Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a tapasztalatod (elonyok,...

Mi a tapasztalatod (elonyok, hatranyok) arrol, ha a harmadik gyerek nagyobb korkulonbseggel szuletik az elso ketto utan?

Figyelt kérdés

Harom gyermeket szeretnenk. Az elso kettot kis korkulonbseggel vallaltuk, a nagyobbik most lesz negy eves es a kicsi par honap mulva harom.

Igy jo volt, en jol birtam a nehezsegeket, porgosek vagyunk, a gyerekek nagyon jo testverek.

Viszont a harmadik babat nem szerettuk volna szinten kis korkulonbseggel vallalni, mert dolgozni is jo mar, illetve a ferjemmel is tobb idonk jut most ismet egymasra es mar ez is hianyzott.


Ugy tervezzuk, hogy kb 2-3 ev mulva vallaljuk a harmadik babat, azaz a meglevo gyermekink mar kb 6-7 evesek lesznek.

Nekem a korom miatt sietnem nem kell, 29 eves vagyok, tehat igy is boven belefer.


Ennek a korkulonbsegnek szerinted mik az elonyei, hatranyai?

En egy dologtol tartok kicsit: a nagyok ketten addigra mar eros "csapatot" fognak alkotni, a legkisebb csak sokara tudna talan felzarkozni hozzajuk. Nem-e lenne emiatt kevesbe eros az osszetartas a legkisebb es a nagyobbak kozott?


2012. aug. 11. 17:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Én ismerek olyan családokat, ahol nagy a korkülönbség akár két, akár 3 testvér között...

A kicsi mindenhol egy beképzelt, elkényeztetett perszóna volt. Hát igen, őt babusgatja az egész család, amíg pici, mindent megkap és hát a szülők is már fáradtabbak, mint az első gyerekeknél, több mindent ráhagynak, nem figyelnek rá nagyobb korában és elszáll vele a ló.

Majmolja a nagyokat, azt hiszi, hogy amit nekik szabad, neki is, mert mi az, hogy nem. Ami azért lássuk be, nem így van. Attól, hogy a 18 éves oda megy, ahova akar, a 12 évesnél ez nem így működik. Attól, hogy a 18 éves a párjánál alszik, a 12 évesnek nem szabad pasizni/csajozni... De még bőven sorolhatnám.


Nekem ez a tapasztalatom, adja az ég, hogy én csak a rossz példákat láttam é jóból több van.

2012. aug. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
6 és 9 éves lányaim vannak,5 hónapos a kisfiam.Imádják a kistesót.A nagyobbam már segít mindenben,a kisebb meg játszik vele.Nagyon szeretik tolni a babakocsit is.Ha elmegyünk vásárolni,mindig elmennek a lányok a kisbaba osztályra és hoznak az öcsinek ruhát.Úgy gondolom,hogy minden nevelés kérdése.A lányokat is úgy szoktattam,hogy nincs féltékenykedés.És ez most sem volt másként.
2012. aug. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is nagy kérdés, hogy legyen e harmadik. A két kisfiam között szintén kicsi a korkülönbség, alig több mint egy év. Ők most 5 illetve 6 évesek. Már egy ideje gondolkodunk rajta, hogy mikor illetve legyen e egyáltalán. Nagyon jó így, felvettünk egy életritmust, már nem olyan kicsik a gyerekek, lehet velük és nélkülük is programokat kitalálni, kirándulni. De mindig bennem van hogy szeretnék még egy kisbabát. Most az a terv, hogy ha a már a kicsi is elkezdi a sulit neki állunk a babaprojektnek, és mire megszületik már túl lesznek mindketten az iskolakezdésen, nem babázás közben kell belerázkódnunk.


Én nem tartok tőle annyira, hogy milyen lesz az új testvéri felállás. Biztos más lesz a kapcsolatuk a kicsivel mint egymással, de attól hogy más, még nem biztos hogy rosszabb. Nővérem és köztem 6 év van, nagyon jó a kapcsolatunk, mindig vigyázott rám, bár szeretett (volna) irányítani is. Mivel ezt a mintát ismerem, én inkább a kis korkülönbségtől féltem, de bevált ez is, ugyanakkor nagyon szerettem én a kicsi lenni. (bár nővérem volt és nem két bátyám :D) Szerintem ne aggódj emiatt előre. Kis korkülönbségnél is lehetett volna kizárás, sőt két testvér között is lehet lazább a kapcsolat.

2012. aug. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

A fiam 7 éves volt, a lányom 5, amikor megszületett a kisöccsük, aki most már 3 éves lesz. Jó volt nagyon a babázás, olyan volt, mintha első gyerek lenne, mert a nagyok napközben oviban, suliban voltak. A nagyok imádják a kicsit, a kicsi felnéz a nagyokra, odavan értük. Eddig még nincs gondom a korkülönbséggel, sőt...imádom őket.:)

2012. aug. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az előnyök közé tartozik, h "tudnak neked segíteni" akkor már, értelmesek lesznek. Az összetartással biztos nem lesz gond. Mi 3an vagyunk lányok tesók, én 22 éves vagyok, nagyobbik hugom 16, a kicsike pedig 5. Közöttünk minden rendben van, játszunk, sétálni megyünk stb.
2012. aug. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
kicsi lányom és a bátyai közt 8év illetve 6,5év van lányom imádja a bátyait fiuk meg szeretik a hugukat játszanak vele ha van idejük rá .hátrány nem lehetett mindenhová menni és annyi mindent eleinte csinálni kislányom miatt mint ahogy megszoktuk .de most már 2éves elmult a lány igy egyre több helyre ujra elehet menni .
2012. szept. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!