Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyerekes anyukák, nektek...

Kisgyerekes anyukák, nektek mi rontotta meg annyira a házasságotokat, hogy végül elváltatok és mennyi időbe tellett ez és javult az életbe való hitükbe a boldogsága a válás után?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok ,mi az az ok amiért húzzák az emberek az együtt létet,ha már megromlik valami és mi okozza egy egy házasságban az okot ami miatt kisgyerek mellett elválnak.

Nekem két kicsi fiam van és a váláson gondolkodok,de most nem akarok senkit befolyásolni az én helyzetemmel,csak egyenlőre kíváncsi vagyok erre és arra is,hogy jót tett e a válás a családnak,vagy megbánta? Kérem olyanok írjanak akik a szituban benne voltak!

KÖszi



2012. szept. 2. 14:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért váltunk el, mert a férjem nem megoldotta a problémákat, hanem elmenekült előlük, egy másik nő karjaiba. Szabadságra vágyott, ami ugye gyerek mellett nem megoldható. Most szabad, oda megy, ahova jól esik, egyelőre a kicsit látogatja rendesen.

A boldogságba vetett hitemet sosem veszítettem el. Amikor elment, nem estem kétségbe. Persze, hiányzott, néha még most is. De tudom, hogy nem működne a dolog, igy nem rágódom rajta.

Valószínűleg lesz majd más, ebben egy percig nem kételkedtem soha. De legalább tanultam a házasságomból, tudom, hogy akármilyen apró-cseprő probléma merül fel, azt meg kell beszélni. A volt férjem sosem osztotta meg velem, hogy mit gondol, mit érez. Csak amikor kiderült a csaja, akkor a fejemhez vágott sok mindent.

Egy újabb házasság elől sem zárkózom el, viszont egy második gyereket nagyon meg kell gondolnom. Nem terveztünk több gyereket, de a helyzet miatt elképzelhető, hogy alaposan át kell majd gondolnom egy újabb baba gondolatát.

2012. szept. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert a gyermekem apja úgy gonolta, ő nem egy apatípus, és ez a kötöttség neki nem kell, és eszerint is viselkedett. Kb. 4 hónapos volt a fiam, mikor úgy döntöttem egy ilyen alakkal nem akarok együtt lenni tovább. Jól döntöttem, 2,5 éves a kicsi, 1 éves kora óta nem is látta az apja, azelőtt sem sokat (kb. 30 percre lakik tőle).
2012. szept. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
5 éve voltunk együtt amikor tervezett babaként megszületett a kisfiúnk, 2 éve éltünk együtt. A baba születésével viszont valami nagyon megváltozott a fejében mert 4 hónapos koráig 25.000Ft-ot adott haza holott végig volt munkája. Az volt a kifogás, hogy az az ő pénze amiért ő dolgozott meg. Se a számlákba se az ennivalóba se a baba szükségleteire nem adott pénzt. Aztán átkerült egy másik munkahelyre, több fizetésért de itt már azt se mondtam meg, hogy mennyit keres csak onnan tudtam meg, hogy direkt kibontottam egy bankszámla kivonatot. Aztán mikor kiderült, hogy titokban felvett 200.000Ft-ot és nem volt hajlandó elmondani, hogy mire akkor elzavartam. A kisfiához továbbra is jött minden nap mert a pénzen kívül nagyon jó apja a fiának. Megígérte, hogy megváltozik, hazaadja a pénzt stb. 4 hónap után visszaengedtem próbaidőre mert mióta elment sokkal több pénzt adott ide és nagyon bizonygatta, hogy megjavul.És tényleg hazaadja a fizetését és nem költ semmi számunkra szükségtelenre, megváltozott értünk. Most 2 hónapja, hogy hazaköltözött viszont bennem túl mély nyomokat hagyott ez az időszak és úgy tűnik végleg kiszerettem belőle úgyhogy most megint a különváláson gondolkodom... :S
2012. szept. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A másik oldal:

