Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy az emberek...

Miért van az, hogy az emberek ronda nevet adnak a gyerekeiknek?! Ma már a húsleves "nevet" is lehet anyakönyveztetni.

Figyelt kérdés
Tudom,persze ízlés kérdése,de azért gondoljanak már valamelyest a gyerekre is.Nevetséges neveket adnak.(Via...és még sorolhatnám.)2013-ban már rántott párizsi lesz.Vagy mi,de most komolyan?!
2012. aug. 10. 21:51
1 2
 1/12 fotucsok ***** válasza:
37%
Komolyan ez volt ma a legfontosabb kérdés, ami megfogalmazódott benned????
2012. aug. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%
A Viával nincs semmi probléma nem ronda név.Persze vannak furcsa nevek,de 10 év mulva már nem lesznek furcsák.
2012. aug. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
61%

Kinek mi a ronda szerintem a most divatos ősi nevek mint a Huba, Turul, Gyopárka szörnyű

van akinek ez tetszik.

2012. aug. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem meg mindenkinek a saját döntése hogy milyen nevet ad a gyerekének.Gondolom neked a régi nevek tetszenek.De pont az a jó hogy nem vagyunk egyformák és nem adja mindenki ugyanazt a nevet a gyerekének.A Viát én például még nem hallottam.De azért kíváncsi lennék milyen "csúnya" neveket tudnál felsorolni.
2012. aug. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem is gázak az ősmagyar nevek, meg azok amikor külföldi neveket magyarosítanak úgy, hogy extra gány legyen a vezetéknévvel, pl Lakatos Eszmeralda.

A Viával nem tudom mi a baj, az annyira szidott Benett sem olyan rossz.

2012. aug. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Idővel semmi nem lesz furcsa.

10 évvel ezelőtt a földrajz tanárom a kisfiának Hunor nevet adta. Az egész iskola az beszélte milyen furcsa, ő nem adná a gyerekének. Ma már az oviban minden csoportban van 2 Hunor nevű kisfiú.

2012. aug. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Én a hagyományosabb neveket szeretem.Ami ritka,de nem nevetséges azzal nincs semmi bajom.Nem a régies nevek tetszenek,a modernek,de mégis hagyományosak.
2012. aug. 10. 22:15
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Pl?
2012. aug. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ezt olvassátok el: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Bár ezeknél nem a keresztnéven van feltétlenül a hangsúly, de nem értem, hogy egy szülő hogy tolhat ki így a gyerekével!:S Pl. Kis Erdei Manó. Hát tuti nem százas, aki ilyen nevet ad! És Végh Bélát is minden második válaszoló ismer (én is)...


Egyébként nekem is a külföldi magyarosított nevek a legirritálóbbak (Dszenifer, Lüszi, Brájen és társaik), de az meg már egyenesen felháborító, mikor az a keresztneve a gyereknek, hogy "Tomkrúz", "Márlonbrabdó", "Tarzan" vagy "Nintendó". Én ezeken tudok kiakadni, de azt sem értem, hogy ki volt az a címeres ökör, aki ezeket engedélyezte???:S


Ezek mellett egy Via eltörpül szerintem, bár nekem sem tetszik. Az újabban divatos ősmagyar nevek sem tetszenek, amiket már valaki felsorolt, sem a nagyon újak. Nekem a hagyományos, Péter, Anna, Zoltán, Ivett...stb. nevek a legszebbek.:) DE! Sohasem tenném szóvá, ha egy gyereknek nekem nem tetsző neve van! A barátnőm kisfia pl. Noel és a hideg ráz már ettől a névtől, de soha nem mondtam volna rosszat róla. Az ő gyerekük, szóval semmi közöm hozzá, hogy hogy nevezik el, ráadásul nekem hátrányom nem származik belőle, úgyhogy miért ne?:)

2012. aug. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nálam is a viccesnek hitt, vagy magyarosított nevek verik ki a biztosítékot. Ez a szülők feltűnési viszketegsége, mert mással nem tudnak kitűnni a tömegből, csak a gyerek viseli egy életen át. Én konzervatív vagyok, a hétköznapi, szokványos magyar (és nem ősmagyar nevek tetszenek). Az én fiam Dániel, ha lesz testvére hasonló elvvel választott nevet kap majd. nevezze mindenki úgy a gyerekét, ahogy akarja, ez az én véleményem, és ragaszkodom, ahhoz ami tetszik, tegye azt más is, csak könyörgöm gondolja át, hogy 40 évesen, felelősségteljes felnőttként is viselhető legyen az a név.
2012. aug. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!