Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miket kell venni? Valaki írna...

Miket kell venni? Valaki írna nekem egy listát?

Figyelt kérdés

6 hónapos terhes vagyok és most már szeretnénk elmenni bevásárolni a picinek. de akárhány oldalt nézek a neten, mind mást ír, ráadásul össze-vissza. de szeretném tudni, hogy a fürdetéshez, az etetéshez és minden egyéb dologhoz mikre vannak szükségek!!

előre is nagyon szépen köszönöm!!



2012. aug. 24. 15:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát én most nagyjából tapasztalat alapján írok,biztos kimaradnak dolgok, csak sietek:

Szóval: Fürdetésnél:Én ajánlom azt a fürdőkádat aminek a beélseje kialakított és nem sima fürdetőkád.Ha elfárad a kezed vagy leszeretnéd tenni a babát vagy a fürdetőolajtól csúszik a kezed ez megtartja.Nem merülhet víz alá.Jonson termékeket nem ajánlom.A mi esetünkben ekcémás volt mindkét gyerek.És ezek a termékek csak olaj a tűzre.A minősége nem egyezik az árával.A gyógyszertári fürdetőt sokan szeretik és ugyanannyian nem.Én sem voltam elszállva tőle.Mi Beba termékeket használtunk eleinte.Szerintem a babatörölköző pénz kidobás.Sima puha törölközőnek tovább lesz funkciója.Fürdetőolaj jó a bőrének.

Etetés:Érdemes két kicsi cumisüveget venni.Van aki direkt nem vesz,mert tuti hogy szoptatni fog.Hát nem biztos!!!!!Nem egy nagy összeg.Pelenka büfizéshez.És neken volt mindenféle mellszívóm és a legjobb a kézi pumpás.De az az igazi régi.Nem az aventesre gondolok,hanem aminek a végén pumpa van.Nagyobb vákumot egyik sem csinál.Hirtelen ez jutott eszembe, alap dolgok, de biztos írnak még mások is

2012. aug. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

15-20db textilpelenka

Body,rugi,bundazsák,sapi

Nekünk ilyen kádunk volt és tökéletes volt,nagy és sokáig elfér benne a baba.Egyszer sem csúszott ki a kezemből és nem fürdeted félórát hogy elfáradjon a kezed.(ez az én véleményem)

[link]

Én a Nivea Baby-t használom a kislányomnak.Fürdetőt is meg sampont is.(A gyógyszertári fürdetőt kb 1 hónapos koráig használtam)

Cumi,cumisüveg.(én se tudtam szoptatni:( )

A doktornő úgyis ír fel receptre dolgokat.(köldökre stb)

Egyenlőre ennyi jut eszembe.

2012. aug. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kád,de mi nem vettünk hozzá kádtartót. Mi a szennyes tartóra szoktuk rátenni és úgy fürdetjük a babát. Fürdőlepedő meg egy törölköző. Mi anno vettünk baba törölközőt,de mi jól kihasználjuk mert most már a harmadik babának használjuk. Baba fürdetőnek Gabit vettem, sampont nem vettem,mert a fürdetős víz még elég a hajának is. Ha koszmósodott a hajuk,akkor vettem Babé sampont,az tökéletesen megfelelt! Babaolajat is vegyél,mert fürdetés előtt jó áttörölni vele a bőrüket,így a víz nem szárítja úgy ki. Puha babahajkefével meg fürdés után a kócos haját jó átfésülni.

Etetéshez meg azért vettem egy cumisüveget,hátha nem lenne tejem és a tápszert legyen mibe megcsinálni. Meg vettem egy kisebbet víznek-teásnak,bár ezeket még nem alkalmaztam.(egy hetes a picink) Cumisüveg mosó kefét is vettem,ha kellene azzal át lehet dörzsölni az üvegek belsejét. Ezek azért nem olyan nagy költségek,inkább legyen,mint ne-ha kell.

Egyéb dolgok? Pl.10db textil pelus, testápoló(főleg eleinte kell,mert száraz a bőrük,az enyémnek iszonyúan hámlik most a bőre,használom is),fültisztító pálcika,vattapamacs(köldökápoláshoz, illetve a szemét megtörölni,ha csipás lenne.-az enyémnek az és törölgetnem kell..)

Babaruhák, kocsi-ilyeneket tudod, szerintem ennyi.

Üdv, 3fiús anyuka.

2012. aug. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%
Utolsó vagyok, pont ilyen kádat vettünk mi is,csak pirosat! És tényleg nem félórákat van a vízben a gyerek!!!!
2012. aug. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat!! remélem mindenből sikerül majd a megfelelőt megvenni!!
2012. aug. 24. 17:25
 6/6 anonim ***** válasza:

Pelenkázáshoz: pelenka, törlőkendő, popsikrém, pelenkázó komód, pelenkázólap.

Fürdetéshez: babafürdető, babaolaj, testápoló, olló, fürdőlepedő, kád, hajkefe, vatta (sampont az elején még nem muszáj venni).

Utazáshoz: babakocsi, hordozó, vastag polár pléd.

Kiságy, matrac, gumis lepedő, lepedő, fejvédő, pléd, takaró.

Szoptatáshoz, etetéshez: mellszívó, textilpelenka, cumisüvegek, szoptatós melltartó, melltartóbetét.

Orrszívó, lázmérő, Garmastan kenőcs.

Ruhák: rugdalózók, bodyk, zoknik, sapkák, kaparókesztyű, overáll/bundazsák.

Szekrény vagy komód a ruháinak.


Én meg akarom várni, hogy tudok-e szoptatni, addig csak 1 cumisüveget veszek. Ezért a mikrós sterilizálót is később vesszük meg.


Ezeken kívül lehet még venni, de nem fontos (belátásod szerint):

Légzésfigyelőt, bébiőrt, kaparókesztyűt, tutyit, cumit, mosdókesztyűt, vízhőmérőt, éjjeli fényt, kifogót.


Később ráér (1-2 hónapos korában):

Játszószőnyeg, forgó-zenélő játék, pihenőszék.


Érdemes körülnézni az argep.hu-n, mert nagyon sok mindent meg lehet találni olcsóbban, ingyenes kiszállítással.


Gratulálok a babához!

2012. aug. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!