Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Felmondhat-e a munkáltató, ha...

Felmondhat-e a munkáltató, ha még nincs 3 éves a kicsi, de megszünt a munkaköröm? (többi lent)

Figyelt kérdés
Vissza mentem dolgozni, májusban megszünt a munkaköröm, de védettségem van okt-ig. Júl. 1. előtt nem mondhatott volna fel, de most mi a helyzet, hisz. júl.1. után nem élveznék védettséget,de én még júl. 1. előtt kezdtem meg ezt az egészet?
2012. aug. 11. 18:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Sajnos felmondhat, mert a védettség akkor élne, ha nem mentél volna vissza dolgozni, hanem maradsz fizetés nélküli szabadságon.
2012. aug. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Úgy van ahogy az első írta, viszont mivel neked még júl. 1 előtt szűnt meg a munkaköröd, arra nem tudom mi vonatkozik. Neten, babás oldalakon vannak ingyenes TB és jogi tanácsadók, érdemes tőlük kérdezni a részleteket leírva.

Május után átraktak másik munkakörre, vagy mi a helyzet most?

2012. aug. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem, még keresgélnek más munkakört, hátha, köszönöm a tippet és a válaszokat!
2012. aug. 11. 21:02
 4/7 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Ne haragudj, lehet hogy kicsit félreértettelek, vagy figyelmetlenül olvastam. Akkor ezek szerint már felmondtak neked, és nem dolgozol?
2012. aug. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Munkaerő-kölcsönző, a cég megszűnt, ahova közvetítettek, de a kölcsönző próbál még vmit keresni...csak hét sajnos mindig is kevesebb joga és védettsége volt annak, akit munkaerő-kölcsönző alkalmaz, nem tudom, ez változott-e mostanság. Nem mondtak még fel.
2012. aug. 11. 22:57
 6/7 anonim ***** válasza:

És akkor most otthon vagy állásidőn? A munkaerő közvetítő cégekre vonatkoznak speciális szabályok is, sajna nem ismerem őket :(

De tényleg próbálj meg valami ingyenes netes tanácsadást.

2012. aug. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi, kissé bonyolult...
2012. aug. 12. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!