Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A sok gyógyszer, alkohol,...

A sok gyógyszer, alkohol, gyomortükrözés árthat-e a babának? (Még azelőtt történt, hogy megtudtam, terhes vagyok.)

Figyelt kérdés

Lombikprogramra jártunk, mert elvileg nem lehetett természetes úton babánk, ezért nem is védekeztünk. Mégis, csoda történt, és tegnap kiderült, hogy hat hetes terhes vagyok. A méhemben egy 5 mm-es "egyelőre" üres petezsákot találtak :)

Viszont az utóbbi időben elég sok gyógyszert szedtem a rekeszsérvem miatt, sőt, volt egy gyomortükrözésem is, illetve esetenként előfordult bulik alkalmával alkohol fogyasztás is.

A kérdésem az lenne, hogy mennyire károsodhatott az embrió, elvetéltem volna már, ha valami rendellenessége lenne ezektől? Természetesen, mostmár, hogy tudom, nagyon vigyázok.


2007. jún. 13. 13:37
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

azt monják,hogy a terhesség elötti alkohol fogyasztás nem árt a babának.

A terhesség ideje alatt kerülendö az alkohol,és dohány termékek fogyasztása,mert növeli a vetéles sza´zale´kát,a koraszüle´st,és csökkenti a babák születési su´ját.

A gyomor tükrözésnek semmi köze a terhsséghez.A tkrözést a gyomrodba lecsu´sztatott csövel csinálták,az embrio pedig a méhedben van.A kettö messze van egym´sto´l.

Egy a lényeg innentöl semmi alkohol,cigi,koffein is minimális.

Gratula a babához.

2007. jún. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez csak annyit tennék hozzá: úgy tudom, a baba agysejtjei addig alakulnak ki, ameddig a pocakodban van. Egész életében annyival kell beérnie. Születés után aztán ezek kapcsolódnak össze, stb., szóval az alkohol meg a dohányzás ezeket a sejteket öli meg, ill. akadályozza meg a kialakulásukat. Ha jót akarsz a babádnak és kellő számú agysejtekkel akarod őt felszerelni egy életre, ne dohányozz, ne igyál a terhesség alatt.Pszichológiából tanultuk (fősuli), én hiszek ezeknek az adatoknak.Amúgy sok örömet kívánok nektek!
2007. jún. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!