Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Apasági nyilatkozathoz szükség...

Apasági nyilatkozathoz szükséges az "anya családi állapotáról igazolás". Ezt hol lehet kérni?

Figyelt kérdés

Volt ugyan egy 11 évig tartó élettársi kapcsolatom anno, de nem volt sehol élettársi kapcsolatként bejelentve, csak egy lakcímen laktunk. Elvileg ezáltal hajadon vagyok, hisz sose voltam házas (jól gondolom? ) Erről ki/hol adja ki nekem az igazolást? Most vagyok 36 hetes terhes, és most szembesültem vele, hogy amikor a 14 éves fiam esetében elég volt anno bemenni az anyakönyvi hivatalba, és írtunk egy elismerő nyilatkozatot..., nos most ilyen családi állapotról igazolást is kell vinni, de nem tudom hol adnak ilyet...(?)

Segítsetek kérlek! Köszi



2012. aug. 22. 22:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is nemrég csináltattam,de nekem nem kellett ilyen igazolás. Tőlem megkérdezte a hölgy,aki csinálta,hogy voltam e házas,mondtam h nem,megírta a gépbe a dolgokat,majd telefonon is lekérdezte,h tényleg nem voltam e házas. :D

Nem is hallottam ilyet,hogy kéne ilyen igazolás.

Ami kellett: szem.ig.,lakcímkártya,kiskönyv(arra figyelj,hogy a legelső oldal ki legyen töltve bal oldalt alul a védőnő által,mert anélkül nem csinálják meg)plusz ugye apukától is az iratok kellettek nekünk.

37hkm

2012. aug. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én most intéztem ilyet.A kerületi önkormányzatba bemész és mindent elmondanak mi kell illetve nekem hivatalból beszerezték.Én elvált vagyok ezért válási papírt és házasságkötésit kellett kikérniük.Nálad majd megoldják ne aggódj.Neked és a párodnak is jelen kell lenni!Ott kell aláírni az apasági nyilatkozatot.
2012. aug. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Én óbudán lakom, és itt az anyakönyvi hivatal oldalán szerepel ez a fránya papír, hogy ez kell mindenképp. Holnap bemegyünk, és intézzük.

Még egyszer köszike, és sziasztok.

2012. aug. 22. 22:42
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem kellett hajadonsági igazolás. Az okmányirodában csinálták, ingyenesen.
2012. aug. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Na, ma elmentünk intézni az apaságit...

13.05-re értünk oda (előtte pont a terhesgondozóba kellett menni), és közölték ott, hogy csak 13.00-ig lehet sorszámot kérni, amúgy pedig lehet(ett volna) időpontot kérni...

Nos, ezt az aprócska tényt elfelejtették az obuda.hu oldalon feltüntetni, sem azt, hogy meddig lehet menni, sem az időpont foglalást, így naivan mentünk, hogy (mivel az okmányirodában a hajadonsági igazolást kikértük) pikk-pakk elintézzük a dolgot...

Pénteken nincs ügyfélfogadás, legközelebb hétfőn vagy kedden lehetne menni, ha sikerül a páromnak is szabaddá tennie magát (amit eléggé kétlek), de ami aggaszt, hogy a doki mondta, hogy épp a kiskölök fejét simogatta, merthogy 2 ujjnyira ki van tágulva a méhszájam, ami jelentheti azt is, hogy akár még bentmarad 1-2 hétig, de lehet az is, hogy 1-2 napon belül ki is jöhet a manó...

Ha hétfő-keddig megszületik, akkor meg mindenképp(?) a nevemre kerül a gyerkőc... Szép gondolatok, anyósom lenyel keresztbe..., amúgy imádom, mert ritka a jó anyós :-)

2012. aug. 23. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!