Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rábízzátok a gyereketekre...

Rábízzátok a gyereketekre hogyan táplálkozzon vagy ti határozzátok meg?

Figyelt kérdés
Ha valaki vegetáriánus és csak ilyen ételeket készit a gyereke is vega lesz vagy hogyvan ez? Vagy ha nagyobb lesz a gyerek akkor bízzátok rá?
2011. jan. 28. 10:39
 1/5 A kérdező kommentje:
remélem ellég érthető:S
2011. jan. 28. 10:40
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha vega vagy akkor nem is lesz otthon hús (gondolom) így a gyerek is vega lesz (az oviig).

Nálunk reggelinél és vacsoránál ki van pakolva a vaj, felvágott, sajt, kifli, zsemle, tej, mindenki eldönti mit kér. Ebédnél meg azt eszik, amit főzök bár előző nap szoktam ötleteket kérni, szóval lehet szavazni.

2011. jan. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem valamilyen téren mindenki meghatározza a gyereke táplálkozását. Aki pl. csak bio ételeket eszik, annak a gyereke is ezt fogja enni, mert hát miért kapna mást? Vagy pl. vannak családok, ahol nagyon sok húst esznek, ott a gyerek is ezt szokja meg, más családok meg ritkán esznek húst, ott ez lesz a megszokott. Ahol gyakran főznek főzeléket, ott ez lesz az alapvető, ahol meg inkább tésztát esznek, ott az. Vannak családok, ahol semmit nem sóznak meg, mert egészségtelennek tartják, vagy nem esznek semmi olyat, amiben mesterséges ízfokozók vannak, és így nyilván a gyereküket is erre nevelik. Mindenkinek mások az étkezési szokásai, és a gyerekeiket is e szerint a minta szerint nevelik. Ez szerintem természetes.
2011. jan. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok vegetáriánus, csak nemigen szeretem a húst. DE a 2 éves fiamnak megfőzöm, megsütöm a húst, mert fontos a szervezetének a hús, és imádja is. Én eszem a főzeléket ő pedig a főzeléket hússal. Vagy csinálok bolognait, magamnak pedig sajtos-tejfölös tésztát például.

Ilyen kicsi korban szerintem fontos figyelembe venni, hogy az ő szerevezetének mire van szüksége.

2011. jan. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Olyan szempontból én határozom meg, hogy kisfiam vega lett most már egy éve, és olyan apróra összevágom neki a húst, hogy ne lássa, illetve készítek húskrémeket, fasírozottat. Olyan szempontból ő, hogy azt hiszi húsmentesen étkezik.

Csak az a baj, a kicsi meg csak a húst eszi.

Úgyhogy feladat elhitetni ugyanarról, hogy hús illetve nem hús is egyszerre.

De amit nem szeretnek nem erőltetem, hal, máj, bab. Amit megesznek, de más formában-például sütőtököt tejjel turmixolom reszelek bele csokit vagy egy banánt és azt mondom Kubu ital, azt adom nekik és kitalálok rá valamit.

2011. jan. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!