Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Minimálbérből családi adókedve...

Minimálbérből családi adókedvezmény? Valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

A párom (még nem férjem, ha ez ebben számít) minimálbérrel van bejelentve, de többet kap kézhez. De gondolom, a ilyen esetben a minimálbérből kell számolni a családi adókedvezményt. Az így mennyi lenne? Lehet visszamenőleg igényelni? Jól tudom, hogyy a terhesség 91. napjától jár?

Köszönöm a segítséget nektek, sajnos nem értem ezt a dolgot.

27 hkm


2012. aug. 11. 18:51
1 2 3 4
 11/31 Babeli Zurzavar ***** válasza:

nem kell hazasoknak lenni, a nyomtatvanyon is hazas-/elettars van feltuntetve. mi sem vagyunk hazasok, nem egy a bejelentett lakcimunk, a varandossag 91. napjatol kapjuk.

berszamfejto vagyok egy allami "cegnel", tisztaban vagyok a jogszabalyi hatterrel, es a kb 3000 jogesettel biztosan mondom a valaszt.

2012. aug. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
7es vagyok. Nekünk a személyzetin azt mondták,hogy ha nem vagyunk házasok akkor csak szülés után vehetjük igénybe. A terhesség alattit utólag visszaigényelhetjük. Én így akartam mondani,hogy ha nem házasok akkor a kérdező is csak szülés után veheti igénybe,a terhesség alattit pedig a 2012es adóbevallásban igényelheti vissza
2012. aug. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
Kedves Babeli Zurzavar! A 3. válaszoló vagyok. Ha van egy kis időd, légyszíves nézd meg amit írtam, hogy mi tudok rosszul. Eléggé le lettem pontozva ugyanis. Nem szoktam foglalkozni a pontozással, de itt most érdekel, mert eddig én így tudtam.
2012. aug. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
7es vagyok. A kérdező férje igényelheti szülés után
2012. aug. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:

Kedves 7-es, akkor benneteket alaposan félreinformáltak. Mint írtan, a párom szeptember óta kapja, pedig csak október végén szültem. (És már szeptemberben megkaptuk a teljes összeget, áprilisig visszamenőleg.)

Csináltatok apasági nyilatkozatot? Mert max. annak a hiányára tudok gondolni, ami fennakadást okozhat, vagy ilyesféle "követelményt".

2012. aug. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
Mi is kaptuk a családit a terhesség alatt is végig a páromnak, pedig nem voltunk házasok. Soha senki nem kötözködött. Ez tavaly januártól volt, amikortól bevezették.
2012. aug. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 Babeli Zurzavar ***** válasza:

kedves 3. valaszolo! teljesen jol irtad... nem tudom miert pontoztak le...

kedves pontozo?! miert pontozol ha azt sem tudod mi van?!

:-):-):-):-) nem ertem...

2012. aug. 13. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

7-es vagyok. Most már tudom, miért kellett nekünk összeházasodni.

Van egy 10 éves fiam az első házasságomból, és ahhoz, hogy ő utána a párom igénybe tudja veni, háázasoknak kellett lenni

2012. aug. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

3-as és 13-as vagyok. Köszönöm szépen Babeli Zurzavar!

Általában tényleg nem zavar a lepontozás, csak gondoltam segítek, azért én is értek a témához valamennyit, erre lepontoznak mintha hülyeséget írtam volna.

2012. aug. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

Ezt a cikket találtam:

Közel 109 ezer forint vagy annál magasabb bruttó bérre van szükség, hogy az egy gyermek után járó havi 10 ezer forintos többletet érvényesítse az adózó. Két gyermeknél a maximális 20 ezer forintos kedvezményhez legalább 154 ezer forintos bruttó bért kell kapnia a szülőnek, három gyerek esetében pedig ez a határ 487 ezer forint.

2012. aug. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!