Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik 2 keresztnevet adtak a...

Akik 2 keresztnevet adtak a babának, mi alapján adtátok a másodikat? Szimplán csak tetszett, vagy valamilyen családi hagyomány miatt kapta a nevet?

Figyelt kérdés
2011. szept. 30. 10:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szimplán csak tetszett. De az első nevét is csak a hatodik hónap körül sikerült kitalálnunk. :)
2011. szept. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerettem volna az apukája nevét adni második névként, de az apukája nem akarta, így kerestem egyet, amit ugyanúgy lehet becézni, mint az apukája nevét. És persze tetszett is :)
2011. szept. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
szimplán tetszett,magában is,és egyben a teljes név hangzása is
2011. szept. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Apukája neve a második.
2011. szept. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Én szerettem volna, ha csak egy neve van, de a szülők nagyon konzervatívak és nyíltan kimondták, hogy nem kellene ilyen nevet adni a lányunknak. Bár úgy gondolom senkinek semmi beleszólása nincs abba, milyen nevet adunk neki, de mind ketten úgy gondoltuk, tiszteltjük annyira a szüleinket, hogy egy hagyományosabb nevet is kapjon.

Pedig szerintem nincs csúnya neve a lányomnak, Alexa. De a szülők szerint ez olyan kisebbségi és csúnya is.

2011. szept. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Szerintem nagyon szép az Alexa!
2011. szept. 30. 11:30
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

A lányunknál ezer éve megovlt hogy miként szeretnénk hívni, aztán a kh-ba autózva menet hasított belém egy újabb név, hogy milyen szép lenne ez így együtt, két keresztnévvel. Így lett Bene Anna Tünde (Mondjuk érdekes, végig kis tündéremnek hívtam a várandósság alatt)

A fiunk az édesapja nevét kapta másodiknak, mert náluk apai ágon a sokadik generáció viseli ezt a nevet (Ők szerették volna, ha első név lesz, de én mindenképpen csak másodiknak akartam). Ő Bene Botond Mihály lett.

2011. szept. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
77%

Csaladi hagyomany.

Egyebkent nekem szemelyszerint egyaltalan nem logikus ket keresztnevet adni csupan tetszesbol, legalabbis en mindig azt tapasztalom, hogy az egyik elmarad, nem hasznaljak, meg a szulok sem. Akkor viszont sok ertelme nincs.

Persze mindenki csinalja ugy, ahogy akarja, ez csak az en velemenyem.


Nalunk azert lett az elso szulott fiu masodik keresztneve a ferjem keresztneve, mert visszamenoleg 6 generaciora az elso szulott fiu neve mindig ugyanaz.

Mi ezt a ferjemmel nem szerettuk volna, bar senki sem harcolt a csaladbol, hogy ugy legyen. Megtortuk a hagyomanyt, de mondtam a ferjemnek, hogy a csaladra nezve tiszteletbol odarakhatjuk az o nevet is. Igy lett.

De a tobbi gyermekunk mar csak egy keresztnevet kapott.

2011. szept. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
73%
A második lányunk kapott 2 nevet,mert a sajátomat szerettem volna adni,és nem tetszett simán a vezeték névvel. A választott keresztnevet a Phinies és Ferb mesében hallott név (Izabell) alapján (Izabella) lett választva. Apuka kiakadt :-D A vezeték név és utána a két komoly keresztnév valami nagyon szépen hangzik :-D Csak szegény kislányt sajnálom,mert mire megtanulja leírni... meg ha felnő is és alá kell írnia... A páromtól mindig kapom az ívet ezért! :-D Kissé hosszúra sikeredett a kislány neve...
2011. okt. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nálunk én akartam 2 nevet a kislánynak, ezt is hétfőn, utolsó héten sikerült kitalálni, amikor is szerdára voltam kiírva :-)) Rá egy hétre szültem..

Augusztusi, így olyat akartam FŐnévnek, ami nincs közel a szülinapjához, a sógorom által felsoroltakból a Boglárka tetszett, a párom meg a Réka mellett kardoskodott, így lett Réka Boglárka :-))

2011. okt. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!