huzott fel oda korlatot, falat? Ha a gyerek leesik rgy dombrol es megserul akkor a teruletulajdonos lesz a hibas mert nem volt ott korlat? Ha a gyerek beleiszik a hipoba a feleloseg a kemikusoke mer miert hoztak letre ilyen eros mergezo vegyszert? Tudom eros peldak de ez is ilyen... Ha en jem figyelek a kutyamra es kirohan a mezorol at az auotoutra es elutik 100-zal akkor most az autos a hiba mert miert ment annyival?



2012. aug. 6. 15:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

a kutyatartásnak biztosan vannak valami szabályai tehát hogy saját területen kerítésen belül hogyan kell tartani. Utcán, közterületen póráz szájkosár. Ezt mondjuk tudom. Sok kutyás ezt se tartja be (nem rád értem).

Szeretem a kutyákat, ha tehetném nekünk is lenne. Van 3 kicsi gyerekem, az állatok szeretetére és tiszteletére nevelem őket és szigorúan arra hogy NEM NYULKÁLUNK be sehova és ha szembe jön egy AKÁRMILYEN akármekkora kutya nem rontunk rá szaladunk oda mert ki tudja milyen. ha látom a kutyán és a gazdin is! a barátkozás jeleit akkor is először én nyújtom oda a kezemet lassan hogy megszaglászhassa majd utána ugyanúgy óvatosan a gyerekek is.

Ennyi. és nagyon figyelek mert életre szóló rossz élményt szerezhetnek így a kutyákkal ha egy megharapja.

2012. aug. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én is így nevelem/fogom nevelni a gyerekeimet.NEM nyúlkálunk be a kerítésen,NEM bosszantjuk az állatokat,és bármilyen kutyus jön szembe NEM kezdeményezünk kontaktust.Érdekes az én kisebbik fiam 4 éves,és tökéletesen tisztába van a "szabályokkal".Sőt,sokszor ő mondja-amikor olyan ház előtt sétálunk el,ahol kutyus van-hogy menjünk ki a járda szélére,ne legyen mérges a kutya.Ennyi.2gyerkes+32hkm
2012. aug. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én sem engedem, hogy a kerítésen benyúlkáljanak a kutyához a gyerekeim, mert akármennyire is ismerik, megharaphatja őket. Ha a szomszédod gyereke nem érti ezt meg, érdemes lenne egy nádat vagy bármit feltenniük a kerítésre, amin nem tudna átnyúlni a kicsi és a kutya sem látná. Ha ti megoldottátok, hogy a kerítésen ne tudjon átmenni vagy átharapni a kutyus, akkor a többi már az ő dolguk.
2012. aug. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Egyetértek, én is ezt tanítottam a gyerekemnek, tiszteli az állatokat, megcsodáljuk a kutyákat az utcán, de nem veti rájuk magát, ha a gazdájuk esetleg külön mondja, hogy megsimogathatja (nem szoktuk megkérdezni sem ezt), akkor azt tanítottam, hogy a nyitott tenyerét nyújtsa először oda a kutyának, hogy meg tudja szagolni.

A kerítés mögött lévő kutyákat is tiszteletben tartja, mert tudja, hogy az a dolguk, hogy védjék a házat, nem „haragszanak” rá, csak figyelmeztetik, hogy ne menjen be, mert az az ő (a gazdájuk) territóriuma.


Szerintem ez nem bonyolult, és nem a gyerek tehet róla, ha a szülei nem foglalkoznak ezzel.

Szóval egyáltalán nincs igaza a szülőknek, mert az ő felelősségük, hogy megtanítsák a gyereket arra, hogyan kell viselkedni az állatokkal, és hogy figyeljenek rá.

2012. aug. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Bár nem vagyok egy nagy kutyabarát, révén, hogy lakótelepen lakunk és itt is nőttem fel 30 éve, és elég sok gondot okoznak itt a kutyások. DE: a kertes házunk lenne, akkor lenne kutyánk, mert nem utálom őket, csak azt tartom, hogy a kutya (bármilyen háziállat) kertesházba való. Ott viszont olyan kutya legyen, hogy tényleg érjen is valamit, legyen házőrző és a barátokat, gyerekeket ismerősőket ne bántsa, mint nálad.