A feleségem soha nem volt 100%-as (gyógyszereket is szedett). Gyereket akart, a dokija is javasolta, hogy milyen jó lesz, mert akkor megint helyre áll. A babák sajnos nem maradtak meg (20.héten meg kellett szülnie őket). Ő még mélyebbre került. Betegesen féltékeny volt, amit nem lehetett elviselni. Állandóan örjöngött üvöltözött, csapkodott, pofozgatni próbált. 13x költöztem el, de mindíg vissza mentem, tudván hogy beteg. Mellette ott volt, hogy állandóan öngyilkossággal fenyegetőzött. Terhes lett megint. A pszicho dokija megint biztatott, kapta a gyógyszereket folyamatosan. Egyre rosszabb lett minden. A szülést olyan sokként élte meg, amin már senki nem tudott segíteni. 1 hónapos volt a fiam, amikor én is feladtam. Képtelen voltam többet hazamenni, rettegtem, hogy mikor találom vérbe fagyva a családomat. Mindenki nekem ítélte volna a gyereket, de tudom, hogy az a halálos ítélete lett volna, és valakinek el kell őket tartani. A mai napig ezt teszem.Ma már jól van, de szoros felügyelet alatt élnek, és él majd élete végéig.. Évekbe telt, mire túl tudtam lépni rajta, és már nem érdekeltek a fenyegetőzései. Azóta új feleségem van, gyönyörű gyerekeink és olyan boldog vagyok velük, mint még soha. Egy hangos szót nem váltottunk az elmúlt 9 év alatt.

2012. szept. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%
Kedves utolsó! Ha nekem a gyerekem és a volt párom között kellene dönteni, egyértelmű, hogy a gyerekemet választanám akkor is ha ez a te szavaiddal élve a halálos ítélet lenne az exemnek. Te meg otthagytad a gyerekedet egy ilyen emberre és még büszke is vagy magadra? Gratulálok az apai teljesítményedhez... :S
2012. szept. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%

Te is büszke lehetsz magadra, hogy egy fél nap megértetted, felmérted és ennyi idő alatt felelősségteljesen eldöntötted azt, ami nekem 10évembe telt. Mindezt persze úgy, hogy 10mondatot olvastál csak el. Könnyű ítélkezni mások felett ugye?


Te gondolom fele annyit sem visetél el, mint én, és a családjaink, és mégis váláson gondolkozol erre is büszke lehetsz.

2012. szept. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
46%

Nem a büszkeségemről van szó hanem arról, hogy senki kedvéért nem veszélyeztetném a gyerekem testi-lelki épségét... És igen, annyiból ítélek amennyit leírtál hiszen többet nem tudok. De ezek alapján nekem olyan érzésem van, hogy feláldoztad a gyerekedet...


Kedves kérdező, bocs az off-ért!

2012. szept. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mi 14év után vagyunk ilyen helyzetben két kicsivel mögöttem. azt hiszem most kell rádöbbennem,hogy eddig is egy önámításban éltem és mindig csak hitegettem magamat,hogy ez jó nekem és és szeretjük egymást,holott ez valójában egy megszokás volt és félelem az újtól és félelem attól,hogy jobb lehet valaki mással.Félre értés ne essék nincs más,tehát nem ez az ok,de ami van az nem jó.A gyerekein születésével,nem ,hogy a boldogság irányába fordult volna minden,hanem pont az ellenkezőjébe..számára olyan mintha teher lenne a két gyerek,egy kötelesség,amiért dolgoznia kell, de közben meg őrlődik,hogy miért van ez így,pedig a döntés anno kettőnké volt,hogy babát szeretnénk,de azt hiszem rájövök idővel,hogy csak én hiszem ezt és mindig én döntöttem a dolgok felett ő csak beleegyezett, és lehet itt a baj, csak most meg már nem egy olyan könnyű szitu,hogy ezen könnyen lehetne változtatni.Hála az országos helyzetünknek, a hiteleinknek ha tehetnénk sem tudunk megszabadulni az ingóságainktól,mert gyakorlatilag utcára kerülünk ha eladjuk a lakást,ezt meg nem tehetjük meg..szó mi szó gyakorlatilag az anyagi dolgok tartanak együtt,ez meg nem jó,mert mindenkin érződik,hogy menekülni szeretne ebből a helyzetből csak nem tudja hova..nah mindegy bízom benne,hogy idővel minden jobbra fordul és nem ez lesz a szempont a változtatásnál...

Köszönöm,hogy írtatok és ha írtok még, mert kicsit megnyugtató-még ha nem is pozitív válaszokat kapok..és természetesen férfi szemmel is érdekelnek a vélemények.

2012. szept. 8. 22:44
 9/9 anonim ***** válasza:
Érdekelne, hogy posztindító, azóta hogy döntöttél, mi is hosszú évek óta húzzuk ebben a helyzetben. Évekkel ezelőtt el kellett volna már válnunk, de azért nem tettük, amiket itt a 8as válaszban leírtál. De már ezt is megbántam, mert azóta rosszabb és bonyolultabb, a jelenlegi helyzetből nézve, azért korábban megtehettük volna, most valóban iszonyú nehéz :( elmegy az élet így, a gyerekek is rossz mintát látnak. Nagyon vacak
2021. jan. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!