Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hordozókendő alá elég overall...

Hordozókendő alá elég overall vagy a megfelelő öltözet hűvösebb, hideg napokra?

Figyelt kérdés
Fél éves korig biztosan kendőznék, ha nem akarok hordozó takarót venni, elég a babának overall a kendő alá? Milyen méretű rugalmas kendőt vegyek akkor, nagyobb kell emiatt?
2012. aug. 30. 16:19
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
Ma akartam kiírni ilyen kérdést! Köszi, hogy megtetted, engem is nagyon érdekelne. :)
2012. aug. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Bocsi de mi a baj a hordozó takaróval? Sokkal kényelmesebb a babának mintha egy csomó ruhát ráadnál...
2012. aug. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Semmi bajom nem lenne vele, ha a kendőt sokáig használnánk..

Kb, fél évig tervezem használni, utána babakocsit szeretnék (sport) a praktikussága miatt, pl. bevásárlás, stb.

Az izgő-mozgó tesó 20 hónapos, emiatt lesz kendő.

2012. aug. 30. 20:54
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha téli újszülötted lesz, mindenképpen kell a takaró is, akkor nem elég az overáll.

Ha már nagyobb a baba, és nem fázós, akkor nem kell. De vannak fázós babák is.

Mikor volt születni a babád? Például ha decemberi, akkor muszáj a takarókendő (vagy hordozótakaró) és az overáll is.

2012. aug. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én a párom polár felsőjét vettem magamra, az jó meleg volt és a baba meg én is aláfértünk. Különben az overall miatt szerintem nem kell annyival hosszabb kendő, hogy egy mérettel nagyobbat vegyél.
2012. aug. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Aug. 26-os a babám. :) Pont ősszel és télen kellene hordozni, akkor most mit javasoltok? Elég az overall télre, őszre meg jól felöltöztetni alá vagy őszi overall?
2012. aug. 30. 22:03
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy hordoztam a kicsit, hogy egy őszi meleg plüss overált adtam a kicsire, az puha, de meleg, meleg tutyival, és a kabátom is takarta a kicsit.
2012. aug. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Húú de "friss" ez a baba :) Nagyon gratulálok hozzá :)

Általában januárban vannak a nagy hidegek, addigra már nem olyan fázósak a babák (mint egy újszülött). Bár azért ez is babafüggő, majd meglátod.

De ha mázlid van, akkor megúszod takaró nélkül, legfeljebb egy kis plédet tekersz még köré. Egy barátnőm is ezt csinálta, hogy a manducában volt a baba, és rátekert-rákötözött egy nagyobb fajta babaplédet. Egy másik barátnőm pedig külön hordozókabátot vett :)

2012. aug. 31. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 zsiroka ***** válasza:

kedves kérdező! érdekelne hogy oldottad meg a telet, ha még erre jársz.

a hordozótakaróról az a véleményem, hogy praktikus, de csak ha valakinek van rá felesleges pénze.

kb 3 hetes kora óta hordozom a kislányom, októberi baba. ma pl ebbe fogom öltöztetni, megyünk Pestre. harisnya, zokni, hosszú ujjú body, egy vékony talpas rugi, aminek nincs ujja, hanem ilyen kantáros, és van egy plüss bélelt overállja, de inkább átmenet egy rugdalózó és egy overáll között. azért fontos, hogy könnyen ki tudjam bontani, mert vonatra szállunk, ahol ilyenkor dögmeleg van.

ja és elfelejtettem, hogy a kendő fölé mindig veszek egy pulcsit, van egy nagyon nyúlós anyagú, mélyen dekoltált pulcsim (ebből pont kilóg a feje:), kötött, vagy ezt, vagy apának egy polár pulcsiját, ami azért nagyon jó, mert alul olyan szoros a combomnál, hogy onnan sem megy be a hideg.

a múltkor a westendben a baba-mama szobában összefutottam egy anyukával, aki még ennyi ruhát sem ad a kislányára, egy réteggel kevesebbet, és nem fázott még meg.

azért a testünk nagyon melegíti őt, azt nem szabad elfelejteni!:)

szép napot mindenkinek.

2013. jan. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!