Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megváltoztatott a baba születé...

Megváltoztatott a baba születése, felnőttél a feladathoz?

Figyelt kérdés

Nem életmódra gondolok, nyilván az éjszakák már nem maradtak ugyanazok :) Inkább személyiségre, tulajdonságokra.


Párommal mindenünk lenne egy baba, de az egyetemet jó lenne befejezni. Ma elszólta magát, hogy szerinte egynél több babával nem bírnánk, nekem talán egy is sok lenne mert picit türelmetlen vagyok a macskánkkal (aki egyébként egy ördögi teremtmény...), szertelen vagyok jelenleg, meg persze szeretek néha lustulni.



De én érzem, TUDOM, hogy a régóta vágyott baba érkezésével én is megváltoznék, felnőnék hozzá (21/L vagyok), nem maradnék ilyen.

Ti hogy voltatok vele? Főleg tapasztalt anyukák véleménye érdekelne, és azok válaszai, akiknek hasonló volt a személyiségük, tulajdonságaik a baba előtt, de persze minden kommentárért hálás lennék :)



2012. aug. 28. 13:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak kiábrándítani, de nem lett varázsütésre több energiám, türelmem :-(


Most 1 éves a lányom, most kezdem azt érezni hogy később leszek ideges, dühös, hogy jobban reagálom le a szituációkat.

2012. aug. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

szerintem még 21 évesen ne szülj. még nagyon fiatal vagy, sok mindent nem láttál, még nem is alakult ki a személyiséged.

ilyenkor azért vannak még előnyei annak, hogy nincs gyereked: akkor alszol, amikor akarsz, akkor kelsz fel amikor akarsz, oda és akkor mész amikor csak te akarsz, bulizhatsz, nem kell sehonnan hazasietned, mert hogy otthon sír a gyerek.


gondold ezt még át.

2012. aug. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%

Én is úgy vagyok mint az 1.

Sokszor hamar elvesztettem a türelmem, ja és bizony tudtam lustálkodni rendesen:)

Varázsütésre tényleg nem változnak a dolgok, de felnő az ember a feladathoz és idő közben megváltozik.

Én is tudatosan kezdtem odafigyelni, hogy ne legyek ideges, mindig "toltam" picit a határt.Most 22 hónapos a fiam és 23 hetes pocakos vagyok:)Azt nem tudom milyen lesz 2 gyerekkel,de biztos jó,már nagyon várom:)

Szóval szerintem nem lehet előre megmondani kit hogy változtat meg,ez nagyban függ a személy hozzáállásától is.Ha meg szeretnél változni rossz tulajdonságokból,akkor meg tudsz.

2012. aug. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Kedves második: nem most rögtön és azonnal szeretnénk. Előbb iskola majd munka és csak utána ha megvannak a picinek a feltételek :)
2012. aug. 28. 13:21
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Hajaj! Nem egy fákjás menet az újszülöttel való foglalkozás. De később se, bár ez gyerek függő. A világ legédesebb terhe a gyermek. Fel kell nőni a feladathoz, mert nem könnyű. Minden megváltozik, ha egy kis csöppség érkezik a családba. Vége az azt csinálok amit akarok, akkor megyek el otthonról amikor akarok, nekem már felért egy átéjszakázott bulival, ha elmehettem fodrászhoz:) Nagyon megváltozott a dolgokhoz való hozzáállásom. Más az értékrend, első a gyerek és nagyon sok lemondással jár, amibe bele kell törődni. Én pl a fősulit is otthagytam, mert nem tudtam kire bízni a gyerekemt, h bejárjak. Én bennem is olyan 23 éves korom körül fogalmazódott meg , h mostmár babát szeretnék, de végül majdnem 30 voltam mikor szültem. Nem bántam meg, h ennyit vártam, mert igenis ki kellett magam, h éljem, h most minden gond nélkül csak a gyermekemnek szenteljem minden szabadidőmet.
2012. aug. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
szia!én is imádok aludni,lustizni és elég türelmetlen fajta vagyok,DE tudom azt,hogy a babámért bármit megtennék...és nem érzem azt,hogyha pl sírni fog,akkor a hajamat fogom tépni az idegbajtól,mert "miért sír már megint?"...szeretni fogom a gyerekemet akármilyen rossz és kajla lesz és hidd el te is jó anya leszel!gondolj arra,hogy a sok bosszúság mellett hány kellemes pillanatot fog majd még neked szerezni!pl szoptatás közben,ha szemedbe néz vagy az első visító kacajok...mikor kimondja előx,hogy anya...!ezekre gondolj!22 hkm
2012. aug. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Trehány vagyok és türelmetlen, ehhez jött egy rendmániás és szintén türelmetlen apuka. A baba születésével a rendrakásom nem tökéletesedett mert ha van egy kis szabad időm, pl alszik, akkor inkább főzéssel, vagy pihenéssel töltöm az időt mint vasalgatással, sikálással, főleg így h másodikat várjuk, igyekszem egy alap tisztaságot tartani, de rend egy folyton lomoló másfél évessel....számomra elérhetetlen álom.


