Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meg lehet menteni egy olyan...

Meg lehet menteni egy olyan kapcsolatot, ahol a nő nem akar gyereket, a férfi viszont igen? Mi lenne a legjobb, amit tehetek?

Figyelt kérdés

21 éves koromig, míg dolgozni nem kezdtem - sok anyuka munkatárssal együtt -, mindig úgy gondoltam, hogy nekem "kell" majd gyerek. Azonban az imént említett anyuka munkatársak miatt megváltozott bennem ez a dolog. Látom, hogy hányszor nem bírják magukat kipihenni, mikor hazaérnek hulla fáradtan, nem tudnak egyből lepihenni, reggel ismét korán kelnek a gyerek(ek) miatt. Nyaralás alkalmával sem teljes a kikapcsolódás, ha ott vannak a gyerekek, nem pihennek. A pénzüket is eléggé meg kell fogni, ki kell számolni... Szórakozásról szó sem esik. Ugyanitt a munkahelyemen ismerkedtem meg a párommal, aki 33 éves, nincs gyereke, eddig nem is akart. Nemrég költöztünk össze, rettenetesen élvezem a helyzetet. Ketten vagyunk, azt csinálunk, amit akarunk, úgy élünk, ahogy akarunk. Ő viszont kb. 2 hónapja nagyon rá van pörögve a gyerektémára. Engem a hideg kiver tőle... Meg lehet még menteni ezt a kapcsolatot? Amúgy nagyon szeretem, de tényleg képtelen lennék egyenlőre a terhességre, szülésre, gyereknevelésre.


N23


2012. aug. 12. 11:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Csak úgy ha az egyik enged az elképzeléséből. Mond meg, hogy te 2-3 év múlva szeretnél csak. Ezt el kell tudnia fogadni.
2012. aug. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez nem lenne igaz, mert biztos, hogy nem szeretnék akkor még. Mert már gondoltam rá, hogy ezt mondom, de akkor 2 év után mit mondok...?
2012. aug. 12. 11:32
 3/9 Brigitta04 ***** válasza:
100%

Szia.

Ugy gondolom,hogy mint sok esetben itt is csak az ősziteség a járható út!Mond el neki milyen aggályok vannak benned és azt is,hogy ugy érzed ez nem fog változni.Ez igy fer dolog mert ha ő mindenképpen szeretne gyermeket akkor ettöl nem szabad megfosztani és bizony el kell engedni akármilyen nagy a szerelem.Én igy gondolom.

2012. aug. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Be ne csapd, csak az igazat. Neki is jár, hogy tudja mit szeretnél a jövőben. Mond el, ha elhagy akkor is jobb mint 3-4 év múlva.
2012. aug. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Tapasztalatom szerint az ilyen kapcsolatok minden esetben véget érnek, kivéve, ha az egyik fél valóban enged, de még az sem garancia, ugyanis évek múlva is előjöhet a vágy a gyermek iránt és, ha te nem akarod megadni neki, akkor még téged is megutálhat azért, hogy megfosztottad ettől.:(


Találkoztam már pár ilyen helyzettel, de a legtanulságosabb a nagynéném esete volt. Amikor összejött egy fiatalabb férfival, akkor neki már egy kamasz fia volt és nem vágyott több gyerekre. Ellenben a pasi egy idő után bevallotta, hogy ő bizony szeretne saját gyereket. Akkor megbeszélték és végül a pasi látszólag lemondott a saját gyerek gondolatáról. Viszont 2 év után kiderült, hogy megismert egy korban hozzáillő lányt, tehát szakítottak a nagynénémmel. A pasi és az új barátnő csak fél éve voltak együtt, amikor a nő ikrekkel lett terhes és azóta is boldog házasságban élnek (ennek már 6 éve). Tehát hiába mondta a férfi, hogy lemond a gyerekről, de nem tudott szabadulni a gondolattól és végül csúnya szakítás lett a vége. Holott ha még idejében letisztázták volna, hogy mást akarnak és akkor szakítanak, akkor lehet megkímélték volna egymást a szívfájdalmaktól.


Tudom, hogy nálatok más a helyzet, mert nem 2 hete vagytok együtt, de szerintem érdemes még időben tisztázni a dolgokat. Ha látsz rá esélyt, hogy egyszer meggondold magad, akkor mondd azt, hogy egyelőre nem szeretnél gyereket, de nem tudod, hogy ha ez változni is fog benned, akkor az mikor következik be. Ez szerintem a legtisztább és akkor majd ő is eldönti, hogy neki ez megfelel-e. Viszont nehogy abba a hibába essen ő is, hogy a "kedvedért" lemond a gyerek gondolatáról, aztán évek múlva rájöjjön, hogy hibát követett el! Nehéz ügy, de kívánom, hogy meg tudjátok oldani!

2012. aug. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mondd el neki őszintén, hogy mit érzel. Ne ígérd azt, hogy x éven belül szülni fogsz, de tudja, hogy Te mit gondolsz. Még nagyon fiatal vagy, Ő viszont már abba a korban van, amikor már érett lenne arra, hogy Apa legyen. Azt is mondd el neki, ha nem szeretnél 10 évig gyereket, nehogy később a szemedre vesse, hogy nem mondtad el neki, Ő meg csak várt feleslegesen.
2012. aug. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
16%
Akiben nincsenek anyai ösztönök, ott valami hormonális probléma van, kezeltesd magad! :))
2012. aug. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
65%

Én azt tapasztaltam, igaz a közhely, hogy 30 felé közeledve megkattannak a nők, és gyereket akarnak, eltekintve az extrém esetektől, akik sosem akartak. A helyedben nem zárnám ki, hogy nálad is így lesz, pláne, ha régebben vágytál már gyerekre. Addigra simán „kiéled” az egyéb vágyaidat majd.


Egyébként meg szerintem azt kéne kezeltetni, aki az anyai ösztönei, a „nekem KELL gyerek” érzése miatt bárkivel csináltat magának egy gyereket, és arra nem gondol, hogy milyen annak csak egy anyával felnőni (aki ráadásul mérhetetlenül önző). Az ember gondolkodó lény is, ettől életképes, így ha valaki nem használja az eszét, a mondhatni, hogy a természet ellen vét. :)

2012. aug. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

"Akiben nincsenek anyai ösztönök, ott valami hormonális probléma van, kezeltesd magad! :))"


Ennek a válasz írójának annyit, hogy kezeltesd magad, te, nagy szükséged van, ahogy nekem 23 éves fejjel az szabad élményekre - gyerek nélkül. ;)


Nemsokkal azután miután kiírtam ezt a kérdést, leültettem a páromat beszélgetni (nem először, kb. ezredik alkalommal), és elmondtam neki, ha tényleg nagyon szeretne gyereket, menjen, keressen olyan nőt, aki megadja neki, mert én bizony képtelen vagyok egyenlőre. Igazából előrelépés nem történt, mert minden ilyen beszélgetést úgy zártunk, hogy ő mindenképpen velem akar maradni, ha van gyerek, ha nincs. Ezt is. Kíváncsian várom viszont, hogy mikor hozza elő újra a témát... :S

2012. aug. 12. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!