Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kedves Anyukák! Hány kilógramm...

Kedves Anyukák! Hány kilógrammal, és centiméterrel született csöppséged? Jelenleg mekkora? Mikor tanult meg járni, beszélni? A többi kérdés lent.

Figyelt kérdés

Nem vagyok még anyuka, de a párommal már tervezzük a kisbabánkat. :) Ebből kifolyólag szeretnék meghallgatni minden tanácsot, tapasztalatot!


Érdekelne még:

Mennyi idős próbálkozás után sikerült?

A szeretkezés után mennyi idő múlva lehet terhességi teszthez nyúlni?

Ki mennyit hizott hónapról hónapra?

Mennyi ideig szoptattad kicsinyed?

Apuka bent volt a szülésnél, mi a véleményed erről?

Szülési, szoptatási tapasztalatok, tényleg nagyon fáj?

Hogy hívják kislányod/kisfiad? :)


Köszönöm azoknak akik időt szánnak a kérdések megválaszolására! Természetesen egyéb infókat is szívesen fogadok!


Üdvözlettel: Dominika


24/L



2012. aug. 26. 00:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

3050 Grammal és 52 cm-rel született e hó 22.én, a kislányunk.

3 hó próbálkozás után összejött :).

nem volt bent apa, nem akart.

Szülésröl? háát jobb elfelejteni.

És 16 kg jött fel a végére. :(

ti mióta próbálkoztok?

2012. aug. 26. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Kb. 10 honapnyi probalkozas utan szuletett meg a pici, 3770 grammal es 54 centivel. Most 14 honapos es 11 kilo.

Eszik mar mindenfelet, de szopizik is mellette. En az elejen nem hiztam olyan sokat, es mar orultem is, de aztan a vegen elegge sok pluszkilo lett a vegeredmeny, 20 kilo, bar nem tuntem kovernek allitolag :-) (marmint ha az en hizasomra voltal kivancsi... lehet, hogy a babaet kerdezted, csak en igy ertelmeztem:-) Szerintem eloszor vard meg, hogy elmarad-e a menstruaciod es csak utana tesztelj, az biztosanbb. Apuka bent volt, nekem nagyon kellett, hogy ott legyen es o is akarta, de szerintem ha o nem akarja, nem kell eroltetni, azert ez nem konnyu a ferfinek sem. Nekem elegge fajt a szules, de ha egyszer ott a karodban a bebi, ezzel a dologgal mar nem foglalkozol. Barmikor ujra atelem, mert ez a baba dolog akkora csoda es orom, hogy csak na :-) Nekem a szoptatas csak az elso par napban fajt, de nem volt veszes, aztan a mellem hozzaszokott a dologhoz es beallt minden, nem stresszeltem ra, csak hagytam, hogy dolgozzon a baba osztone es az en osztonom es mukodott minden szepen. Soha nem mertem itthon a baba sulyat es nem neztem az orat, akkor evett, amikor ehes volt.


Szivesen valaszolok meg mas kerdesre is.


Amugy pedig kellemes babatervezest :-)

2012. aug. 26. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Kiegeszitesnek meg annyit, hogy jarni butorba kapaszkodva ugy 10 honaposan kezdett, aztan egy eves szulinapja utan par nappal par lepest tett egyedul, most pedig mar nagyon biztosan jar es porog egesz nap :-) Mond mar nehany szot, mama, lámpa, lába, ninú (ha ez szonak szamit:-) es angolul mondja, hogy duck (kacsa) es dada (az apjara), mert a ferjem nem magyar.
2012. aug. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

2 is van:)

Mindkettő elsőre (nem vicc, annyira nem hittem el az elsőnél h napokig meg voltam győzödve róla, h nekem gyomorrontásom van valamitől....)

Szeretkezés után kb. 2 hét, illetve lehet három is attól függően mikorra NEM várja az ember, aznap már lehet reggeli első pisiből.

Elsőnél: 18 kg, 2-nál 15kg (De már "csak" 5 kg felesleg van rajtam)

4 hónapos koráig mindkettőt.

Igen, mindkettőnél. Én csak őt akartam! Első szülésem rossz volt,ott nagyon sajnált... a 2. sz ülést nagyon "élvezte".(Csak akkor szabad bevinni apát, ha mutat rá hajlandóságot, ha nem, hagyni kell és mást felkérni.)

A szülés az egyetlen olyan fájdalom, aminél érzed, h célja van, és ez sokat segít. A szoptatás csak az elején fáj, de nem szabad meghátrálni, pár hét gyakorlással minden fájdalom kiküszöbölhető és nagyon jó cicibimbó krémek vannak már.

Utolsó kérdés: Ez maradjon az én titkom ;)


30/Vica :)

2012. aug. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ja , és az eleje! mindkettő 3800 g körül volt, első (fiú) 56 cm, 2. (lány) 54 cm -rel született. Nagy: 3és fél, kicsi 9 hónapos. Nagyobb: 1 éves múlt, mikor járni kezdett, beszélni már 2 éves kora előtt , rá nem volt érvényes, h "fiú, később fog elkezdeni beszélni", dumált már ő akkor :)
2012. aug. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

3500 grammal, 50 centivel született kisfiam, most kb. 98 cm és 16 kg, 3 éves lesz szeptember végén. Önállóan járni az első szülinapja előtt egy héttel kezdett el, beszélni nagyon hamar elkezdett, másfél évesen már 3-4 szavas mondatokkal, két évesen már folyamatosan nyomta a dumát.

