Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek közelben lakik az...

Akinek közelben lakik az anyósa: milyen gyakran megy látogatóba az unokája születése óta?

Figyelt kérdés

Szól, mielőtt megy? Vagy csak beállít?

Én nagyon félek, hogy állandóan itt fog ülni, hogy "segítsen" a baba körül (nyugdíjas, van ideje, 10percre lakik)

ráadásul nem szokása előre bejelentkezni.

Nekem ez nagyon fárasztó lenne, egy az, hogy így is akkor fogok tudni pihenni, amikor a pici hagyja, másik, hogy ő általában csak dumál, dumál meg dumál...+mindent helyettem fog akarni csinálni a baba körül.

Hogy lehet egyáltalán közölni sértődés nélkül, hogy nem kérek napi szinten a látogatásból, s ha jön, ne legyen félnapokat itt. Egyébként szívesen látom őt, csak az a típus, aki nem érzékeli az időt, s azt, hogy már "zavar".

34hkm


2012. aug. 22. 18:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

15km-re lakik tőlünk falun, így ha be kell jönnie valamiért a városba, akkor beugrik. Ez kb. heti 3 alkalmat jelent. Előtte felhív, hogy otthon vagyunk-e, mert szeretne jönni. De igazából nekem ez nem teher, mi a kezdetektől jóban vagyunk, és tényleg sokat segít. Mikor hazajöttünk a kórházból, hozott kaját, elmosogatott vagy épp vigyázott a kicsire, míg én csináltam valamit. Viszont max. 2 órát marad mindennap, kivétel hétvégén. Ő meg is mondta kerek perec, hogy szeret bennünket, imádja az unokáját, de nem akar ránktelepedni. Szerencsém van vele, elég laza és fiatalos gondolkodású :)

Ha zavarna, hogy sokat van ott, mondd meg neki, hogy fáradt vagy, ledőlnél kicsit, vag vendégek jönnek.. stb. Ha viszont előre le akarod szögezni, hogy ne legyen ott annyit, mondd meg kerek perec. Komolyan. Lehet, hogy sértődés lesz belőle, de meg kell értetni vele.

2012. aug. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A szomszédban lakik anyósom. Augusztus2.án született a pici és még nem látta. Ha átjön csak azért teszi,hogy elmondja mekkora szar szemét vagyok hogy én tisztaságmániás vagyok,meg szórom a pénzt és szar anya vagyok aki tönkreteszi a gyerekek életét.. Csak mert határozott és szigorú vagyok.
2012. aug. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
10 percre lakik tőlünk, januárban szültem, kb 4x volt itt, általában mi visszük a kicsit. Az kb hetente 1x van 1 órára. Nem bírjuk egymást, így jobb is h nem találkozunk többször.
2012. aug. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Már most szögezd le, h nem mehet át hozzátok bejelentés nélkül.

És az a baj az anyósokkal, főleg a minden lében két kanál típusúaknál, h mindig mindent tudnak, értenek mindenhez, te hü.je és béna vagy a gyerekneveléshez,elvégre ő 1-2-3 stb. gyereket felnevelt már.

2012. aug. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

1.neked nagyon jó anyósod van, szerencsés vagy.

Az enyémmel sincs sok gond, csak ez. És nem is rátelepedésnek nevezném, hanem ő unja magát otthon, így "jöttem neked segíteni" ürüggyel jönni fog minden nap, másnap. Ami mééég mindig nem baj, ha úgy mint a tiéd, max.2órát maradna. Az még okés is. De az én anyósom képes itt aludni nálunk, nemhogy 2órácskát maradni.

Jaj, nehéz lesz ezt sértődés nélkül megmagyaráznom neki...

2.3. Hát nem irigyellek titeket! :( szomorú, hogy vannak még ilyen anyósok is!

2012. aug. 22. 18:48
 6/11 A kérdező kommentje:

4. Gondolod, hogy már szülés előtt meg kellene mondanom? Nem csak az 1.pár "látogatása" után?

Hmm, nemtudom! Ha felhozódik a téma, lehet előállok vele.

2012. aug. 22. 18:50
 7/11 anonim ***** válasza:
10percre lakik minden nap átugrik 10perc 1órára. Eleinte nagyon zavart, de már az évek alatt megszoktam, és egyáltalán nem bánom.
2012. aug. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Itt eszi mindennap a rossebb
2012. aug. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
:D
2012. aug. 22. 20:35
 10/11 anonim ***** válasza:
Enyém minden nap itt ülne, ha hagynám. Ha nem hagyom, meg van sértődve, neki a heti 4 látogatás is kevés. Eleinte kopogás nélkül nyitott be, ezt rövid úton leállítottuk. Sztem ha nyomul, akkor állítsd le majd.
2012. aug. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!