Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Júliusban mindketten megkaptuk...

Júliusban mindketten megkaptuk a családi adókedvezményt a párommal, mert a munkahelyem annak ellenére utalta, hogy lemondtam. Mi ilyenkor a teendő, nem szeretnénk büntetést fizetni!?

Figyelt kérdés

A munkáltatóm hibája miatt nekünk kell fizetni? És ilyenkor kinek kell fizetni,az apának vagy az anyának? Ki a nem jogosult felvevő? Mennyi a büntetés mértéke?

A másik hogy a cs. adókedvezményes nyomtatványból csak egyet küldött vissza a páromnak az én munkáltatóm eredetiben. Ez jogos?


2012. aug. 16. 12:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Még időben észrevettétek, úgyhogy szólj a munkahelyednek. Ez jövőre adóhiányként fog megjelenni és vissza kell fizetni, de nincs büntetés.


Nekem a gyedemhez adták hozzá, pedig én sem igényeltem. Mikor lejárt a tgyás, utána gyeddel együtt elkezdték utalni. Nekem meg basszus nem tűnt fel, mert a gyed kevesebb alapból, mint a tgyás, hát láttam tényleg kevesebb, elvoltam...erre kiderült, hogy az adókedvezményt is utalták (pedig párom igényelte, én nem).


Jó pár hónapig ez ment, amikor rájöttem hopp van. A következő évi adóbevallásomban a könyvelő kiszámolta, hogy mennyivel utaltak többet, és az adóhiányként szerepelt. Ezt kellett visszafizetnek a NAV-nak. Nem járt érte büntetés, annyit kellett visszaadni, amennyivel többet kaptam, tehát nem kamatostul stb.

(Szép is lett volna, ha büntettek volna, mert hát én aláírtam, hogy nem kérem, a munkáltató meg az OEP nem figyelt erre...bezzeg őket senki nem bünteti és én szívtam az egésszel)


Bocs kicsit hosszú lett, csak kipanaszkodtam magam. :)


Szólj most a munkáltatódnak, és lehet még lesz is idejük jövő hónapban korrigálni (vagy marad a jövő évi visszafizetés).

2012. aug. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Legegyszerűbb, ha a jövő évi bevallásoddal együtt fizeted vissza. Büntetést nem kell fizetni.

Én is így jártam, csak nekem 9 hónapig utalták. Azért nem tűnt fel, mert előtte gyeden voltam és csak 2-3 ezer forinttal volt több a fizetésem mint előtte, azt meg betudtam az emeléseknek. Majd szívbajt kaptam amikor bevallásnál kijött 90 ezer forint hátralék. A munkahelyem válasza meg az volt, hogy bocsi, de hát elköltöttem, most vissza kell fizetni.

Jó, hogy te észre vetted.

2012. aug. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!