Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mire jo az valakinek ha a...

Mire jo az valakinek ha a gyereke onbizalmat a minuszba teszi?

Figyelt kérdés
Amikor egy anya vagy apa vay nagyszulo mindig azt mondja, hogy "ezt is elrontottad, erre se vagy kepes, megint elrontottad....szerencsetlen vagy!" az ilyennek mi a jo? Szegeny gyereknek az onbizalmat a nullanal is lejjebb verik es majd munkat s fog merni majd kerni... Nekik ez a "torodes"?
2012. aug. 14. 20:15
 1/7 anonim válasza:
50%
Mindenki a legjobb tudasa szerint neveli a gyereket, aki pedig csak ilyen biztatasra kepes nagyon tudatlan, es tobb mint valoszinu, hogy ot is igy neveltek.
2012. aug. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Nem, az ilyenek a saját frusztrációikat a gyereken vezetik le, mert az nem tud tenni ellene semmit.


Egyébként nem kell ehhez olyan durva szavakat használni, mint amit példaként írtál és sokszor nem is tudatosul a szülőben, hogy mit csinál a gyerekével. Nekem például a szüleim jó emberek, de visszahúzódók, nem túl életrevalók. Gyerekkoromban, ha volt egy ötletem, sosem támogattak, hanem egyből hozták a példákat, hogy milyen bajom fog származni belőle, miért nem jó az ötlet. Csak féltettek persze, meg ugye magukból indultak ki, hogy járt utat a járatlanért el ne hagyj, de ezzel azt érték el, hogy sokáig nem hittem magamban és tök önbizalom-hiányos voltam. Ehhez hozzájárult az is, hogy ha valamilyen "bajba" keveredtem, akkor ők elsőre mindig azt feltételezték, hogy én voltam a hibás és mindig nekem kellett meggyőznöm őket arról ha ez nem így volt és önhibámon kívül bántottak. Egész gyerekkoromban irigyeltem a többi gyereket akinek az anyja/apja oroszlánként védte a gyerekét, ha valaki bántotta őket:(

2012. aug. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
dettó, mint a 2. De nekem még most sincs, 24 évesen....nem merek munkára jelentkezni...igen...egyszerűre se, tuti kirgunak vagy béna leszek, de nem értik meg....azt izik jokedvemből vagyok itthon, meg fel se fognák..mert akkor tesóóm miért nem lett ilyen
2012. aug. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sajnos az ilyen emberek nagytobbsege is igy nott fel. Azt csinaljak amit a szuleik csinaltak akaratlanul is. Tudjuk hogy nem helyes ez...ugyanugy az sem, hogy a kisgyereknek rautnek a kezere ha oda nyul ahova nem szabad. Egy gyerekkori b.nomet az anyja allandoan fakanallal verte. A tanarok is bactattak mert ugye a tomeghiszti mindig gyoz: azt kell bantani aki a leggyengebb. Nem tudom miert van ez? Amikor ilyennel talalkozom igyekszem erositeni a szemelyt hogy el ne higyje amit probalnak belebeszelni. En is voltam ilyen helyzetben csak az parkapcsolat volt. Nem konnyu ez a dolog es sokkal tobb mint hogy itt megprobal valaszt adni erre az ember.
2012. aug. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk anyám ilyen, apám teljesen az ellentéte.

Vizsgák előtt jött egy-egy telefon:

Apám: Drukkolok neked, biztos sikerülni fog, megy ez neked! Hívj, ha végeztél!


Anyám: Biztos vagyok benne, hgoy nem tanultál eleget, ki fognak rúgni, tanulj többet! (miközben halványlila gőze nem volt, mennyit tanultam rá)


Anyám pechjére eléggé öntudatos és makacs vagyok, így rendre hatalmas veszekedések vannak, ha találkozunk. Már vagy tíz éve elköltöztem otthonról, de ha 2-3 napot náluk vagyok, biztosan kirobban valami ilyesmi.


Néhány hete voltam náluk, anyám egyszercsak leült mellém és elkezdte sorolni, hogy mi mindent csináltam rosszul az elmúlt tíz évben. Végighallgattam, majd mondtam, hogy nagyszerű, időgép hiányában ezeken már visszamenőleg nem tudok változtatni, de örömmel várok mindenféle JÖVŐRE VONATKOZÓ konstruktív kritikát, javaslatot, ötletet. Néma csend, majd "Csináld jól"

Rendben, és szerinted hogyan kellene jól csinálnom és mit, mert szerintem eddig is jól csináltam mindent. Makogás.

10 perc után már annyira felszívtam magam, hogy én is összeszedtem, ő mit rontott el (vagy mi látszott annak) az elmúlt 30 évben. Magán kívül volt. Mondtam, hogy na látod, mindjárt nem olyan vicces, ha te vagy a péló rosszabbik végén, úgyhogy hagyjuk ezt.


Apám is szokott néha korholni, DE ő rögtön javaslatot is tesz és nem személyeskedő hangnemben mondja a kritikát sem. Így tőle elfogadom, anyámmal meg rendre veszekedésbe torkollik minden ilyen - már kamaszkorom óta. Néha a pityergős magánszámot is beveti. A férjem eleinte bedőlt neki, elkezdte sajnálni. De ez is a játszma része, úgyhogy igyekszem a manipulálás alól kihúzni magam.


De neked is javaslom, hogy kérdezd meg, a jövőre vonatkozóan milyen KONKRÉT javaslataik vannak. Ha nem születik érdemi válasz, akkor a korholás is mondvacsinált csak.

2012. aug. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egész gyerekkoromban ezt hallgattam, csak anyám még rendszeresen be is égetett, pl általánosban az osztálytársaim előtt mondta hogy ne legyek már ennyire szerencsétlen. Nem tudom, hogy mire jó ez neki, nincs nála minden rendben az biztos. Viszont én pont az ellenkezője lettem.
2012. aug. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Kedves 3-as válaszoló! Mindenképp jelentkezz valamilyen munkára, hidd el csodákat művel! Nekem is attól jött meg leginkább az önbizalmam! Nagyon megváltoztatja az embert ha felelősséget vállal, pénzt keres stb. Azóta is van, hogy elbizonytalanodom (bár szerintem ilyen mindenkiben van), de mindig ráveszem magam, hogy túlessek a számomra rossz, kellemetlen szituációkon és aztán utólag már nem is tűnik olyan nehéznek és legközelebb megint nagyobb magabiztossággal vágok neki a következő dolognak.
2012. aug. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!