Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fura kérdés de nagyobb gyereke...

Fura kérdés de nagyobb gyerekednek elmondod a gyerekvállalás nehézségeit árnyoldalait is? Vagy egy nagy hatalmas boldogságnak fested le az egészet?

Figyelt kérdés

Annyit gondolkozok ezen mi is lenne a jó. Egyrészt az ember a gyerekét szeretné megóvni mindenféle hibától, elhamarkodott döntéstől. Másrészt viszont azt mégse mondhatom hogy az ő nevelése (meg a testvéréé) milyen sok lemondásba került ugyanakkor. Bővebben. Nekem anyukám mindig azt mondta kamaszkoromtól kezdve (meg nyilván előtte is de arra kevésbé emlékszem) hogy a gyerekei a legszebb dolgok az életében és milyen csodálatosak voltunk/vagyunk, mennyit tanult tőlünk, soha nem bánta meg egy percig se hogy 19 évesen anya lett stb. Persze lehet hogy ő tényleg ez a 100% anyatípus volt, tehát nem vonom kétségbe hogy így érezte valóban.

Viszont én ennek hatására (is) 25 évesen vállaltam babát ami nem mondható korainak meg későinek se igazából. És vártam ezt amit anyum mesélt holott közben meg (imádom persze a gyerekeimet és már nem cserélném el őket semmiért) rámzuhant a hatalmas felelősség, az állandó megfelelni vágyás hogy úristen jól csinálom e, jól nevelem e őket, megfelelően gondozom e, jaj ha én nem csinálom akkor mi lesz összedől a világ. Rengeteg nem alvás, lemondás, az életemben én magam a 3.-4.helyre kerültem kb. (Most ez nem lényeges hogy vajon szabad e ezt hagyni hogy csak a gyerekek érdekei érvényesüljenek minden egyes helyzetben tehát hogy ez helyes hozzáállás e.)

Utólag nézve én pont az a típus lettem volna akinek várnia kellett volna legalább 30-harmincegynehány éves koráig. De mivel anyukám ennyire rózsaszínnek festette le a dolgokat ezért úgy éreztem hogy nagyon jó ötlet babát vállalni.

Tehát a kérdés hogyan lehetne úgy elmondani a dolgokat hogy felhívjam a figyelmet a gyerekvállalás nehézségeire, árnyoldalaira is, ugyanakkor ne érezzék ettől úgy a gyerekeim hogy bánnám hogy vállaltam őket vagy hogy olyan szörnyűség lenne hogy megszülettek. Mert természetesen ezt nem szeretném érzékeltetni velük. Viszont rózsaszín ködöt se akarok festeni.


2012. szept. 4. 12:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha megkérdezi,mondd el neki,hogyan telt egy napotok,amikor kicsik voltak.Szépítés nélkül.Aztán mondd el neki,hogy az év másik 364 napja is pontosan ugyanígy telt el.Ezután már neki kell eldönteni,hogy mindezt vállalja-e.
2012. szept. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem egy jó 20 év múlva Te is csak a szépre fogsz emlékezni, elfelejted addigra hogy volt olyan éjszaka, amikor 6szor keltél fel hozzájuk, hogy levetette magát az egyik a földre és vörösre hisztizte a szemeit, hogy kiköpte valamelyik a fehér falra a spenótot, hogy visszafeleselt, hogy azt mondta "utállak anya"...stb. És már csak arra fogsz emlékezni, h "milyen jó gyerekek voltak":)

Hidd el, így lesz ez! :)

2012. szept. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát már 14 és 12 évesek és nem felejtettem el:)) Pont valamelyik nap került kezembe a babanaplójuk és le is tettem olvasás közben mert megrohantak az emlékek mennyire megviselt minden egyes probléma és aggódás. Túlaggódtam az biztos de visszacsinálni ugyebár már nem lehet.
2012. szept. 4. 13:05
 4/9 anonim ***** válasza:
Még 5-6 év és elfelejted, de amikor majd jönnek az unokák, mindenféleképp. Sajnálni fogod a fiad (menyed) h de nehéz nekik ezekkel a gyerekekkel,a te idődben azért másabb volt.... PEdig dehogy!!!:9 A sac és a hisztikorszak szerintem már az ősember gyerekénél is megvolt javában :) Az hogy a babanaplót olvastad és megrohantak az emlékek is azt jelzi, h már a felét el is felejtetted.....:)
2012. szept. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tehát akkor szerintetek ne készítsem fel őket rá hanem meséljek a megszépült emlékek hatása alatt? Miszerint csak szép volt és boldog nevetés az egész? :)
2012. szept. 4. 14:42
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem...nem....

Elmondhatod majd, h csakis akkor vágjanak bele a gyerekvállalásba, amikor már képesek arra, h magukon túl is tudjanak gondolkozni, sz.rospelenkákat cserélgetni, éjjeli 4x keléseket, fogzásokat, dac és hisztikorszakokat kibírni....stb . De ezt Te már nem fogod olyan mély fájdalommal vagy rossz emlékkkel átélni, csak magát a folyamatot fogod tudni. Emlékszem, mondtam a férjemnek, h a nagyobbiknál milyen jó dolguk volt fogzás területén, csak 1-2 éjjelt kellett kibírni vele, mikor álmatlanul aludt. Erre nézett rám, h én miről beszélek, az volt 5-6 éjjel is, és ő emlékszik mert másnap mindig félkómásan ébredt fel ....Na, akkor ugrott be, hogy ja, még napközben is volt olyan, hogy tologattam a babakocsiban bent (!)mert annyira nem bírt elaludni...

2012. szept. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 ava87 ***** válasza:
Szerintem nyugodtan lehet mesélni a nehézségekről is. Ha úgy állítod be a dolgokat, hogy minden meseszép volt és ment, mint a karikacsapás, esetleg majd ha nekik lesz gyerekük, személyes kudarcként élik meg, hogy ők ezt nem teljesen így élik meg, "bezzeg az anyukám" tökéletes volt. Úgy gondolom, merjünk emberek lenni a gyerekeink szemében is, elvégre egyikünk sem tökéletes.
2012. szept. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
fiam látja,tudja mennyi lemondásal jár és milyen egy kisgyerekel mert most 2 éves a huga .majd eldönti nagykorába kell e neki gyerek.
2012. szept. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Tegnap volt egy rendezvény a Kolosy téren pont erről volt szó hogy tabuk nélkül az anyaságról. A legszebb dolog című filmet minden leendő anyával és apával megnézetném,mert tabukat döntöget és a gyermekvállalás szépségei mellett a nehézségeit is bemutatja őszintén,reálisan
2012. szept. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!