Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a legveszélyesebb egy 1-2...

Mi a legveszélyesebb egy 1-2 hetes magzatra? (gyógyszer, alkohol, erős fizikai megterhelés) Mire kell vigyázni?

Figyelt kérdés
2012. szept. 4. 23:27
 1/8 A kérdező kommentje:
Kérem ha lehet válaszoljanak! előre is köszönöm
2012. szept. 4. 23:30
 2/8 anonim ***** válasza:
Az embrió a megtermékenyüléstől számítva kb 7-10 napon belül ágyazódik be, addig nincs semmilyen kapcsolatban az anyai szervezettel. Tehát az első hétben külső hatások nem igazán tehetnek kárt benne. Az utána következő néhány hét viszont kritikus, a magzatra ártalmas gyógyszerek pl ilyenkor a legveszélyesebbek, fejlődési rendellenességeket okozhatnak. Veszélyesek még különböző vírusok (pl herpesz, bárányhímlő), a nagy dózisú röntgen sugárzás, az alkohol, a drogok, cigaretta stb. A velőcsőzáródás is az első néhány hétben zajlik le, amit megzavarhat a folsavhiány, ilyenkor nyitott gerinc, koponyahiány alakulhat ki, ezért nagyon fontos ilyenkor szedni a magzatvédő vitamint, de legalább folsavat.
2012. szept. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! Azt olvastam hogy az első néhány hétben a szervezet sokszor ki löki a beteg magzatot, tehát ha károsítjuk szegényt és beteg lesz akkor azt a szervezet érzi és elvetélnek a nők?
2012. szept. 5. 07:04
 4/8 anonim ***** válasza:

nem csak akkor lökődik ki ha te károsítod

hanem akkor is ha genetikai probléma van

vagy ha nem megfelelőek a körülmények oda bent

2012. szept. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hű, nekem ez a kérdés egyre gyanúsabb.

Nem feltétlenül löki ki a szervezet, ha "károsítjátok", úgyhogy erre ne apellálj. Általában akkor szokott ez előfordulni, ha valamilyen súlyos genetikai rendellenesség miatt nem tud megfelelően fejlődni a magzat. Általában ha külső hatások miatt károsodik, akkor fejlődési rendellenességgel fog világra jönni.

Ha nem akarjátok megtartani a babát, akkor orvoshoz forduljatok, ne próbáljátok "megoldani" a dolgot házi praktikákkal.

2012. szept. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
milyen babát?:D nincs itt semmi baba.Ráadásul szűz vagyok!
2012. szept. 5. 22:22
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor miért tetted fel a kérdést?
2012. szept. 6. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
mert kíváncsi voltam! és ha majd egyszer terhes leszek akkor mire kell oda figyelni
2012. szept. 6. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!