Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Teljesen kikészülök idegileg....

Teljesen kikészülök idegileg. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
3 hetem van szülésig, már van egy 4 éves kislányom. Elhagyott a párom, azt most nem részeletezném miért, mert csak még jobban felidegesíteném magam. Anyukám hozzánk költözött hogy segítsen amiben tud, így most négyen élünk családi házban. Nagyon nehéz egyedülálló anyának lenni, annyi mindenre oda kell figyelni meg minden (tudom, nem én vagyok az egyetlen) :( Anyagiak, gyerekek, háztartás, és még anyukámnak is segítenem kell, nem hagyhatok rá mindent. Kikészít ez a helyzet, 10 percre nem tudok leülni, pedig mostmár nagyon kéne. És persze még fel kell dolgoznom azt is, hogy a párom elhagyott. Egész nap idegeskedek, már csak azért is, mert félek hogy baja lesz a babának :( Lányomon már látszott hogy kezd kijönni a dackorszakból, de ez a trauma, hogy elhagyott minket az apja, és a kistesó rátesz egy lapáttal, éjjel még mindig bepisil. Meg most rettegek amiatt is, hogy nehogy császározni kelljen mert akkor annyit sem fogok tudni csinálni mint most a felépülés miatt. Szerencsére eddig nincs ok császárra. Fél 10-kor sikerült elaltatni a kislányomat, próbáltam én is aludni, de nem megy az alvás, nem jó már sehogy feküdni sem, és szakad rólam a víz, pedig nincs is olyan meleg. Borzasztó. És még mi lesz ha megszületik a baba... Nem tudok egy percre sem megnyugodni, nagyon akartuk (a párom is elvileg) ezt a babát, szeretném már a kezemben tartani, de nem gondoltam hogy ez lesz. Nagyon nehéz. Más rokon nem nagyon van, apám már meghalt, testvéreim nincsenek, és az évek alatt még a barátnőim is elfordultak tőlem :( Mondjatok valamit hogy mit csináljak mert megőrölük és ez senkinek sem jó, szörnyű anyának érzem magam. :(

2012. aug. 19. 00:04
 1/4 anonim ***** válasza:

te jo eg nagyon sajnalom ami veled tortent. borzalmas lehet. probalj kicsit lassitani, nem kell mindent megcsinalnod, plane nem most. kicsit hanyagolj beloluk. nem kell a haznak ragyogni meg a gyerek minden kivansagara pattanni, kicsit foglalkozz magaddal, csinalj valami olyat amit szeretsz. Kiveve ha azert rohangalsz mert legalabb az eltereli a figyelmed...

A regi baratnokkel tuti nem tudod feleleveniteni a kapcsolatot? plane ha volt koztuk jo barat.

ne erezd magad szornyu anyanak kulonben, rettenetes dolgon mesz at, te is ember vagy, nem csak a gyerekeid, magadra is gondolnod kell, az nekik se jo ha az anyjuk egy roncs lesz. A babanak mar nem lesz baja, legalabbis ettol nem hogy ideges vagy, meg ha hamarabb szuletik is, ez mar nem olyan veszes hiszen mar csak 3 het van hatra. Csak ne tedd magad az utolso helyre a fontossagi sorban.

most olvasom hogy negyen vagytok? a parod meg ottvan vagy hogy?

2012. aug. 19. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Biztos vagyok benne, hogy nem vagy rossz anya! Gondolj a picire, hogy mekkora boldogság lesz, ha megszületik. Semmiképp se gyötörd magad rossz gondolatokkal és szerintem menj el egy pszichológushoz, ahol tudsz beszélni a ezekről a dolgokról. A kibeszélés a legjobb gyógyszer.
2012. aug. 19. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Egyelőre hárman lakunk, csak beleszámítottam a pocaklakót is :) Hát nem tudom, de a barátnőkre most nem is nagyon lenne időm :(
2012. aug. 19. 05:58
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem is a barátnők jutottak rögtön eszembe.Nem kell ahhoz idő, áthívod ebédre, vagy egy kávéra.Kicsit beszélgettek, kész.

Nem kell ahhoz elmenned otthonról.

De akár el is mehetsz.Ha otthon van a nagyi, 1 órára vigyáz a lányodra beültök a cukiba.

De ha a barátnő nincs is, akkor is kérd meg a nagyit hogy 1-2 órát legyen otthon a lánnyal, te meg igeni menj el egyedül egy kicsit cikizni, vásárolgatni (nem tej,kenyér, hertz szalámi), hanem magadnak valamit (nem kell bundát, akár térj be egy jó turiba), vagy menj el fodrászhoz, manikűröshöz.Az a lényeg hogy kicsit kapcsolj ki, egy kicsit gondolj csak magadra!Egyrészt mert megérdemled, másrészt nem szabad magad teljesen elhanyagolni, harmadrészt kicsit kikapcsolódsz és jót fog tenni.


Sok kitartást és egészséget kívánok!!!

2012. aug. 19. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!