Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért parkolnak olyanok a...

Miért parkolnak olyanok a parkolóban gyerekesek helyén, akiknek nincs is gyereke? Ti is szóváteszitek?

Figyelt kérdés

Már kiakadtam.Egy nagyáruházba mentem két kicsi gyerekemmel.Csak olyanokat láttam gyerekes parkolóhelyen, akik nemhogy nem voltak gyerekkel, de még gyerekülés sem volt a kocsijukban.Szóvátettem egy-két ilyen autósnak még ott a helyszínen, és ők voltak felháborodva.Az meg senkit nem érdekel, hogy a babahordozót alig tudom kicincálni a kocsiból, nehogy rányissam a mellettünk állóra, közben figyelnem kell a másik picimre, negyogy kirohanjon egy autó elé.Aztán még a bevásárlókocsiktól is annyira messze vagyunk ilyenkor, hogy majd megszakadok mire odaérünk.

Szerintetek nem kellene az ilyeneket is büntetni ugyanúgy mint azokat akik rokkantak helyére állnak?Csak engem háborítanak fel az ilyen szemét sofőrök?



2012. aug. 28. 13:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
49%

úgy csinálsz, mint aki most jött le az űrből:)

komolyan, ilyenen csodálkozol? sajnos ez van. én amúgy ha lehet a bevásárlókocsi tároló mellé állok, így nem kell még cipelnem a hordozót...

2012. aug. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Engem nem foglalkoztat a dolog. Oda parkolok, ahol kényelmesen ki tudom nyitni az ajtókat, ahol biztonságba meg tudok állni. Ahol a gyerkőc, ha esetleg el is szalad feltűnik nekem is és az esetlegesen arra közlekedőknek is.
2012. aug. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nekünk eddig mindig szerencsénk volt, sőt, amíg nem volt családunk, nem is tudtuk, hogy van külön családi parkoló. Egyszer mikor normál parkolóba mentünk, mondta egy nő, hogy miért nem használjuk ki a családit? Akkor jöttünk rá, hogy van. Azóta mindig oda megyünk, és van hely. Mondjuk mi igyekszünk akkor menni, mikor kevesen vannak.

Ez miatt még nem is húzom fel magam, inkább a fogyatékkal élőknek való parkolóban álló milliós kocsik KERESZTBEN, na, azok húznak fel...

2012. aug. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
59%

Nem teszem szóvá, a párom néha megjegyzi, hogy de sok gyerekkel vannak. Viszont senki nem tiltja, hogy ott álljanak meg, nem olyan, mint a rokkant hely (ez jobban bosszant)

Ilyenkor mi mindig elállunk kicsit hátrébb és csinálunk magunknak gyerekes parkolót :) 2 kocsi helyére állunk, de persze valahol a szélén nem a tömegben. Így ha a nagyobbik kivágja az ajtót sem sérül senki és a kicsit is ki tudom venni. Az meg, hogy többet kell így gyalogolni nem érdekel.

2012. aug. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
36%

Most az ilyen konkret szituacioknal fognam a telefonomat es lefotoznam,elsetalnek vele a rendorseghez(rendszam rajta legyen a foton,+ hogy nincs gyerekulles),hogy mi a teendo!

Hat ez azert tenyleg felhaborito!

Persze ez ugyanaz a rokkantparkolohelyekkel is!

Ezek meg xarnak ra,orulnek,hogy nem kell sokat setalniuk,meg "höhö ott egy szabad hely"....

Igenis szoval kell tenned,ha latsz ilyet,talan eszre veszi magat... hiszen nem 2 disznoert vette a jogositvanyat a parasztja!

2012. aug. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
72%

Hát ez ugyanolyan tahóság mint amikor terpeszkednek a fiatalok a tömött buszon az ülésen miközben akkora hassal állok felettük hogy majd kiveri a szemüket csúnyán mondva vagy amikor sorban állok szerencsétlenkedek 3 gyerekkel tesókocsival stb. és SIMÁN beelőznek és még nekik áll feljebb meg ilyesmi:)

Ez ugyanaz a paraszt kategória.

Mi is több ízben találkoztunk ezzel a jelenséggel pont ahogy írod még gyerekülés SE volt a kocsiban gyerek meg aztán pláne sehol.

Én férjem is néha beszól hogy de jó hogy már megint az használja a helyet akinek van gyereke...

de úgy ennyi. Nincs értelme szólni...

Az ilyennek csak azt kívánom hogy neki vagy a gyerekének vagy a feleségének kelljen ugyanezt átélnie hátha akkor leesik neki hogy nem véletlen van ez így kitalálva hogy ott a parkoló elején van a családos parkoló.

Sajnos amiért nem jár büntetés azt senki se tartja be...leszámítva pár jóérzésű embert.

2012. aug. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
33%

Ahogy mondtam nem tiltja a kressz így a fotóval nem sokra megy az ember. Ezek alapvető emberi szabályok, de ott ahol a bolt ajtaja elé is parkolnak (az útra) egyszerűen elképzelhetetlen, hogy mindenki betartsa.

Kár ezen bosszankodni, nekem biztos, hogy nem teszi rosszabbá a napom, ha nem tudok beparkolni a gyerekes parkolóba.

2012. aug. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%
7. vagyok. Mondjuk arra a fejemet tenném, hogy azok akik beállnak a gyerekes parkolóba gyerek nélkül lesznek a legjobban felháborodva, ha majd lesz gyerekük és nincs parkolóhely, mert olyanokkal van teli akiknek nincs gyerekük :)
2012. aug. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
94%

" Erre semmilyen jogszabály nem létezik ,

szóval az áll oda aki akar ,

nem szankcionálható ,mint a rokkantparkoló,

amire konkrét szabály és igazolás van!

És semmilyen meghatározás nincs ,

ki a családos,hány éves ,hány centis gyerekig használható stb.

Gyerekülés megléte egyáltalán nem mérvadó ,mert sokan kiszedik parkolás után ,mivel lopják őket,tehát utólag nem megállapítható egy parkoló autóról ,hogy gyerekkel jött-e vagy sem,de a zárt csomagtartóban is lehet az ülés,ott se látszik.

Szóval ez egyfajta "jófejség" az áruház részéről semmi több.Láttam olyan táblát is már parkolóban,hogy "csak Bmw" nagyjából ezen a szinten van ez a fajta parkolóhely,ha akarod odaállsz ,ha nem ,nem. "

2012. aug. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
49%
Eszemben sincs ilyenért szólni, vagy magamat idegesíteni. Szerintem neked maga a cuccolás volt a gond,a bevásárlás, és jó volt valakin letölteni a frusztráltságodat.
2012. aug. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!