Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jogosan érzem magam megalázva,...

Jogosan érzem magam megalázva, vagy az én büszkeségem nagyobb mint kellene?

Figyelt kérdés
2 gyermekét egyedül nevelő nem túl jó anyagi körülmények között élő anyuka vagyok.Támogatást nem kapok a gyerekek Apjától egyedül Anyukámtól.A szomszédunkba költözött néhány hónapja egy hölgy akivel azt gondoltam egy nagyon jó mondhatni baráti kapcsolat alakult ki.Amiben tudtam segítettem ,amikor beteg volt kötöztem a sebét rengeteg ruhát adtam neki.Amikor ide került Ő is szegénységből jött.Most már nagyon jó anyagi helyzetben van és elfelejtette honnan jött.Sokat beszélgettünk ,hogy nekem Anyának mennyire fájó pont ha valamit nem tudok a gyerekeknek megadni vagy nem tudtam Őket nyaralni vinni.Az elmúlt hetekbe ha vesz magának valamit az az első ,hogy áthozza megmutatni,hogy mit vett.A telkükre egyszer sem hívott meg pedig (a fél város ott nyaralt )tudta,hogy mennyire vágynak a gyerekek a négy fal közül valahova.Amikor rákérdeztem,hogy mi lemehetnénk -e az volt a válasz,hogy beszéltek róla,de majd jövőre.Gyakran járnak hajókázni,nyaralni mindig óriási hévvel meséli,hogy mennyi mindent kipróbáltak és mennyire jól érezték magukat az én lányom meg majd elsírja magát amikor hallgatja.Nem egyszer előfordult,hogy több napos kaját áthozott.Ma telt be a pohár a hosszú hétvégés pihenés után tegnap ismét élménybeszámolózott dicsekedve.Ma átjött a nyaralásból megmaradt kajákkal 3 napos felbontott maradék szeletelt kenyér,összemorzsált fál doboz margarin,kb 6cm kolbász egy doboz kockasajt és hasonló élelmiszerek amit haza hoztak és ők már nem esznek meg.Azt hittem a föld alá süllyedek szégyenembe és megalázottságomba.Anyám szerint örülni kell ha adnak,de én eddig is élelembe mindent megadtam a gyerekeknek nincs szükségem mások maradékára.más mit reagálna rá?
2012. aug. 26. 15:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

Ezeket a felbontott dolgokat nem fogadnám el.

Megmondanám,hogy mi szegények vagyunk ugyan,de ezeket nem kérjük.

2012. aug. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy rohadt érzéketlen bunkó a szomszédasszonyod.

Valószínüleg nem akart megsérteni, de annyira primitív, hogy fel sem fogja a viselkedése következményeit.


Én azt mondom, ne reagálj az egészre, de egy kicsit "pihentesd" a kapcsolatot.


Tudod, ilyen szinten kifalsult a világ. A pénz lett az Isten, de szerencsére nem mindenkinek.

2012. aug. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Megmondanám, hogy szegények vagyunk de nem éhezünk, hogy más maradék kajáját egyem. Ez tényleg bunkóság.
2012. aug. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Sürgősen hidegre tenném ezt a "barátságot". Nem látod, hogy teljesen hülyének néz, és ott aláz meg ahol tud? Primitív, unintelligens, bunkó p..csa. Te százszor értékesebb vagy!
2012. aug. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!Anyám nem érti,hogy mi bajom van már azt hittem,hogy én vagyok hálátlan.Annyira felgyülemlett bennem a több heti hülyeség és az,hogy látom a gyerek bánatát amikor nagy arccal meséli az élményeit.Ő nem érti mert sajnos nincs gyermeke,de nekem a szívem megszakad az enyémért amikor látom a bánatát.
2012. aug. 26. 15:59
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Jogosan érzed magad megalázva, nem vagy túlérzékeny szerintem.

Pont ott rúg beléd,ahol neked a legfájóbb de primitív, önző lény,ezért nem érzi,hogy bármivel megsértene mert öntelt is.Bárcsak én is ennyire jóban lennék magammal mint szomszédasszonyod...persze nem más kárára..

2012. aug. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

egyébként lehet nem akart megbántani és nem gondolt bele abba h ezt azért még sem kéne..

de tényleg szakítsd meg vele a kapcsolatot..legalább egy kis időre..de előtte kérdezd meg tőle h a gyerek meghagyott egy kis főzeléket fél szelet hússal..esetleg nem kéri?!

2012. aug. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Tudom mit érezhet a gyermeked, az én szomszédasszonyom (anyukám barátnőjének) férje kint dolgozott Németoban amikor én még gyerek voltam, sz@rásig hozta a milka csokit meg mindent a gyerekeinek, unokáinak, lobogtatta előttünk, mondta hogy még a kutyák is milkát hánytak, nekem egy falatot nem adott, csak vérző szívvel hallgattam. Nagyon primitív, hencegő család. Mostanra már ott tartanak, hogy árverezik a házukat és soha nincs pénzük, mert minden fontosabb volt mint a rezsi kifizetése. Most én tartok ott, hogy annyi milkát eszek amennyit csak bírok...ilyen az élet. Még a szomszédasszonyod is kerülhet ilyen helyzetbe, akkor talán magába néz egy kicsit.
2012. aug. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm nektek!Azóta addig őrlődtem,hogy úgy döntöttem elmondom neki amit gondolok és érzek.Elmondtam az összes sérelmemet és szembesítettem a viselkedésével.Teljesen értetlenül állt a dolog előtt,hogy ezt Ő nem is gondolta volna és most végig gondolva igazat adott.A beszélgetés végén elnézést kért,úgy láttam őszinte volt.A továbbiakban azt gondolom,hogy a haragot félre téve ,de fenntartásokkal folytatjuk a mi kis "kapcsolatunkat".
2012. aug. 26. 18:46
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Jól tetted! Ennyiből is láthatja, mennyivel intelligensebb vagy nála! Ez az ő szegénységi bizonyítványa volt, ha már a szegénység a kulcsszó!
2012. aug. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!