Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 1,5hónapos a kis fiam és...

1,5hónapos a kis fiam és hajnali 2ig alszik utánna reggel 7ig fent van! Mit tudok tenni, hogy végig aludja za éjszakát vagy csak egyszer keljen fel?

Figyelt kérdés
nappal sokat fent van mégis éjsaka kettőtől nagyban vigyorog nyöszörög és ordít!
2009. júl. 25. 20:27
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Legfeljebb teát adj neki,és ne vedd fel,ne beszélj hozzá.Bírd ki,még ha nehéz is hallgatni, hogy ordít.Csak így tudod rászoktatni,hogy átaludja az éjszakát.Ha nem szokja meg,nem lesz egy nyugodt éjszakátok még hónapok múlva sem.
2009. júl. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
ha éjjel felkel , ne oltsd fel a villanyt,ne beszélj hozzá, ha nincs kaki, ne tedd tisztába.szó nélkül etesd meg, és megszokja, hogy éjjel van és aludni fog. Tudom ,kegyetlennek hangzik, de nem az, tapasztaltam.Ezeket a tanácsokat a védőnőm adta, és nálunk bevált. Egyszer kel fel enni, és max negyed óra múlva alszik,pedig el sem tudtam képzelni, hogy így lesz.
2009. júl. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az elsó válaszolóra ne halgaass !

egy kisbabát soha nem szabad magára hagyva sírni


"Természetesen a kisbaba nem gép, így nem tud véget nem érően sírni. Ha a babát túlságosan hosszú ideig hagyják sírni, végül is abbahagyja. Nem azért, mert megvigasztalta magát, hanem azért, mert kimerült és reményt vesztett. Dr. William Sears a NIGHTTIME PARENTING című könyvében kifejti: azzal, hogy a szülők nem reagálnak a baba sírására, megrendítik a baba beléjük vetett bizalmát. Azt a bizalmat, amely "nélkülözhetetlen a gyermeknevelésben". Ha válaszolsz a kisbaba sírására, tudatod vele, hogy elhiszed, mennyire szüksége van rád és bízhat benned: ott vagy számára. "Ha megbíznak a gyermekben, megtanul bízni másokban." Dr. Sears így folytatja: "Tanulmányok kimutatták, hogy azok a kisbabák, akiknek a sírására rögtön reagálnak, kevesebbet sírnak később, nagyobb korukban." Ha odafigyelsz a kicsi sírására, nem rossz szokást alakítasz ki, hanem megtanítod arra, hogy képes legyen sikeresen megértetni magát veled. Még ha nem is találod ki, hogy pontosan mi a baj, és kisbabád tovább sír a karodban, legalább tudja, hogy nincs magára hagyva.


Tudom hogy nagyon nehéz idószak,de biztos hogy elmúlik.Tényleg csináld azt ,félhomály csend ,ne beszélj hozzá,csak suttogva,tv ilyesmi ne szóljon,


[link]


A családi ágy


Sorszám: 702


Magyar nyelvű változat: 1998. július


Általánosan elfogadott tény, hogy a szülővé válás egyik legnagyobb problémája az állandó alváshiány. Egy kisgyerekes anyától még egy idegen is azt kérdezi először: "Végigalussza már a baba az éjszakát?" A karikás szemű, ásító mamának aligha kell válaszolnia.



M

2009. júl. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát, hogy csak 1x keljen fel, arra nincs recept, de az valóban nem jó, hogy éjjel 5 órán keresztül fent van. Próbáld meg megetetni és visszatenni. Ha sír, felvesz, nyugtatgat, letesz. Vagy: nem vesz fel, hanem hátsimi, popsiütögetés. El fog tartani pár napig, de ne csüggedj! Menni fog! Nem tudom, cumi-ellenes vagy-e? Ha nem, akkor azt is megpróbálhatod!

De sírni tényleg ne hagyd, még nagyon pici!

Sok sikert!

2009. júl. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
a kislányom 2 hónapos átalussza az éjszakát már jó pár hete (reggel 8kor kell fel),mondjuk előtte is csak egyszer volt fent 4-5 között. De én akkor a kis villanyt kapcsoltam fel, sőt én mindig tisztába is raktam. De szerencsére visszaaludt utána, szerintem ez kisbaba függő. talán ha 3szor fordult olyan elő, hogy nem aludt rögtön vissza , akkor én átvittem magunk közé és ott rögtön elaludt, próbáld ki te is, feküdj mellé és kapcsold le a villanyt! Attól ne félj , hogy átszokik, a nagyágyba, pár alkalommal még nem fog. De sírni tényleg ne hagyd ott magába.
2009. júl. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!