Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 gyermek után akkor is...

3 gyermek után akkor is vannak/járnak/igényelhetők kedvezmények, ha magas a család bevétele?

Figyelt kérdés
2012. aug. 19. 13:46
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
3 gyerek után ugyanúgy járnak a kedvezmények (ingyen tankönyv etc.), az anyagi körülmények nem számítanak.
2012. aug. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

Az ingyen tankönyv és az 50 % -os ebéddíj az alanyi jogon jár a nagycsaládosoknak.

+ a tömegközlekedési kedvezmény

+ gáztámogatás

2012. aug. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Ezeken felül kb. 100 ezer Ft havonta a 3 gyerek után járó adókedvezmény:)
2012. aug. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%

tömegközlekedési kedvezmény ?

és hol mert a BKV-nál ilyen nincs


max a Volán és a Máv de csak akkor ha együtt utazol a gyerekekkel akkor jár a 90% menetdíj kedvezmény

ha egyedül vagy akkor hiába van 10 gyereked akkor sem jár kedvezmény

pl az IC hely/pótjegyre nem jár


ha nem dolgozol vagy max heti 30 órát akkor kérj gyet-et és akkor kismama bérelttel tudsz utazni a BKV-n


ingyenes tankönyv

50% ebéd díj kedvezmény oviban/iskolában


gázzár támogatás


adókedvezmény : csak abban az esetben ha van bejelentett munkahely és max akkora összeg amit adóznál

megosztani meglehet a szülők között gyerekszám vagy összeg szerint is


tehát ha havi 40 ezer a adó amit fizetnétek akkor annyi kaptok vissza

de ha havi 800 000.- az adód akkor max annyit kapsz vissza amennyi a törvényileg meghatározott összeg a többi meg a NAV-hoz

2012. aug. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%

Persze hogy jár!!Sajnos.Én nem értek ezzel egyet legalábbis.

Undorítónak tartottam mindig is hogy pl az osztálytársam (amikor még sulis voltam) szüleinek az volt a legnagyobb problémájuk minden évben hogy melyik nyaralójukba menyjenek előbb, a spanyol, a görög vagy inkább csak Horvátországba kezdjenek(ezek mind saját nyaralók).

De mivel a 3 gyerekkel jogosultak voltak rá, még az ingyen cukor osztásnál is tartották a markukat.

A megunt ruhákat pedig inkább szétvágva dobták ki, mint hogy a rászorulóknak adják.


Már anya vagyok, és most is ismerek sok olyat aki igen csak tehetős, és van pofája a luxus autóval, aranyakkal beállni a tanács elé a jogos segélyért, és igényelni a támogatásokat.Azzal meg akinek egy gyerekkel is nehéz az élet, mint sok ismerősöm meg én is, közlik ha oda mersz menni kérni egy kg lisztet közlik hogy szülj még kettőt és akkor kapsz.

2012. aug. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ami jár az jár.

Ezt már a volt köztársasági elnökünk is megmondta.

2012. aug. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Igen, bejelentett, hivatalos, adóköteles jövedelmünk van.


Nagyon sok minden van, amivel az ember nem ért egyet, mégis úgy van. A férjem fizetéséből pl a múlt hónapban levontak 70000 Ft egészségbiztosítási járulékot, és semmivel nem kap különb ellátást mint az, akinek csak 10000 Ft-ot vonnak.

2012. aug. 19. 21:19
 8/10 anonim ***** válasza:
Kismamabérlet már t-gyás alatt is jár,nemcsak gyes alatt
2012. aug. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kismama bérlet? Az csak a fővárosban van nem? Vagy vidéken is?
2012. aug. 20. 14:30
 10/10 anonim ***** válasza:
Vidéken is van.
2012. aug. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!