Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mit választottatok: gyes...

Ti mit választottatok: gyes vagy vissza dolgozni és a gyerek menjen bölcsődébe?

Figyelt kérdés

Szerencsére nagy anyagi gondjaink nem lennének, de nem vehetnénk meg mindent amit most, pl gyümölcsöt, ruhát, játékot és félretenni sem tudnánk 1 évig.


Ti hogy döntöttetek/döntenétek? Még 1 év a gyerekkel és spórolás, vagy bölcsőde?


2012. aug. 26. 15:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Hány éves a gyerek?
2012. aug. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én itthon maradtam vele, így döntöttünk.

Férjem jól keres, de beosztjuk a pénzt és jut is mindenre,amire korábban jutott.Heti fix összeget költünk és csak ennyit,ha a fene fenét eszik is.(heti 30e ft)

Tudom,hogy többen jóval kevesebből élnek és a legtöbb ismerősöm nem tudott otthon maradni a kicsinyével az anyagiak miatt sajnos.

Nekünk egy kisfiúnk van,nem tervezünk több gyermeket,így szerettem volna végig otthon lenni vele,ameddig csak lehet.Spórolás?Csak magunkon ,a picin nem,a mi ruháink kopottabbak kicsit de nem nagyon érdekel mivel fél év múlva újra dolgozom és minden helyrerázódik.Januárban oviba megy,és én csak annyit mondhatok,hogy minden egyes perc amit vele tölthettem ajándék...és megérte.:)

2012. aug. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A nagynál anno a gyes-t választottam és közben terhes lettem. Akkor még nem volt gáz, mert az még a válság előtt volt (2008/2009-ben) és a hitelünk nem volt annyira sok, ill. a párom is nagyon jól keresett a volt melóhelyén, szóval simán kihúztuk azt a 9 hónapot, amíg a kicsi megszületett és újra gyed-et kaptam.

Azután jött az említett gazdasági válság, ami miatt a páromat kirúgták és az új munkahelyén kb. fele annyit keres a sokkal több melóval, ill. a hitelünk sajnos 1,5x annyi lett, na meg ugye minden drágult. El kellett adni a motorját, aminek az árát sajnos már majdnem feléltük, ill. a tavalyi év már csak a túlélésről szólt.

Nov-ben töltötte a kicsi a 2-t, akkor kezdte a bölcsit, én pedig elkezdtem letölteni a szabijaimat. És milyen jól döntöttem! Konkrétan 2x annyit keresek, vagyis a gyed dupláját kapom, na meg egy csomó juttatást, pl. céges autó, telefon, laptop, képzések stb.

A kicsi szerencsére imádta a bölcsit (holnaptól már minicsoportos lesz) és mivel valamennyire rugalmas a munkaidőm, én tudom őket hozni-vinni.

Azért ha a gyümölcsön kéne spórolni, az elég gáz, nem? Meg az is, amikor pl. új cipő kéne a gyereknek, de nincs miből...

2012. aug. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Gyest választottuk. 2 éves 2 hónapos a kislányunk.


Alaból is úgy voltam itthon, hogy kihasználom a 3 évet, de közben felmerült a munkahelyemen, hogy vissz tudnék menni, mert a kolléganőm babát vár. Rám bízta a főnököm a döntést, és így döntöttünk. A bölcsibe itt nem vették volna fel, így családi napközibe ment volna, ami nem olcsó.

2012. aug. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én főiskolás vagyok gyakorlaton vagyok,párom dolgozik így pici fiunk megy bölcsibe szeptembertől most 16 hónapos, a gyakorlat kötelező ha beakarom fejezni a főiskolát, a pénzre meg nagyon szükség van.A gyakorlattal már többet keresek mint a gyes, a dupláját.
2012. aug. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A lányom most másfél éves, szeptember végén kezdi a bölcsit. Sajnos anyagi oka van, hogy megyek vissza dolgozni. Egyedül nevelem pár hónapja, segítség se nagyon van, igy muszáj dolgoznom. Mert bár apuka támogat, az azért nyilván nem olyan, mint előtte. :/

De eredetileg is úgy volt be tervezve, hogy 2 évesen megy majd.

2012. aug. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bölcsi.


A válság kezdetén voltam gyeden a nagyobbik gyerekkel, ment fel a törlesztőnk, és egyre szarabb volt a helyzet, vele kihúztam gyeden, aztán terhes lettem a tesóval. Utáltam azt az 1-1,5 évet, mikor hónapról hónapra éltünk, filléreztünk, nagyon sok mindenről le kellett mondani.

Azóta szerencsére helyre áll a rend, nem élünk nagy lábon, de azért tudunk félre tenni és megvan mindenünk, amit szeretnénk. A fiam januárban lesz 2 éves, megyek vissza dolgozni, én többet nem kérek a fillérezésből, ha nem muszáj.

2012. aug. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!