Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nők, akik gyermeket vállaltak!...

Nők, akik gyermeket vállaltak! Nem féltetek, hogy nem vesznek vissza a munkahelyetekre? Nálatok hogyan alakult ez?

Figyelt kérdés

2012. aug. 26. 19:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó főnöknőm van, szerencsém van vele. Tudta, hogy gyereket szeretnénk, és visszavár. 2 éves 2 hónapos a kislányom, jövő szeptemberbe megyek vissza dolgozni.


Ha nem ilyen helyen dolgoznék, biztos félnék, mert nem szeretik a kisgyerekes anyákat.

2012. aug. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
nem. saját céget vezetek, nem volt kérdés :)
2012. aug. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem féltem, azt hittem minden ugyan úgy lesz. Közben a főnököm változott kissé, és visszavett ugyan, de már három húzása is volt ellenem, erős gyanúm, hogy ki akar csinálni. És mindenre az a válasz, hogy nem muszáj itt dolgozni. És sajnos az ember a munkáért sok mindent megtesz.
2012. aug. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy volt hogy szülés után fél évvel kezdek megint, itthonról dolgozok, napi 4 órában, a nap bármelyik szakában, a lényeg hogy a munka meglegyen. Tökéletes. Ennél jobbat el sem tudtam volna képzelni. Persze előre leszögeztem ha baba mellett nem tudom vállalni így, mert mondjuk sokat nyűgös, sírósabb fajta, stb. akkor csak később mennék vissza. Minden ok lehetett volna, ha nem szűnik meg a csoportom. De megszűnt és sajnos a többi csoportban a cégnél ez nem lett volna ilyen feltételekkel lehetséges...erre most már úgy néz ki az egész cég meg fog szűnni, úgyhogy úgy döntöttünk párommal inkább most vállalunk még egy babát és nem halogatjuk, ha már úgy sem tudok visszamenni. Abban bízok hogy a baba születéséig még megmarad a cég, mert akkor kapok három havi teljes fizut. Most vagyok 8 hetes.
2012. aug. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem féltem. Multinál dolgoztam, határozatlan idejű szerződéssel, meg sem fordult a fejemben, hogy nem vesznek vissza. Ezen kívül sok olyan munkatársam volt, aki már visszament gyerek után is dolgozni, nekik sem volt ebből gondjuk. Más kérdés, hogy végül én nem mentem oda vissza, mert találtam mást, de ebből sem volt baj, szóltam időben, és azért az én munkám nem olyan volt, hogy ne tudtak volna pótolni.
2012. aug. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Meg sem fordult a fejemben és ha tudom hogy nem fognak, mert azóta kiderült h nem akarnak, akkor sem változtatok a döntésemen, mert most van itt az ideje a gyerekvállalásnak. Épp ezért amikor szóltak hogy ha visszamegyek, kitesznek, bevállaltuk a tesót. Nem vet fel a pénz, sőt, de bízom a megérzéseimben és hogy minden jóra fordul. Addig pedig élvezem az anyaságot:-)
2012. aug. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem féltem, mert multi, terhesség előtt 6 évet dolgoztam ott, kisebb csoportvezetőnek számítottam. Még a nyár elején jeleztem, hogy ősztől mennék vissza. Számolgatták a szabijaimat, mikortól szeretném letölteni stb. A héten bementem, hogy személyesen is tisztázhassunk mindent, mire közölték, a cég szarban van pénzügyileg, átszervezik a volt osztályomat, máshol sincs hely, keressek máshol munkát. Nem tudnak foglalkoztatni se 6, se 4 órában.

Annyi szerencsém van a szerencsétlenségben, hogy nekem még van fél év a gyed-emből, tehát a tényleges felmondásra márciusban kerül sor. Addig remélhetőleg találok valami új állást.

Úgyhogy, hiába a 6 év lojalitása, kemény munkája, semmit sem jelent. Nem hivatalosan azt is elmondta a hr vezető, hogy ezután nagyon kevés kismamát fognak visszavenni és a most lévő csapatból is kénytelenek lesznek kirúgni embereket. Hát, ennyit a "biztos állásról".

2012. aug. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem!

Rendőr vagyok, oda mindig visszavesznek!

2012. aug. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
nálunk kirúgtak minden kismamát vagy friss anyukát aki két gyerek között akart visszamenni. No comment:-S
2012. aug. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy jártam, hogy 2 éven át mindig mondták, hogy várnak vissza, teljesen nyugodt is voltam, erre most, amikor mennék vissza közlik, hogy szarban van a cég, nem sok esély van rá, hogy visszavegyenek. Még van egy pár hónapom itthon, bízom benne, hogy addig valahol lesz egy üresedés, amit felajánlanak nekem...
2012. aug. 27. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!