Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A nagyszülőknek szültem a...

A nagyszülőknek szültem a gyerekeket? Tényleg "állandóan" le vannak passzolva?

Figyelt kérdés

Két kislányom van,a nagyobbam 3,5 éves a kicsi 6 hónapos,nem szopizik.A nagyszülők mindkét oldalról teljesen fiatalosak,fittek,és még nem is idősek.Dolgoznak,de kötetlenként.Én "tervezetten" élek,így nagyjából megvan mikor vannak náluk a lányok.

Hétfő:egész délelőtt velük vagyok,1-től 3-ig alszanak,majd 4-re átviszem a mamáékhoz őket,én pedig fél 5-től 6-ig röplabdázom.Fél 7-re érek vissza hozzájuk.Ilyenkor családi vacsora van,8-ra érünk haza.

Kedd:keddenként dolgozom,ügyelek 9-re viszem át a mamáékhoz őket,és fél 10-től dolgozom kettőig.Mire felébrednek a délutáni alvásból,már ott vagyok értük,azaz 3-ra.A délután a miénk.

Szerda:velem vannak.

Csütörtök:röplabda.Fél 5-től 6-ig,ilyenkor szintén a nagyszülőknél vacsi.

Péntek:velem vannak.

Szombat/vasárnap:egyik nap biztos,hogy találkozunk a nagyszülőkkel,ha van kedvünk,elugrunk a férjemmel valahová,max 2 órára.

Kb ennyi,de azért,ha valami közbejön,akkor még átviszem őket.Már sokan tettek megjegyzést,hogy a nagyszülőknek szülök stb. Valahol érzem is,hogy igazuk van,de a lányok szeretnek ott lenni,és velem/velünk is bőven vannak.


2012. aug. 13. 13:08
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Vagy a munkával most hagyjak fel?Orvos vagyok,és nagyon szeretek dolgozni...De azt sem akarom,hogy a lányok állandóan nélkülem legyenek.A röpivel hagyjak fel?De azt is szeretem...Ha felhagyok akármelyikkel is a lányok attól még sokat lesznek a mamáékkal,annyi különbséggel,hogy én is ott leszek velük.Ugyanakkor a lányok remekül el vannak,kiegyensúlyozottak,anyásak,kis ördögök,és tudom,hogy jó így nekik.Én pedig így is rengeteget vagyok velük.Vagy nem?Áhh...nem tudom...
2012. aug. 13. 13:12
 2/19 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem aki ezt mondja, az irigy mert nincs segítsége, vagy ha van nem akarja elfogadni (mert milyen Anya már, hogy "lepasszolja" a gyerekeket). Tök jó hogy el tudsz járni sportolni, és ha a gyerekek szeretnek a Mamáknál lenni, akkor miért ne mennének. Nálunk a nagy 4 éves lesz szeptemberben, a kicsi 9 hónapos. A nagyot el szokta vinni Anyósom hetente 1 napot, reggel viszi, este hozza, mivel most nincs bölcsi, szeptembertől pedig ovis lesz. Nekem ősszel vissza kell menni dolgozni sajnos, így a kicsi Anyukámmal lesz. Biztos én is megkapom majd, hogy neki szültem, de sajnos előre nem látható helyzetbe kerültünk, nem maradt más megoldás.

Szerintem nem vagy keveset a gyerekekkel, ne foglalkozz másokkal! Persze mondani könnyű :)

2012. aug. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Csak annyit tudok írni hogy ha a lányok jól érzik magukat a nagyszülőkkel, akkor ugyan nem érdekelne más miért "szól meg".

Egyébként én is orvos vagyok, csak sajnos nálunk nincsenek nagyszülők, vagyis 1 van ő meg nem kíváncsi a gyerekekre.

Mondjuk én a kisebb 2 éves kora után jöttem vissza dolgozni, de bár inkább a nagyszülőkkel lehetnének mindig, nem pedig állandóan csak a bölcsiben, oviban, napköziben.

2012. aug. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
80%

Szerencsésnek mondhatod magadat, hogy ilyen nagyszülőkkel vagytok megáldva.

Nálunk SOHA egyik sem vigyázott a gyerekeimre egy percet sem. Van ilyen is.

