Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha idén novemberben szülök,...

Ha idén novemberben szülök, akkor ugye a november-december havi gyedem alapja a 2011-es bérem lesz, de januártól pedig az idei bérből számolják majd, vagy továbbra is a 2011-esből?

Figyelt kérdés
2012. máj. 2. 07:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Tgyásra nem mész? Mert akkor a tgyás jövőre telik le és akkor az idei béred lesz az alapja a gyednek. Ha novembertől már gyedre mész, akkor a tavalyi béred lesz alapja a november-decembernek mindenképpen, a jövő évi gyedről nem tudok biztos választ adni.
2012. máj. 2. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Először TGYÁSt igényelsz majd gondolom!Azt kb 160-180 (nem emlékszem pontosan) meddig kapod!

Ezt fogjákszámolni a 2011-es béredből!És mikor majda GYEDet igényled 2013 április körül,azt számolják majd csak a2012-esből!


Én decemberben szültem,nálunk így volt 2009/2010 ben!


2 éves kislány és 39 hetes pocakcsajszi anyuja

2012. máj. 2. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De, valóban először tgyásra megyek. Akkor kb. mennyi lesz a gyedem, ha jún. 1-től tp-re megyek, addig 149000 a bruttó bérem?
2012. máj. 2. 08:02
 4/7 anonim ***** válasza:
Összeget nem tudok neked mondani. De úgy van, hogyha táppénzre mész, akkor a táppénz a tavalyi béred 60 %-a. Tehát a jövő évi gyeded alapja úgy alakul, hogy a júniusig kapott béred + a júniustól decemberig kapott táppénzed átlaga lesz a gyed alapja. A táppénz tehát nagyon lehúzza a gyed összegét. Nekem egyébként mondták, hogy van 2 hét betegszabi, ami az idei bére 70 %-a, tehát ha tudom, akkor 2 hetet a körzeti dokival írassak ki (már ha lehet vele beszélni), és utána a nődokimmal a táppénzt.
2012. máj. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A táppénz nem számít bele a jövedelembe ebben az esetben. 180 bérezett napot néznek.
2012. máj. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ma 08.38 butaságot írt.


"De úgy van, hogyha táppénzre mész, akkor a táppénz a tavalyi béred 60 %-a. Tehát a jövő évi gyeded alapja úgy alakul, hogy a júniusig kapott béred + a júniustól decemberig kapott táppénzed átlaga lesz a gyed alapja. A táppénz tehát nagyon lehúzza a gyed összegét."

Nem igaz, tekintve, hogy a táppénz ellátás, és egyik ellátás sosem alapja a másiknak, így a gyed összegébe a táppénz nem számít bele.

"Nekem egyébként mondták, hogy van 2 hét betegszabi, ami az idei bére 70 %-a, tehát ha tudom, akkor 2 hetet a körzeti dokival írassak ki (már ha lehet vele beszélni), és utána a nődokimmal a táppénzt."

A terhesség miatti keresőképtelenségnek külön kódja van - és veszélyeztetett terhesség esetén nincs betegszabi. De ha lenne, akkor tényleg rosszabbul járnál, mert a betegszabadság alatt rendes bért kapsz, csak keveset - és az beleszámít a gyed alapjába, és le is húzhatja.


Idén semmiképpen nem mehetsz gyedre, csak jövőre. A tgyásod alapja a 2011-es évben elért bruttó jövedelmed lesz, és tekintettel arra, hogy idén nem lesz meg a 180 bérezett napod, így a gyed alapod a kedvezményszabály értelmében a tgyás alapoddal fog megegyezni.

A 2012-es béred nem fog számítani a gyedben.

2012. máj. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

4. vagyok

Bocsi, tényleg elírtam a gyed alapját. De a betegszabi, táppénz úgy van ahogy írtam, erre a tb ügyintézőnk hívta fel a figyelmem, hogyha tudok, előbb menjek 2 hét betegszabira, aztán persze néhány nap munka vagy rendes szabi és utána a terhesség miatti szabi. Éppen azért, mert a terhesség miatti táppénz kevesebb mint a betegszabi és ha terhesség miatt megyek (pl. veszélyeztett terhesség esetén), akkor ugrott a betegszabi. Nyilván nem minden esetben megoldható. De, pl. ha megfázol, akkor inkább körzetivel betegszabira kell menni, mint a nőgyógyásszal táppénzre.

2012. máj. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!