Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adtátok - e kisfiatoknak úgy...

Adtátok - e kisfiatoknak úgy a nevét, ahogyan itt lenn írom?

Figyelt kérdés
Pl. Az apuka Nagy Zoltán, és a gyerek kisfiú lett, de semmilyen szép nevet nem találtatok... ezért a gyerek Nagy Zoltán Csaba lett. És úgy lett volna, hogy Csabinak szólítjátok, de mivel igazából az sem tetszett, Zolika lett. ??? Tehát az apja nevét örökölte, de mégsem.
2009. júl. 22. 17:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

de ha Zolika lett akkor az apja nevét kapta.nem?

nálunk az apa neve a 2.de az 1.nevén szólítjuk

2009. júl. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálam egy biztos, hogy soha nem adnám a szülő nevét a gyereknek. Tehát a lányom sem kapta sem az én , sem anyám , sem keresztanyás, sem semmilyen rokonom nevét, és ha fiam lett volna-lenne a következő, rá is ezek a szabályok érvényesek.

Igaz, van egy ilyen szokás, de szeritnem ennél kevés sekélyesebb dolog van...

2009. júl. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi sem adtuk a kisfiunknak olyan nevet, ami már van a családban, ismeretségben. Legyen annak a kisgyereknek saját neve, ami csak az övé.

De barátnőmék így adták a kisfiuknak az apa nevét. Csak nem Zolika, hanem Ferike.

2009. júl. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek az első válaszolóval.Akkor mégis csak az apa nevét kapta,"örökölte".Nálunk is Zoltán az apa neve,de ezt "csak" 2.keresztnévnek kapta a baba.Ha kislány,akkor az én keresztnevemet kapja 2.keresztnévként.Azt kicsit furinak tartom,h semmi szép keresztnevet nem találtatok...de azt nem érem,ha igazából az sem tetszett(Csaba),miért kellett azt adni neki?!
2009. júl. 23. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én elvből nem adnám a gyerekemnek valamelyik felmenő nevét.

Legyen a neve a sajátja,egyedi,mint ő maga.Volt róla szó,hogy ha második gyerekünk fiú lesz akkor a 2 papa nevét kapja majd (István,Sándor)

De ez nagyon bután hangozna,erre én kitaláltam ,hogy Legyen István Alexander.Apának nem tetszik,így teljesen más nevet választottunk,olyat,ami még senkinek nincs a családban.

(Adrián vagy Veronika)

2009. júl. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!