Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megváltoztatott a baba születé...

Megváltoztatott a baba születése, felnőttél a feladathoz?

Figyelt kérdés

Nem életmódra gondolok, nyilván az éjszakák már nem maradtak ugyanazok :) Inkább személyiségre, tulajdonságokra.


Párommal mindenünk lenne egy baba, de az egyetemet jó lenne befejezni. Ma elszólta magát, hogy szerinte egynél több babával nem bírnánk, nekem talán egy is sok lenne mert picit türelmetlen vagyok a macskánkkal (aki egyébként egy ördögi teremtmény...), szertelen vagyok jelenleg, meg persze szeretek néha lustulni.



De én érzem, TUDOM, hogy a régóta vágyott baba érkezésével én is megváltoznék, felnőnék hozzá (21/L vagyok), nem maradnék ilyen.

Ti hogy voltatok vele? Főleg tapasztalt anyukák véleménye érdekelne, és azok válaszai, akiknek hasonló volt a személyiségük, tulajdonságaik a baba előtt, de persze minden kommentárért hálás lennék :)



2012. aug. 28. 13:01
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, picit megnyugtattatok, még ha csak az őszinteség is volt a cél :-) Főleg kedves utolsó.


Tudatosan szeretnék megváltozni, de sajnos olyan vagyok, akinek ok, motiváció kell, nem mindig elég a "meg kéne...". Majd kiderül mit hoz majd a jövő!

2012. aug. 28. 16:57
 12/13 anonim ***** válasza:

Én 24 éves vagyok és meglehetősen lusta, rendetlen és türelmetlen. A párom 29, szintén lusta és rendetlen, viszont jóval türelmesebb nálam.:) Én is mindig attól félek, hogy mi lesz így, ha gyerekeink lesznek. Viszont történt valami múlt héten, amitől megnyugodtam és már nem tartok a jövőtől.


A párom féltestvérei hármasikrek és most 15 évesek. Nem szoktam szeretni, ha jönnek hozzánk látogatóba, mert iszonyatosan nagy kupit tudnak csinálni és alap dolgokkal nincsenek tisztában, amit szerintem már egy 8 évesnek is tudnia kellene (lekapcsolom a villanyt magam után, nem borítom ki a morzsát a padlószőnyegre, nem hagyom szanaszét a poharamat a lakásban pl. az ablakpárkányon...stb), szóval nagyon ritkán jönnek hozzánk, bár ezt leszámítva nincs bajom velük, mert értelmes gyerekek, csak nem kaptak megfelelő nevelést (szerintem, aztán majd meglátjuk, hogy én jobban tudom-e csinálni).


Szóval múlt héten csütörtökön jöttek és vasárnap este mentek haza. Amíg itt voltak, a párommal nagyon ügyesen összedolgoztunk mindenféle előzetes megbeszélés nélkül.:) Amíg az egyikünk csinálta a kaját, addig a másik mosogatott, amíg ő elvitte őket itthonról, addig rendet raktam, porszívóztam és olyan renddel vártam őket vissza, ami sosincs, ha egyedül vagyunk. Valahogy, amikor mi voltunk felelősek értük ez az egész jött magától és nem is esett nehezemre. Viszont amint elmentek, újra visszavedlettünk a rendetlen, lustálkodós életformába.:)


Szóval úgy érzem most már, hogy ha lesz egyszer gyerekünk, akkor úgyis "átáll" majd az agyunk szülői üzemmódba és lehet, hogy a türelmet gyakorolnom kell majd, de ha a felelősségérzet és az igény már idegen gyerekekkel is bennem van (akiktől egyébként már elvárható lenne az önellátás), hogy tiszta környezetet teremtsek nekik, akkor a sajátnál sem lesz gond ezzel.:)

2012. aug. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Katucika0912 ***** válasza:

Szia ! 29 éves vagyok , és egy 4 és fél hónapos tündéri kislány boldog anyukája! Én még ma is 18 évesnek érzem magam , nálam is régóta nagy vágy volt egy gyermek! Birka türelmü ember vagyok .......de az anyaság nem egy olyan dolog amit "ha mégsem változok meg visszacsináljuk " dolog ! Én ha tehettem volna annyi idősen szülök mint most Te , de sajnos a partner nem volt meg hozzá! Ha még is úgy döntesz , hogy belevágnátok , én azt mondom kösd fel a nadrágot.....még Én is akinek birka türelme van , és kivételesen jó babám , nagyon eltudok fáradni , és hatalmas levegöket kell vegyek nyugtatnom magam , mikor épp rossz napja van és sokat sirdogál! De hangsúlyozom , hogy Én birkatürelmű ember vagyok !

Sokban változtam a baba születése után , rendszerbe élem az életem , van napirendem nekem is meg a babának is , elötte kicsit talán szétszort voltam !

Minden esetre gondolom tudod , ez egy egész életre szoló döntés! Golndolkodj el magadba , meditálj egy kicsit , hogy képes vagy ,-e gondoskodni valakiről a nap 24 órájába! Olyan mint magáélet megszünik , mert Ő mindig veled lesz !


Te döntésed , Te életed ...jó döntést és sok sikert !

2012. okt. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!