Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a különbség az UHT és a...

Mi a különbség az UHT és a sima hűtött bolti tej között?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a hűtött is hőkezelt, de miben más az UHT,ami nincs hűtve és elvileg nem is kell hűtőben tárolni?
2012. aug. 11. 14:14
 1/5 anonim ***** válasza:

UHT: felhevítik nagyon magas hőmérsékletre nagy nyomáson. Így nem párolog el, de mindenféle mikororganizmusok vagy mik kihalnak belőle. (Így nem tud megromlani.)


Én spec idegenkedek tőle az íze miatt.

2012. aug. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De akkor elvileg nem "gáz"?Mármint már tejet ivó gyereknek nyugodtan lehet adni??
2012. aug. 11. 16:02
 3/5 anonim ***** válasza:
Ultra magas hőmérsékleten kezelt a dobozos tej. A hűtött nem annyira van kikezelve,mint az uht. Lehet adni, csak kérdés,hogy ízleni fog-e neki. Nálunk nem isszák meg,jelzem én se. Van egy fura utóíze és ez érezhető,míg a hűtött tej csaj simán finom tej ízű. Próbáld ki,lehet,hogy meg fogja inni. Üdv,két gyerekes anyuka.
2012. aug. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszi:)

Akkor lehet kipróbáljuk.

2012. aug. 11. 18:25
 5/5 anonim ***** válasza:
Állítólag azok a mikroorganizmusok, amiket kiölnek, segítik az emésztést, vagy valami ilyesmi. Szóval nem gáz, csak a nem UHT jobb.
2012. aug. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!