Mivel apuka is türelmetlen, a gyerek születésével én voltam az, aki megerőszakoltam magam és átváltottam higgadt anyuba, mert nem tehetjük meg azt hogy mindketten ingerülten viszonyulunk hozzá. Ki tud hozni a sodromból, de a születése előtti állapothoz képest 10es skálán 7et fejlődtem pozitív irányba.Ez abszolút elhatározás kérdése volt, az anyaság hozta ki belőlem. A rendetlenségemen viszont én nem akarok változtatni más rovására. Apja pl simán leülteti tv-zni míg pakol, én inkább vele töltöm az időt és jutok ameddig jutok.


vannak tulajdonságok, amiken lehet változtatni, és van amin szerintem nem, folyamatosan változunk, a legtöbb nő felelősségteljes anya lesz szerintem és legjobb tudása szerint neveli a gyerekét. De hogy belőled mit hoz ki majd... ezt senki nem tudja előre megmondani.

2012. aug. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%
Én 18 éves korom óta külön élek a szüleimtől, önálló vagyok, de kicsit önző, felelőtlen (pl. mindent megveszek magamnak, ami megtetszik, akkor is, ha nincs rá szükségem) és nagyon lusta. Most 28 éves vagyok, férjhez mentem és az első babánkat várjuk. Már most is érzem, hogy változtam: nem iszom alkoholt, pedig régebben sokat buliztam. Nem költöm el magamra meg butaságokra a pénzt, hanem azt veszem meg, amire a kicsinek szüksége lesz. Most mindenben a kisbaba az első, és már alig várom, hogy vele foglalkozhassak. Tudom, hogy sok munkával jár és nagy feladat, de érzem, hogy képes vagyok rá. És nagyon várom már, hogy teljes legyen a családunk.
2012. aug. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
90%
Én is 21 vagyok, most 7 hós a kisfiam. Én nem változtam semmit. Csak éppen van egy kis shushu babám :) A türelmem most is annyi mint amennyi volt...
2012. aug. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy macskát nem lehet összehasonlítani a saját gyerekeddel! (vagy is a leendő gyerekeddel) :-)

Én a mai napig utálom a macskákat,1 kutyánk van,azt is rühellem,mindig elküldöm az anyjába! Nálam a lustaság annyiból állt,hogy munka előtt és után aludtam,tv-ztem. (még a szüleimnél lakva). Amikor összejöttem a Párommal aki munka után nem aludt,hát nekem minden bajon volt!! :-)


20 voltam amikor az 1. született. Probléma mentes terhesség,villám gyors szülés,és egy édes,abszolút de gond mentes kiskölyök... Soha semmi baj nem volt Vele,az,hogy 2 óránként (igény szerint szoptattam) evett az első időkben,teljesen elfogadható volt... Vele nőttem fel agyilag- vagy is részben nőttem csak fel agyilag :-)


Üdv: 3 lányos,16 hkm.

2012. aug. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!