3 hónap próbálkozás után jött össze, a szeretkezés után kb. 20 nappal csináltam a tesztet, ami pozitív lett. A végére borzalmasan sokat híztam, kb. 28-30 kilót, rá se mertem már állni a mérlegre (nagyon vizesedtem). Sajnos csak 5 hónapos koráig tudott cicizni, nagyon kevés tejem volt. Apuka bent volt a vajúdás alatt, aztán császár lett a vége, a műtőbe nem engedték be, de a műtő előterében ott lehetett, így látta a prüntyőt, mikor ellátták. A vajúdás borzalmasan fájt, én összesen 30 órát szenvedtem, mire megcsászároztak, de megéri. :) A szoptatás szintén fájdalmas volt, konkrétan vérhólyagot szívott a mellemre, mert rossz méretű bimbóvédőt használtam (befelé forduló, lapos mellbimbóm van). Kisfiamat Attilának hívják.

És a legnagyobb csoda a világon édesanyának lenni!

2012. aug. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
3170 grammal és 49 cm-rel született a kislányom a 39. hét végén. Most 16 hónapos, 8,5 kiló és 78 cm. Járni 10 hónaposan tanult meg, első szavai 14 hónapos korában : Apa, Aja, Mámá, Pápá, baba. Most minden szó első 2 betűjét mondja. Már meg lehet érteni, ha nagyon figyel az ember. Első hónapban összejött a baba, 10 hetes terhesen voltam orvosnál, tesztet 1 héttel a doki előtt csináltam. Nem volt semmi tünet, így nem is hittem el, hogy terhes vagyok. A férjem javaslatára vettünk tesztet. 15 kg plusz jött fel a terhesség alatt, első pár hónapban jobban híztam, 35 hetes kortól már egy grammot sem. 10 hónapos koráig szoptattam a lányom, magától hagyta abba. Anyukám volt bent a szülésen, férjem nem szerette volna végignézni. Jó, hogy Anya volt ott, rengeteget segített, a kapcsolata a lányommal példaértékű. Szülés brutális! Már 16 hónapja szültem, de még mindig nem szépült meg az élmény! De tényleg megéri. Kislányomat Emmának hívják.
2012. aug. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm minden kedves válaszadónak az irományát! :)


Mi még csak egy hónapja próbálkozunk, de már nagyon várom hogy sikerüljön! :)

2012. aug. 26. 20:34
 9/12 anonim ***** válasza:

1. fiunk.

3921 grammal es 60 centivel szuletett

Most 3 eves (volt julius 1.-en) akkor mertek 14 kg es 100 cm.

13 honaposan indult el. Beszelni kb. 4 honapja tud erthetoen addig csak egy-egy szot mondott. De mi kulfoldon elunk ezert 2 nyelvet kell elsajatitania es gyakran hall egy harmadikat is (mi szulok magyarok vagyunk,magyarul beszelunk itthon, itt kulfoldon angolul beszelnek ezt a nyelvet hallja mindenhol kiveve itthon, a ferjem erdelyi es tud romanul, ahol lakunk a hazmesterek romanok es osszejarunk veluk igy ott a romant hallja)

Szoval magyarul beszel,kicsit angolul is es ert mindent mindket nyelven.

Egyszer nem vedekeztunk a ferjemmel (friss hazasok voltunk,meg nem volt tervbe a baba ) es terhes is lettem.

Mivel nem tervezett baba volt igy remenykedtem,hogy nem vagyok terhes de nem jott meg mikor megkellett volna. Par nap mulva vettem egy tesztet ami olyan eros pozitiv lett,hogy meg en is megijedtem tole. Ferjem nagyon orult (O mar szeretett volna gyereket,8 evvel idosebb nalam)

9 kg-t hiztam a terhessegem alatt. Az elejen sokaig nagyon rosszul voltam (hanyinger) es az egesz terhessegem alatt sem volt extra nagy etvagyam.Foleg a gyumolcsot kivantam.

Apuka bent volt a szulesnel. Nagyon sajnalt. Szerintem se szabad eroltetni ha nem akar bemenni.

Szules ,nekem nagyon durva volt,nem irom le inkabb mert nem akarlak megijeszteni. Diohejban annyit,hogy 25 orat vajudtam. Ebbol 19-et epiduralis erzestelenites nelkul.

Szoptatas: az en fiam lusta volt, nem tanult meg szopni (pedig nagyon igyekeztem csak a korhzba nem mutattak meg pontosan hogyan kell). 5,5 honapos koraig tudtam szoptatni.

Erik Tibornak hivjak a fiunkat :)


2.fiunk.

Meg a pocakban van, 35 hetes terhes vagyok, szeptember 26-ra vagyok kiirva.

O is elsore sikerult. Januarba eldontottuk,hogy johet a baba es januar vegen mar pozitivat teszteltem.

Mivel O tervezett baba volt ezert mar elore vettem tesztet es izgultam,hogy vajon osszejott-e. Januar 22.-ere NEM vartam a mensimet es januar 18.-an reggel mar pozitivat teszteltem,igaz meg halvany volt.

David Zalan lesz a neve.

2012. aug. 27. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Köszönöm a te válaszodat is! És gratulálok a második fiúhoz:)
2012. aug. 27. 21:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!