Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyenkor már mit lehet tenni?

Ilyenkor már mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

a párom is én is nevelőszülők vagyunk 10 éve.... 2 gyermeket már haza gondoztunk. van nállam egy 18 éves fiú még.

a tanácsadóm múltkor hozott egy papírt amit ceruzával kellett kitölteni.

meg azt mondták elvesztek a papírjaim aztán mégis előkerültek. a minősítésemen minden alaklamas, és alá van húzva a megfelelt szó. de /szerintem/ utólag rá van írva hogy több gyerek kihelyezése nem javasolt.

a tanácsadónak mindig mondom hogy szeretnék egy pár testvér lányokat.

ő mindig azt mondja nem rajta múlik akkor kin? mindig azt mondja az én lakásomban a szobák nem gyerekszobák. de én tényleg nem 4-5 éveseket akarok hanem 9-10 éveseket akik már érettebbek.

a fiú csinált egy baklövést ami miatt le kell számolnom az ellátmányával. a tanácsadóm szerint: 20.500 forintból lehet etetni egy hónapig. de ez a fiú tényleh nagyétkű /6 tányér leves, egy nagyobb tál pörkölt és 5 szelet kenyér után még evett jégkrémet és chipszet, de nagyon vékony/

nem megy náyri munkára se, fel se veszik, mert látják rajta hogy nincs semmi izma, és nagyon vékony ki vannak a bordái is. /

és nem csak az ellátmányt meg a családi pótlékot költöm rá de a tisztelet díjamat is.

a fiú írt levelet az igazgató nőnek de nem válaszolt. ügyvédhez fordultunk a dologgal, ő is megírta a papírt. elküldtük még aznap de válasz azóta sem jött.

én már át akartam menni máshova de mindig rosz véleményt adtak.

Ilyenkor már mit lehet tenni, hova lehet fordulni? ha valakit érdekel valami, vagy nem ért valamit írjon bátran. előre is köszönöm a választ..



2012. aug. 18. 13:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet én nem értek valamit, de miért kell ügyvédhez fordulni és minek kellett írni az igazgató nőnek? Több pénzt akartatok? Meg mi az a baklövés, amit a fiú csinált? Kicsit zavaros nekem... :S
2012. aug. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hány szobás lakásban éltek? Nekik azt is mérlegelni kell, hogy elbírsz-e 4 tinédzserrel, akik nem vérszerinti gyerekeid. 18 éves fiú mellé még két hasonló sorsú lányt bevállalni, vajon jut-e elég idő arra, hogy külön-külön mindegyik megkapja a kellő törődést és nevelést?
2012. aug. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hányszor teszel még fel ebben a témában kérdést? Egyértelműen kiderült az előzőekből is, hogy nem vagy alkalmas a nevelőszülőségre, nem teheted meg anyagilag.


Minek akarsz még több gyereket nevelni, ha ennek az egynek sem tudsz megadni semmit?

2012. aug. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

kedves utolsó:

túl okosnak tartod magad. de a helyembe lennél ugyan így gondolkodnál, lehet neked a Jó Isten felvitte a dolgodat és aki lejjeb csúszott lenézed. vagy ha a helyembe lennél mit tettél volna, vagy mit tennél? és ha téged ok nélkül megszégyenítenek, nem harcolnál az igazságodért.



a fiú baklövése:

osztálykirándulás helyett , strandra mentek vola el az iskolával. a fiú nem szeret fűrdeni, sőt fél a víztől.

először azt mondta kötelező menni, de utána azt mondta nem kötelező mert sokan kinn maradnak, vagy ba kell menni egy osztályba.

reggel el is indult az iskolába, de a standon kötött ki , és én nem adtam neki oda a pénzt mert azt mondta iskolába megy. a tanár bekönyörögte ,de a fiú még nem is fűrdött. és ez mkiatt le kell számolom az ellátmánnyal.

2012. aug. 19. 08:42
 5/7 A kérdező kommentje:

ha eddig jó nevelőszülő voltam 2 lányt haza gondoztam akkor szerint jutott is rájuk idő és jut is rá idő.


2 és fél szobás lakás..

2012. aug. 19. 08:44
 6/7 A kérdező kommentje:

azért kellet ügyvédhez fordulni, mert te is megkerested volna az igazságod ha oknélkül leazláznak, megszégyenítenek...

és egyátalán nem buktam meg pszichiológiából, de a tanácsadóm csak ehez tartja magát.

te is szeretnéd tudni az igazságot, és gondolom te is utána jártál volna.

2012. aug. 19. 08:47
 7/7 anonim ***** válasza:
Én meg megtanulnék helyesen írni, meg normálisan fogalmazni a helyedben! Nem kell felkapni a vizet, de tényleg írtad már ki a kérdést máskor is és akkor is elég zagyván volt megfogalmazva.
2012. aug. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!