Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi van akkor, ha az ikerpár...

Mi van akkor, ha az ikerpár egyik fele éjfél előtt, a másik pedig éjfél után születik meg? És mondjuk december 31-január 1?

Figyelt kérdés
2012. aug. 28. 22:30
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Gondolom ez ritka eset, de persze előfordulhat! A születési dátumukat nem igen hamisítják meg, így az egyik december 31-én, amíg a másik január 1-én születik. Legalábbis én így gondolom!
2012. aug. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%
Semmi! Nem egy napon/évben születtek,így mindig magyarázkodhatsz. Általában újévkor változtat valamin a tisztelt ház,így lehet az egyik gyerek kap valamit,vagy éppen lemarad.
2012. aug. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem ezt nem veszik annyira szigorúan, biztos, hogy egy napra írják őket.

Én húsvét hétfőn szültem éjjel 2 és 4 között. Máig nem tudják sem az ikreim, sem én, hogy pontosan mikor születtek, mert pont óraállítás volt éjjel 2 körül. A zárójelentésükre nem írták rá, a szülőszobán lévő óra hol ennyit, hol annyit mutatott, mert valaki időközben átállította, de abban biztos vagyok, hogy nem időben.

Jó, igaz, hogy nem csúszott át egyik sem a következő napra.

2012. aug. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
43%

Pár percnek nincs jelentősége. Szerintem őket egy napra írják be.

Egy barátom pont éjfélkor született, az ő anyukáját megkérdezték az orvosok, hogy mit szeretne, mi legyen a születésnap, pl aug 29 vagy aug 30.

2012. aug. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 ava87 ***** válasza:
76%

Szerintem minden azon múlik, hogy ki tölti ki ilyenkor a papírokat. Biztos van olyan, aki kapásból ráírja az egyiknek az egyik napot, másiknak a másikat, és olyan is, aki megkérdezi az anyukát, hogy melyik napra írja be őket.

Egyébként ami nagyon érdekes, hogy még amikor általánosba jártam, az egyik tanárom mesélte, hogy a fia pont április elsején született, és megkérdezte az orvos, hogy ne írják-e be egy nappal korábbra, hogy ne legyen neki ciki, hogy ő bolondok napján született. Na nekem mondjuk ez fura, szerintem ebben semmi ciki nincs, az is csak egy nap, épp mint a többi. De ha akkor ezt így lehetett, akkor ikreknél is biztos meg lehet beszélni, hogy ugyanarra a napra írják be őket.

2012. aug. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ennek igen kicsi az esélye, mert az ikrek nagyrészt progis császárral szoktak születni. Ezt meg ugye nem nagyon végzik ilyen időpontban. De ha természetesen születnek és mégis ekkor, akkor hivatalosan más lesz a születési dátumuk. Nem hiszem, hogy ez akkora probléma lenne.
2013. ápr. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!