Szóval sűrűn járunk vidékre, anyósoméknál is van két kutya, a dédinél is egy nagyobb, bár annyira nem bízom a kutyákban, hogy egyedül engedjem még így is a fiamat velük, ha ott vagyunk bármit lehet velük csinálni, de egyedül nem. Főleg nem egy idegen kutyával... még a kerítés mellett sem szívesen megyünk az utcán, mert rengeteg helyen jönnek a kutyák és ugatnak. Már attól megijedünk, nemhogy még benyúlkáljon, átnyúlkáljon a fiam.

A kutya arra is való, hogy őrizze a házat, aki engedi a gyerekét benyúlkálni, átnyúlkálni a kutyához, az nem felelősségteljes anyuka. Ennyi.


Egy szó mint száz, egyetértek veled!

2012. aug. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%

A normális hozzáállású, felelősségteljes szülők azt is megtanítják a gyerekeiknek, hogy nem nyúlkálunk be a kerítéseken.

De, mint mindenben, a szülők között is találni jó pár degeneráltat, akik szerint a világ a gyerekük körül forog és mindenki boruljon térdre előttük. Az ilyennek meg úgysem fogod tudni megmagyarázni...

Szóval nem kell általánosítani itt sem.

2012. aug. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekünk nincs kutyánk a szomszédnak van és drótkerítés választ el minket egymástól.

Sajnos hiába magyarázom a 1,5 éves fiamnak,hogy ne nyúlkáljon át, mégis megteszi, amit egy pillanatra magára hagyom az udvaron. De ez az én bűnöm, szerencsére a szomszéd kutyi ismeri a fiamat, és mindig olyan szelíden dugja a kerítéshez a nóziját, még a száját sem nyitja. Ennek ellenére ha megharapná, odakapna neki nem eszembe sem jutna szomszéd nénit hibáztatni a történtekért. Én voltam a hülye, hogy nem voltam a nyomában.


Szóval egyet értek veled, ha szomszédnak nem tetszik a dolog húzzon nádat, szerintem hiába jelent fel ezért, nem tudnak semmit csinálni vele.

2012. aug. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem is van két gyerek most jön a harmadik, a telken van két kutyánk és a szomszédban is vannak. De a gyerekeimet úgy neveltem, hogy nem nyúlkálunk át a szomszéd kutyáihoz. Főleg egy öt évesnek ezt már bőven meg kellene érteni, a szülők hibája nem a tiéd sztem. Csináljanak olyan kerítést ők, hogy a gyerek ne tudjon átnyúlni!
2012. aug. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Teljesen igazad van, nem Neked kell figyelned, aki szabályosan tartja a kutyát. A láncon és kennelbe tartásnak is vannak új szabályai, megvan hogy mekkora lánc és kennel kell, szóval nehogy már a szomszéd mondja meg hogy mit csinálj.

Nekem gyerekem is van meg kutyám is. A fiamat megtanítottam hogy nem nyúlunk át, be, és nem simogatunk idegen kutyákat. Nem mindig tartja be, próbálkozna, résen kell lennem, de eszembe sem jutna a másik kutya gazdáját okolni ha valami történne ilyenkor (az persze más ha egy szabadon engedett kutya nekiront, de a Ti esetetekben nem erről van szó). Ha a szomszéd nem tud állandóan a gyerekére figyelni, oldja meg ő hogy olyan legyen a kerítés, hogy nem tudjon átnyúlni a gyerek.

2012. aug. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igazad van. Az én fiam két éves és imádja az állatokat. Ha kint vagyunk és sétáló kutyát látunk, első dolgom figyelmeztetni, hogy nem nyúlhat hozzá, mert megijeszti, és a kutya megharaphatja. Megérti, és soha nem volt gond. Többször előfordult, hogy egy-két kedves kutyatulajdonos felajánlotta, hogy megfogja a kutyát, amíg a kisfiam megsimogatja. Ilyenkor is szólok, hogy finom tegye, mert neki is csak az esik jól. Kicsi még és néha nem érzi, ha fájdalmat okoz, ezért vagyok ott én, az anyja, hogy figyeljem, és figyelmeztessem. Múlt héten voltunk anyukáméknál. Az ő kutyájuk kicsit szeleburdi, az a baja, hogy unatkozik, és nem tudja levezetni az energiáját. Szóltunk a fiamnak, hogy bármennyire is szeretné szeretgetni, ne menjen oda, mert baj lehet, és ezt is megértette. Egy öt éves gyereknek is ildomos lenne ilyesmit megérteni, már ha a szülei figyelnek rá, és elmagyarázták neki. Azért mert egyes szülők nem képesek felnőni a feladathoz nem te vagy a hibás, és nem kell dobozba zárni azt a szegény állatot.
2012. aug. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!