Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Segítség! Melyik babakocsi...

Segítség! Melyik babakocsi felel meg az alábbi kritériumoknak? Nem igazán ismerem őket.

Figyelt kérdés

Nemsokára megszületik a lányom és még nincs babakocsi. Olyan sokféle kapható, hogy nem is tudom követni. Csak azt tudom, hogy milyen funkciókat szeretnék bele. Kérlek adjatok tanácsot.

Multifunkciós darabot szeretnénk, ami 3 éves korig jó, de olyat, ahol külön mózeskosár, babahordozó és sportrész van, mind csatlakoztatható a vázra. A mózeskosár nekem fontos, jó lenne egy nagyobb féle, sokat láttam, de mind olyan picike. A sportrésznél fontos, hogy fektethető legyen(tetszett a Stokke, de az ülős része nem fektethető és még sok más kocsinál láttam ezt). Városban és vidéken is használjuk majd, jó nagy(felfújható), bolygósítható kerekek lennének előnyösek, a súly igazából nem érdekes. Illetve a fogantyúja egyben legyen, ne olyan esernyőkocsi-szerű és egy rendes tároló kosár sem ártana, bár az a modern darabokon ritkán van. És esetleg még téliesíthető sportrésznek is örülnék.

A legtöbb boltban alig van pár modell vagyis sokféle van, de mind majdnem egyforma, az eladóknak meg fogalmuk sincs semmiről.

Mit ajánlotok? A személyes tapasztalat is jó lenne, mi vált be és mi nem. Az ára nem érdekes annyira, kb 150 ezer körül szánunk rá, talán kicsit többet.

Nagyon köszönöm!


2012. aug. 15. 14:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez mind megvan - bár nem "egyben" hirdetik. (És azt hiszem, kicsit többe is kerül, de a brendon outletben érdemes szétnézni, ott olcsóbban össze lehet szedni, vagy akár használtan is.).

Nekünk Peg Perego Gt3 van: fújható nagy kerekekkel, teljesen vízszintesig dönthető (tehát mózes nélkül is használható újszülött kortól), a kupolája billenthető, (nem kell ernyővel vacakolni), akkora a kosara, hogy egy komplett bevásárlás belefér, egybetolókar, állítható (190 centis férjnek is bőven kényelmes), szuper lábzsák van hozzá (ezt használtuk télen, nem kellett külön venni), a fekvőfelülete akkora, hogy a 93 centis kétévesem vígan elalszik benne, állítható teleszkópos rugózás, a tolókarra tehető kicsi övtáska.

A mózese (Peg perego Navetta XL) az egyik legnagyobb a piacon, illetve a hordozója (Peg Perego Viaggio) is jó minősítést kapott az ADAC teszten.

2012. aug. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Neonato Reverso Sport Tris 2011 977 rózsaszín babakocsit vettünk anno a kislányunknak.Egyedül a kereke nem felfújható, amiről azt tudom, hogy macerásabb.De ha lenne még gyerekem, és fiú, akkor ez: [link]
2012. aug. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az elsőhöz, csak annyi különbséggel,hogy Peg Perego Pliko P3 az alapbabakocsi. Szuper jó, könnyen kezelhető. Csak nekünk óriás bébink van, nem volt sokáig jó a mózes,de ez nem jellemző.
2012. aug. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekünk Jane Nomad van. Nagyon szeretem, irtó könnyű egy kézzel is irányítani.

Hátránya, hogy nehéz alulra pakolni, pedig elég nagy a kosara, oldalról kell mindent betuszakolni, ill nem fordítható a sportrész (nekem ez nem számít hátránynak).

A kereke nem felfújható, a miénken kicsit látszik, hogy kopott. Mindenféle terepen toltam már (erdőben, földúton, városban, macskakövön) bevállt.

A mózese ennek nagy, a sportrésznél a háttámla külön dönthető, nem az egészet döntöd, hogy a baba lába az égnek álljon. A sportrész is széles, télen bundazsákkal simán elfért benne a lányom 2 évesen.

Már a 2. gyerkőc használja, de még egyszer nem nyikorgott a kereke, semmi ilyen baja nincs, pedig minden nap használom már 3,5 éve.

Mi majdnem 4 éve vettük akkor 160ezer volt. Én nagyon szeretem, nem bántam meg, hogy anno drágábbat vettünk, bár mégegyszer ilyen drága babakocsit már nem tudnánk venni.

Az új modelleknél már kisebb minden és más a sportrész is, bár dizájnosabb.


[link]

2012. aug. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Camarelo Q12-t ajanlom. A mozest 7 honapos korig hasznaltuk, pedig nagy babam van. Most a sportresz van fent es ez is baromi tagas, nagy ülöresszel, vizszintesig dönthetö hattamla es vizszintesig (vagy akar tovabb) emelhetö laptarto, amit en kimondottan szeretek, mert nem log a laba a levegöben. A kosara hatalmas! Azt hiszem lehet felfujhato kerekkel is kapni. 100ezer körül van most az ara. En külföldön elek, otthon vettem a kocsit es nagyon sokan megcsodaljak, kerdezik hol vettem.
2012. aug. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok: a fújható kerék egyáltalán nem macerás - másfél éve használjuk, nem volt defektünk. Elsőre egy Cam Cortinát vettünk - tömör gumi kerékkel - érezhető a különbség...

A Neonatoval egy nagy bajom van (ez dettó ugyanaz a "rendszer", mint a Cortina), hogy a háttámla függőlegesbe állításával a lábtámasz lemegy.Pedig amikor még kicsi a gyerkőc, nem rossz, ha vízszintesbe tudod állítani és nem lóg lefelé a lába és stabilabban csücsül.

A Janénak egy nagy negatívuma számomra a fokozatmentesen állítható háttámla, (barátnőm babakocsija ilyen) soha nem tudod olyan függőlegesen rögzíteni, mint egy fokozatosan állíthatót.

A Pliko tényleg jó kis kocsi, de tényleg csak városban, mert én sokszor látom, hogy nálunk a macskakövön is haldoklik a kicsi kerék... (meg egy kicsit keskenynek is tartom a sportrészt).


Sok kocsinak néztem utána anno, miután rájöttem, hogy rossz vásárt csináltam a Cortinával... Nem szerettem volna még egyszer belefutni ilyesmibe. :)

2012. aug. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ja, es ami meg tetszik benne, hogy a tolokar mübörrel van bevonva. Nem azzal az ocska szivaccsal vagy müanyaggal.
2012. aug. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Valóban jó, hogy a háttámla a lábrésztől külön mozog, ebbe bele sem gondoltam. Azt hiszem eddig a Peg Perego a legszimpatikusabb, még ha külön kell is mindent megvenni.
2012. aug. 16. 12:39
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha most lennék terhes én ezek közül választanék:

[link]

[link]

2012. aug. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!