Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi alapján választottatok...

Mi alapján választottatok vagy fogtok választani nevet a gyerekeiteknek?

Figyelt kérdés

Természetesen azért kapja azt a nevet, mert tetszik a szülőknek. Vagy a szülő, nagy szülők után is kaphatja.

De ezen kívül gondolom, hogy figyelembe vettek mást is? P.: Jelentését, eredetét vagy hogy mennyire népszerű vagy ritka, esetleg a hangzása(mély vagy magas, szótagok száma), meg, hogy hogyan passzol a családnévhez, röstellem

magam, mert bizonytalan vagyok a fogalom nevében kapcsolatosan, de arra gondolok, hogy a vezeték és a keresztnév kezdőbetűje egyforma, esetleg vették már figyelembe ezt?

Egy vagy kettő nevet adtok és miért kell kettő?

Illetve végig nézitek, hogy milyen magyar anyakönyvezhető nevek vannak?



2012. aug. 20. 13:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
mi elsősorban próbáltunk olyat találni, ami mindkettőnknek tetszik, vagy legalább elmegy. én nem akartam negatív jelentésűt sem és persze fontos, hogy jó legyen a vezetéknévhez. mi egy nevet adunk, a kettő felesleges, csak a gond van vele és úgyis csak egyet fog használni. a monogramja bb lesz :) de ez nem volt szempont
2012. aug. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Az én párom nem magyar. Mi úgy voltunk vele hogy vagy magyar, vagy angol név, mindegy volt, csak mindkettőnknek és azért valamennyire a családnak is tetsszen. Nem akartunk nagyon populáris nevet, a jelentése csak annyira számított hogy ne legyen negatív. Sajnos a nagy kedvencünk, Trisztán, nagyon negatív csengésű, így azt nem mertük adni. Magyar nevek közül, ami nekem tetszett az a páromnak nem vagy valami negatív csengése lett volna angolul. Végül is angol neve lett és mint kiderült utólag egy elég felkapott név Angliában mostanság, de mivel Magyarországon élünk erről fogalmunk sem volt, statisztikát nem néztünk akkor, de valószínű mivel nagyon megtetszett a név, és nagyon nehezen találtunk rá, nem is számított volna. Végül a nagypapa nevét kapta, de csak félig, mert annak a névnek egy rövidített változata ez. Mi csak egy nevet akartunk adni, nem látom értelmét a kettőnek. Kettő akkor lenne, ha meg lenne keresztelve, de akkor meg ugyebár illik a keresztapa/anya nevét adni, amennyiben a név egy szent neve.
2012. aug. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Rövid és magyar eredetű név legyen (de nem az extrém magyar nevekre gondolok). Két gyerekemnek is ilyen neve van, harmadiknak is egyszerű, rövid, magyar neve lesz (még pocakban)

Jelentésekkel annyira én nem foglalkozok, ez nem érdekel.

Fontos, passzoljon a vezetéknévhez.

2012. aug. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! El is áruljátok a neveket?
2012. aug. 20. 13:58
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok, botond. a lányom meg anna eszter, de hiba volt két nevet adni.. vhol beírjuk, vhol meg nem, ebből csak gond van, meg utálja is az esztert
2012. aug. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Magyar eredetű neveket kerestünk elsősorban, azok közül is olyanokat, amik ritkák, vagy legalábbis nem divatosak.

Mivel kettős a gyerekek vezetékneve, ezért a 2-szótagú utónevek jöhettek számításba, egyrészt hogy ne legyen túl hosszú, másrészt hogy az egész név ritmusa szép legyen.

Továbbá: ne folyjon össze a vezeték- és utónév utolsó, illetve első hangzója (cs-zs, cs-z, ilyesmik), és jelentésbe se üssék egymást (pl két helységnév, mint mondjuk Győri Bihar, Vadász Farkas). Nekem az sem tetszik, ha egyformák a kezdőbetűk, illetve, ha azonosak a magánhangzók (Takács Balázs). Fontos volt az is, hogy mind gyerekként, mind felnőttként normálisan viselhető nevet kapjanak.

Egy utónevük van.


Neked, Kérdező, mik a szempontok?

2012. aug. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Mik a szempontjaim? Először is, még nem vagyok abban a helyzetben, hogy ezen gondolkodnom kellene, de érdekességképpen megfordult a fejemben.

Én mindenképp megnézem majd a nevek jelentését. Hogy magyar legyen-e ehhez nem ragaszkodók mindenféleképpen, főleg ha több gyerekem lesz.

Olyan nevet szeretnék ami nem túl népszerű, de ne is legyen annyira ritka. De ehhez sem fogok ragaszkodni annyira, ha pl nagyon tetszik egy név.

2012. aug. 20. 14:22
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekünk nagyon sok szempont volt. Eleve elég béna a vezetéknév így hangzók közti torlódás miatt eleve kiestek a kedvenceim (K és G betűs nevek).

Szempont volt hogy 1. ne legyen benne az elmúlt 2-3 év 50 leggyakrabban adott neve között (elkerülendő hogy a vele közeli korú gyerekek között minden 3.az legyen)

2. jelentése szép legyen vagy mindenesetre semmiképp se valami negatív érzetű vagy jelentésű.

3. szótagszám is számított, rövid vezetéknévhez ne legyen rövid utónév.

4. két nevet választottunk mert ami a szívemhez nőtt azt mindenképp szerettem volna adni nekik, de mivel nem illett a vezetéknévhez ezért első névként nem adhattam.

5.A túlságosan egybe csengő nevet is el akartam kerülni illetve amit előttem is írtak hogy s,c, cs végű névhez Z vel Zs vel kezdődő név. Pl. egy ismerősünk kisfia Takács Zalán...na ez nekem így nem tetszik.

Nehéz ügy :))

2012. aug. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Én mindenképpen olyan nevet akartam neki ami még nincs a közeli a rokonságban.Mondtam ha nem az én vagy a párom nevét kapja akkor semmelyik rokonét nem kaphatja,mert ha az egyik nagyszülő nevét kapja akkor a másik pfff...

Végül fiúnk született és a Roland nevet kapta.

2012. aug. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Az első az,hogy megnézzük melyik név tetszik.Nálunk 8 név volt,ami nagyon tetszett,ezután szelektáltunk,úgy hogy megnéztük melyik az,amelyik nem nagyon illik a családnévhez.Maradt 5 név,megkérdeztük a nagyszülők véleményét,2 nagyon nem tetszett nekik,maradt 3 név,abból azt választottuk amelyik a legjobban tetszett.
2012. aug. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!