Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Minimálbérből családi adókedve...

Minimálbérből családi adókedvezmény? Valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

A párom (még nem férjem, ha ez ebben számít) minimálbérrel van bejelentve, de többet kap kézhez. De gondolom, a ilyen esetben a minimálbérből kell számolni a családi adókedvezményt. Az így mennyi lenne? Lehet visszamenőleg igényelni? Jól tudom, hogyy a terhesség 91. napjától jár?

Köszönöm a segítséget nektek, sajnos nem értem ezt a dolgot.

27 hkm


2012. aug. 11. 18:51
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
30%
tök mindegy,hogy minimálbér vagy sem!a családi adókedvezményt úgy számolják,hogy pl 190 ezer a bruttód,ebből lemennek a levonások...mondjuk ha kapnál nettóban 100ezret,akkor ehhez tisztán kell hozzáadnod a családi adókedvezményt!tehát,ha eddig kerestél 100ezret,akkor most 110-et fogsz!és igen,91.naptól jár!mi már második hónapja igénylejük és így kapjuk,ahogy le is írtam!
2012. aug. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
40%
1-es vagyok!úgy értem,hogy mindegy a minimálbér,hogy ha többre lenne bejelentve,akkor is ugyanennyi családi adókedvezményt kapna!a bejelentett bér alapján adják!azt nem tudom biztosra,hogy lehet-e utólag visszaigényleni..
2012. aug. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
59%
A 10.000 Ft-ot úgy kell számolni, hogy 62.500 Ft adóalap csökkentő tétel, tehát minimum ekkora jövedelem kell hozzá (2 gyermeknél 125.000 Ft adóalap kedvezmény és az nettó 20.000 Ft) Tehát ha minimálbérre van bejelentve, akkor egy gyerekre simán igénybe tudja venni. Igen, jár a terhesség 91. napjától, de nem tudom hogy Apa is igénybe veheti-e, egy korábbi válasznál azt olvastam, hogy csak akkor ha házasok vagytok. Neked van munkahelyed? Mert a táppénzből is lehet ha van ennyi. Úgy tudom visszamenőleg most már nem tudod kérni, viszont az adóbevallásban egy összegben igen.
2012. aug. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

Nem, nekem nincs munkahelyem, szóval ez a része tárgytalan. Szóval akkor, ha jól értem, havi +10.000 Ft.-ot jelent ez? Bocsánat, hogy értetlenkedek, csak erről eddig nemigen hallottam... És ezt kinek kell jelezni, hogy igénybevenné? Közvetlen vezetőnek, cégvezetőnek? (Az adóbevallását meg nem egyénileg csinálja, ha ez számít.)

Köszönöm a válaszaitokat, sokat segítettetek. :)

2012. aug. 11. 19:40
 5/31 anonim ***** válasza:
52%
1-es vagyok!kérj a terhesgondozáson egy igazolást arról,hogy betöltötted a 91 napot és a személyügyön kell jelezni!ott adnak 2 egyforma nyomtatványt,amit ki kell tölteni,le kell adni és ennyi!mi házasok vagyunk,így igényelheti a papa is!nem tudom,hogy más esetben is lehet-e!
2012. aug. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
A férjem minimálbéren van bejelentve, én GYES-en vagyok, de amikor még GYED-en voltam, akkor sem tudtuk a családi adókedvezményt igénybevenni. Ez annak jó, aki többet keres.
2012. aug. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi is ebben voltunk. Egy nyilatkozatot kellett kitölteni 2 példányban. A személyzetin leadni.

2011 Júniusban szültem és áprilisban volt az esküvőnk.

Az első 4 hónapra nem tudtuk igényelni, mert terhesség alatt csak házasoknak lehet, hanem májustól kaptuk. Az 2011-es adóbevallásban lehet ilyenkor visszamenőleg igényelni, igy mi is idén kaptuk meg a tavalyi első 4 hónapot.

2012. aug. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

7-es vagyok, a nyomtatvány linkje lemaradt.

[link]


Meg kell egy igazolás a dokitól, hogy mikor töltötted a 91. napot

2012. aug. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Jaj, nagyon köszönöm nektek, nagyon sokat segítettek! :)
2012. aug. 11. 20:00
 10/31 anonim ***** válasza:
Nem kell összeházasodnotok hozzá. (Legalábbis mi nem vagyunk házasok, mégis a párom igényli - és vissza is lehet igényelni. Mi tavaly szeptemberben igényeltük meg, de áprilistól már járt, így ki is fizették a hátralékokat.)
2012. aug. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!