Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kötelező a biciklis gyerekülés...

Kötelező a biciklis gyerekülésben öv?

Figyelt kérdés

Olyan gyerekülést kaptunk, amiben nincs biztonsági öv. Azt tudom, hogy Sisak kötelező, de azt nem tudom, hogy öv kell-e.

Segítsetek!


2012. aug. 7. 10:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Kell. Legalábbis én nem ültetném olyan ülésbe a lányomat amiben nincs öv.
2012. aug. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Persze, hogy kell!

Több okból is. Ha nincs bekötve a babád, simán kiugrik menet közben a bicikliből, vagy egy borulásnál kiesik, semmi nem akadályozza meg a súlyos sérüléstől!


Ne haragudj, de nem is értem, hogy lehet ilyet kérdezni.

2012. aug. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem is az hogy kötelező, de az fel sem merül benned, hogy öv nélkül az első huppanónál kiesne a gyereked???
2012. aug. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hajmeresztő egy kérdés. Miért, ha nem kötelező akkor nem kötöd be a gyereket? Úristen. Gondolom autóban sem kötöd be a biztonsági övet, ha nem látja a rendőr.
2012. aug. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez egy használt ülés vagy új?

Mindenképpen kellene szereznetek övet hozzá!

2012. aug. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
öv kötelezőt,de a sisak én úgy tudom,hogy nem....
2012. aug. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Milyen ülés? Nekem olyan vas pici székszerű van amit előre lehet felszerelni. Engem is annak idején abba hordott Anyu, soha nem estem ki pedig nincs öv benne. De az új műanyag fajtához szerintem is kell.
2012. aug. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Valaki megmondaná, melyik Kresz paragrafus szerint kötelező a bukósisak a gyerekre? Többször átolvastam, de nem találom, pedig szeretném tudni pontosan.
2012. aug. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
még szép h kötelező :-O
2012. szept. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ahogy az autósok körében a biztonsági öv, úgy a kerékpáros társadalomban a sisak használata vált ki komoly vitákat. Hallottam olyan véleményeket, hogy az autóforgalomtól teljesen elzárt kerékpárutak építése, a kerékpározás népszerűsége, a tömeg által nyújtott biztonság feleslegessé teszi a sisak viselését. Véleményem szerint ez egy hatalmas ostobaság!!!

A kerékpározás veszélyes üzem és a kerékpárosok morálja a kerékpárúton is néha kritikán aluli. Ahogy az autóúton, úgy a kerékpárutakon is mindig akad egy-egy sietős bringás aki nem ügyel a többi kerékpárosra és könnyen veszélyhelyzetet teremt. Autók közt lavírozva pedig nem is kérdés a sisak viselése. A sisak NEM álbiztonságot nyújt. Nem kötelező szeretni a sisakot, de mindenképpen javallott a viselése.

2012. szept. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!