Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedülálló anyaként, milyen...

Egyedülálló anyaként, milyen juttatásokra, kedvezményekre, támogatásra vagyok jogosult?

Figyelt kérdés
Egyedül nevelem majd 3 éves gyermekem, édesapjával különváltunk nemrég. Hova fordulhatok, mire számíthatok ?
2012. aug. 16. 08:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát kb. semmilyenre. Emelt összegű családi pótlék, aztán kész. De azzal kb. kitörölheted... Még esetleg annyi, hogy az önkormányzatnál, ha kevés a jövedelmed, különféle támogatásokat igényelhetsz (pl. lakásfenntartási, vagy rendszeres szociális segély, érdeklődd meg). Egyébként meg nagyon nehéz, ha apuka nem fizet, vagy keveset. Én ezt végigcsináltam, és nem is kis korban de kamaszkorban, amikor már nagyobbak az igényeik, az ember szinte semmit nem tud nekik megadni. Sajnos.
2012. aug. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ahogyan az első is írta, menj be az önkormányzathoz, és kérdezd meg jogosult vagy-e lakásfenntartási, vagy szociális segélyre, vagy valamire. Amit még kapsz az az emelt családi, de az minimálisan több, mint a normál, és jön még hozzá a gyerektartás apukától. Ennyi.
2012. aug. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Érdeklődd meg az államkincstárnál a gázártámogatást is, ha eddig nem kaptátok.
2012. aug. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyedülállóságra csak kb. 1500 forint plusz jár, amit a családihoz csapnak. Az összes többi támogatás jövedelemhez kötött.
2012. aug. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!