Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg csak a hasonló anyagi,...

Tényleg csak a hasonló anyagi, társadalmi szinten lévő anyukák tudnak barátkozni?

Figyelt kérdés

Szerintetek hogy vagy?

Később leírom miért kérdezem!


2012. aug. 22. 12:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
hát nekem vannak "gazdag" ismerőseim (anyukák) mi nem vagyunk nagyon elengedve, de meg lehet velük találni a közös hangot. Nyalni nem kell, oda soha ne jusson az ember. Ha "szegényként" nem kellünk nekik akkor nekünk sem kellenek ők. Bocs a hülye fogalmazásért de ez volt a lényeg és ezt másképp nem tudtam leirni :)
2012. aug. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát mit értünk "barátkozás" alatt? Mert ha csak felületes játszótéri ismerkedést pár naponta összefuttok, elcsevegtek akkor annál szerintem ez nem feltétlen igaz. Mélyebb és szorosabb kapcsolatnál egy idő után eredményez problémákat amiket a felek intelligenciájuktól függően kezelnek jól vagy rosszul.

Példa: mi a férjemmel 2 en neveljük a gyerekeinket, tehát úgy értem nincsen nagyszülői rokoni vagy más segítség. Ezért az én gyerkőceim nagy alkalmakra kapnak csak ajándékot és akkor is egy nagyobb dolgot (ami a szívük vágya) meg valami mesekönyv-társas-kreatív vonalon mozgó közös játékot.

A barátnőméknél ez másképp van van anyós após anyuka dédi tesók stb. akik persze mind elhalmozzák a gyerekeket. Ez az én gyerekeimnek és valamennyire nekem is nyilván fáj (azért nem megyek Dunának tőle:))) illetve sok helyre eljárnak élménypark, kalandpark élményfürdők amik nem 2 forintba kerülnek.

Na most ha valaki valakinek a barátja ezt nem dörgöli állandóan az orra alá és nem elemezgeti napokon keresztül mi mindennel lesznek elhalmozva a gyerekei hanem mesél róla röviden és lezárja a témát.

Szerintem. Legalábbis én így csinálnám/csinálom.

Nekem is van olyan ismerős család akiknek a mindennapi étel is probléma ővelük nyilván nem fogok erről beszélgetni hogy nekünk mi van stb.

A társadalmi szinten is úgy van hogy van aki anélkül hogy megismerné a másikat már eleve rossz szemmel nézi a másikat mert azt gondolja az többre vitte vagy jobb helyzetben van holott lehet hogy emberileg tök jól kijönnétek, de ez sose fog kiderülni.

2012. aug. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha már előtte is megvolt a barátság, akkor ez szerintem nem meghatározó. Nekem van egy barátnőm, mindig jóban voltunk. Az anyagi helyzetünk változó volt az évek alatt, ráadásul a gyereknevelésben is eltérő nézeteket vallunk (pl náluk 18 hónapos a nagy, szeptemberben jön a kicsi is már a 3. babáról beszélnek; nekünk van egy 11 hónapos, de még eszünkben sincs újra babázni). Mégis nagyon jó barátnők vagyunk.


De ha új ismeretség... hát, ez nehezebb. Bankban dolgoztam külföldi VIP ügyfelekkel, az egyikük a NIKE-ban dolgozott és kaptam tőle egy zsák "selejtes" ruhát. Rengetegszer megszóltak a játszótéren, hogy minek az a gyereknek, hogy ugyanúgy koszolódik mint a kínai stb. Így azért nehéz barátkozni.

2012. aug. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

első vagyok

rossz nagyon aki előítélkezik, ezért nincsenek sokan a barátaink listáján :(

2012. aug. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%

Biztosan van rá példa, h egy módosabb és egy szerényebben élő nagyon jó barátságot ápol (bár én nem ismerek ilyet), de sztem egy szoros baráti kapcsolathoz elengedhetetlenül szükséges a hasonló háttér, a hasonló érdeklődés stb. Aki dúskál a pénzben, az teljesen más programokat, hobbikat engedhet meg magának és a gyerekeinek, más élményeket szerez és a problémái is egészen mások, mint annak, aki napi gondokkal küzd.

Nem élünk rosszul, de minden fillérnek megvan a helye, és sok mindenről le kell mondanunk. Rengeteget dolgozunk a férjemmel, mégsem engedhetünk meg sok mindent magunknak.

Hiába lenne angyali a természete, nem igazán tudnék azonosulni azzal az anyukával, akitől azt látnám, h üzletről üzletre jár, gondolkodás nélkül megengedhet magának mindent, legnagyobb gondja, h hová menjenek nyaralni, vacsorázni vagy milyen szépészeti beavatkozás csináltasson magának. (Ez persze ki van sarkítva)

2012. aug. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
12:38-as válasszal teljesen egyetértek. Mély barátság nehezebben tud kialakulni a "különbségek" miatt. És akkor még nem is beszéltünk arról, hogy az emberek-tisztelet a kívételnek-lényükből fakadóan irígyek. Sajnos van amikor barátnak hitt személyről is kiderül, hogy már nem is olyan jó fej ha neked kemény munka vagy szerencse által egyszer csak jobban megy...de ahogy azt írta a 12:38-as válaszoló ez nagyban függ az adott emberek intelligenciájától is.
2012. aug. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Már többen is leírták, hogy igen, valamennyire jó, ha hasonló az anyagi helyzet, mert tényleg lehet, hogy egy tehetősebb család más programot szervez, mint egy kevésbé jó anyagi körülmények között élők.
2012. aug. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!