Én sokallom, amiket írtál, de én én vagyok, ha nektek úgy jó, ahogy most van, akkor ne változtass semmin.

Nem gondolom, hogy gond lenne ezzel.

A mi helyzetünk már gázabb, hogy soha, senki nem vigyáz a gyerekeimre, a nagyszülőket nem is ismerik igazán a gyerekeim, sőt csak anyut látták élőben. Szerintem ez a rosszabb helyzet.

Nagyfiam 3,5 éves múlt, lányom 1,5 éves.

2012. aug. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha nektek így meg felel akkor hagyjál mindent a régiben.Lehet hogy csak irigységből mondják, mert nekik nincs segítségük.Az én anyukám is dolgozott amikor kicsi voltam és tanult is mellette, így elég sokat voltam a nagyiékkal.Imádtam és mindig nagyon vártam.

Az én lányom 2éves, hétvégente általában 1napot anyósoméknál van hétköznap meg anyuék szokták el vinni csavarogni,fürödni van hogy ott is alszik.Én nem vagyok híve annak hogy csak anyával van otthon a gyerek mert az a jó neki, persze vannak kivételek ha olyanok a nagy szülők esetleg.

2012. aug. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Nincs igazuk, ne legyen rossz érzésed. Ha mindenkinek megfelel ez a helyzet, nagyszülőknek, gyerekeknek, nektek, akkor senkinek semmi köze hozzá. A nagyszülőknek gondolom ez kikapcsolódás, neked a munka és a sport az. Jobb ezerszer, mint egy fásult, csak a gyerekeknek élő anyuka.

Ha a szüleim közelebb laknának, anyósom nem lenne öreg és jobb viszonyban lennénk, a kislányom is többet látná őket, amit ők is szeretnének.

Ne foglalkozz a megjegyzésekkel.

2012. aug. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag kétszer 2,5 órát ,egyszer 6 órát és alkalmanként hétvégén 2 órát nincsenek veled.

Szerintem bőven jó.

főleg hogy bölcsibe,oviba is adhattad volna őket és akkor napi 8-9 órát nem lennének veled.

Nincsenek hozzád kötve,had legyenek a nagyszülőkkel is,főképp ha boldogan vállalják.



Inkább irigyek lehetnek akik rosszat mondanak,mert nekik nincs aki vigyázzon a gyerekere amig sportolnak vagy bármit csinálnak,nincs idejük kettesben a férjükkel.

2012. aug. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha a Lányok jók érzik magukat a nagyszülőknél, miért ne lehetnének ott? Szerető nagy család, szerintem ez szuper! A leírásból meg úgy látom, hogy te is sokat vagy velük. Ez a ti családotok, nekik ez így természetes, ha boldogok és kiegyensúlyozottak, akkor hol itt a probléma? Ennek kellene lenni a megszokottnak: Te nem mondasz le sem a hivatásodról, sem a hobbidról, sem a férjeddel való együttlétről és a lányaid sem szenvednek hiányt a szeretetben. Ettől gondolom te is kiegyensúlyozott vagy

, ezáltal a környezeted is az. Gratulálok!

2012. aug. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Neked jó, gyerekeknek jó, nagyszülőknek jó. Mi itt a probléma?

Az én kisfiam anyukámnál van majdnem minden hétvégén. Legalábbis a havi 4-ből 2-3 hétvégét ott tölt. Mi a belvárosban lakunk, anyukám kertvárosban, kertes házban. A gyerek imád ott lenni, anyukám él-hal az unokájért. Valljuk be, nekünk is jó kettesben lenni a férjemmel. Ettől függetlenül, ha a gyerek nem akarná, természetesen nem vinnénk annyit a nagyihoz. De így?

Szerintem ne parázz ezen. Úgy tűnik a leírásodból, hogy nagyon jól működtök így. Másokkal meg ne foglalkozz!

2012. aug. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy túl sokat vannak-e a nagyszülőkkel, nem az ismerősöknek kell eldönteni, hanem maguknak a nagyszülőknek. És persze Nektek.

Szerintem a Ti beosztásotokkal nincs semmi gond. Sokat vagy a gyerekeiddel, ha pedig nem ,akkor is olyan helyen vannak, ahol szeretnek lenni, és ahol szeretik Őket.

2012. aug. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!