Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a családban nincs ikerpár...

Ha a családban nincs ikerpár (legalábbis én nem tudok róla, hogy lenne) és párom családjában sincs, nekem születhetnek-e ikergyerkőceim?

Figyelt kérdés

Mitől függ ez a folyamat? Mi befolyásolja azt hogy egy gyerek lesz vagy ikrek Lehet hogy egy kicsit rosszul fogalmaztam, de remélem érthető mire lennék kiváncsi.

Előre is köszi a választ!!



2012. aug. 3. 17:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen! Számos dologtól függ, nem csak a genetikától. Pl. kétpetéjű ikerterhességnél 2 pete érik mege gyzerre...ez gyakorlatilag a természet szeszélyén múlik...:) Nálunk sincs közeli rokonságban ikerpár...és az első terhességem mégis ikerterhességnek indult...(csak sajnos elhalt az egyik 5-6 hetesen)
2012. aug. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%
születhetnek, bár kisebb a valószínűsége. egypetéjűeknél elég hozzá egy petesejt. az 2 spermát enged be, nem tudom, h véletlenül v "direkt" (egyszerre v egymás után).
2012. aug. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Idősebb korban nagyobb az ikerterhesség esélye akkor is, ha a családban korábban nem fordult még elő.

Az elmúlt években egyre nagyobb számú ikerterhesség többsége a mesterséges megtermékenyítés vagy legalábbis "rásegítés" eredménye.

Nekem is ikreim vannak, de ők lombikbébik.

2012. aug. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
18.23-as nem nagyon figyeltél biológia órán, ugye? Az egypetéjű ikreknél 1 petesejt és 1 hímivarsejt van! A terheség korai szakaszában kettéosztódik a zigóta.
2012. aug. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%

Hallottam már olyat is, hogy a legtöbb terhesség ikerterhességnek indul, csak közben/később az egyik elhal vagy felszívódik.

Gőzöm sincs, mennyire igaz.

2012. aug. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem spontán ikreim vannak, és az elmúlt 100 évben nem voltak ikrek a családban. Az az előtti időkről nem tudok nyilatkozni.

A kétpetéjű ikrekre a hajlam anyai ágon öröklődik.

2012. aug. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Gyerekkorom óta szeretném ha ikreim lennének, de ha egy baba lesz, az is nagyon boldoggá tesz majd! :)

2013. febr. 4. 12:56
 8/8 anonim ***** válasza:
kétpetéjűek lehetnek,de annak szerintem kisebb az esélye.
2013. febr. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!