Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Előfordult már valakivel,...

Előfordult már valakivel, hogy a munkáltatója jóvoltából sokat késett a táppénze, esetleg a tgyás, gyed elintézése? Vissza tudja ezt tartani a munkáltató? Megteheti?

Figyelt kérdés
2012. aug. 20. 14:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tehetnék,de egyesek megteszik.

Mondjuk én állományban voltam,amikor felvásárolták a céget,másik telephely lett,másik céghely lett, a tgyás elintézése 4 hónapba telt,de akkor már feladtam,a gyed elbírálása jelen esetben is folyik (április közepén igényeltem). A cégtulaj letagadja,hogy bármi köze lenne a céghez,noha a céginfon szereplő cég emailcímre küldött levelemre fél órán belül reagált. Car helyzet,de ez van.

Az OEP-nél minden tőlük telhetőt megtesznek,ami abból áll,hogy küldözgetik a levelet,amit természetesen nem vesz át (a lakcímén sem,máshol sem),pár sikertelen hónap után átkerül az ügy az Ellenőrzési Főosztályra,ahol pótolják a hiányt. Csak azt nem tudom,hogy miért kell erre hosszú hónapokat várniuk,mikor a Tgyás elbírálása alatt sem tudták a Munkáltatói Igazolást behajtani...


Bocs,hosszú voltam.

Remélem Veled (és mással sem!!) ez nem fog megtörténni!! Elég vacak ez így! Nem kívánom ezt a kínlódást senkinek!!


Üdv:3 lányos,15hkm

2012. aug. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

De akkor te most konkrétan nem is kapták tgyást? Vagy a "pótolják a hiányt" alatt azt érted?

Tényleg szörnyű helyzet...


Igazából mi még csak babát tervezünk, de a munkahelyemről régről hallottam nem kifizetésekről (nem konrétan tgyás vagy hasonlók, hanem a fiozetés.. bár velem még sosem fordult elő, ezért is vagyok még itt.), szóval azért tartok egy kicsit attól, hogy hogyan kapok majd táppénzt meg hát utána a tgyás, gyed intézése hogyan zajlik majd.


Hülye világ ez...

2012. aug. 20. 17:35
 3/4 anonim ***** válasza:

A Tgyás-t miután elbírálták végre (amihez nekem le kellett másolnom a szerződésemet,a bérpapírjaimat és elküldeni,de ezt a 4. hónap elején tudták közölni... )kiutalták egybe a különbözetet.Közben megigényeltem a gyes-t,mert azért valamiből élni is kellene,amit visszamenőleg a lányom születéséig kiküldtek. Ha végre elbírálják a gyed-et,akkor ott is megkapom visszamenőlegesen a különbözetet,akkor végre nem a gyes "jár" majd.

Nálunk eddig nem volt probléma a kifizetésekkel.

Az a baj,hogy nem mi jártunk a legrosszabbul! Van egy anyuka,akinek tavaly betöltötte a fia a 3 évet,azóta semmit nem kap,munkahely nincs másik,és mivel a papírjait nem rendezte a cég,így munkanélkülire sem tudott elmenni,Ők a Munkaügyi Bírósághoz fordultak,eddig hiába.


Reméljük,Neked nem lesz ilyen!! Ha csak régebben voltak gondok a kifizetésekkel,akkor van esély rá,hogy ne járd be ezt az utat,amit nekem is kell.


Minden jót kívánok Neked!! :-)

2012. aug. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, bízom benne!

Minden jót Neked is és gratulálok a gyerkőcökhöz! :))

2012. aug. 20. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!