Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Két kicsi gyerekkel, milyen...

Két kicsi gyerekkel, milyen egy válás?

Figyelt kérdés

Olyanok írjanak kérem,akik kicsi gyerek mellett döntötték el,hogy szétmennek.lehetőleg olyanok akik házasok,mert a jogi dolgok érdekelnek jobban.

Egy 2 és egy 4éves gyerekem van.14év után úgy döntöttünk szétmegyünk, próbálunk nem vitázni,de ez így senkinek nem jó.Nincs még beadva semmi,nekem is talpra kell állni,mert a kicsi most megy bölcsi be és most kezdek majd dolgozni,de szeretném ha a gyerekek velem lennének és jól akarok mindent csinálni és boldog hátteret adni a gyerekeknek ,nem úgy mint most.

Ha valaki volt hasonló szituban írjon nekem,azt is jó ha priviben,csak adjatok tanácsokat.

kérlek tényleg csak olyan tanácsot ,aki átélte, és nem azt ,hogy így meg úgy mentsd meg,mert nem tudjátok mik vannak,nagyon nem is szeretném részletezni..egyszerűen engem a formális dolgok érdekelnek,mert nem akarom elveszteni a fiaimat.


Pl ha elválunk,van e esetleg valami támogatás-gyerektartást tudom,de pl önkormányzatilag vagy jogilag kérhetek e valami segítséget?ez csak érdekel,természetesen nem erre apellálok,mert hát tudjuk az állam mit ad,de kíváncsi vagyok,mert nekem is új a helyzet..



#válás #gyerekkel válás
2012. szept. 5. 00:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy te is ebbe a helyzetbe kerültél.

Kaphatsz emelt családi pótlékot. Két gyerekre nem tudom, mennyi, de egy gyerekre plusz havi 1200 Ft. Gondolom két gyereknél a duplája.

Ami szintén biztos, hogy a bölcsiben, oviban kaphatsz kedvezményt. Ennek mértéke a havi jövedelemtől függ.

Érdemes a családi adókedvezményt is igénybe venni. Ezt nálunk a volt férjem vette igénybe eddig, de a héten nekem is lesz munkaviszonyom, igy én fogom.

2012. szept. 5. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ és a segítséget:)
2012. szept. 7. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!