Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért választanak sokan úgy...

Miért választanak sokan úgy nevet, hogy "direkt ezt választottuk mert ezt nem lehet becézni"? Miért baj ha becézve van főleg amíg kicsi?

Figyelt kérdés
Nem unjátok meg mindig ugyanúgy hívni? Vagy kitaláltok neki valami nevétől független becenevet?
2012. aug. 22. 15:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%

Szia!


Van egy rossz hírem a "sokaknak" és neked is ! Minden nevet lehet becézni! :D Még az eleve becézetteket is! :) (

pl Emőke- Emi, Mimi, Hajnalka- Hajna, Hajni)

2012. aug. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
én azért választottam olyan nevet amit nem lehet becézgetni mert utálom a buta beceneveket és e mellett sok olyan név van amit a gyerekek nagyon kitudnak gúnyolni és szerintem sokan ezt akarják elkerülni
2012. aug. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
2.! Hogy hívják a gyermekedet? Csak mert a) minden nevet lehet becézni b) minden nevet lehet csúfolni is, ha más nem a vezetéknevet....Ezt nem lehet kikerülni :) Anyukám pl. Mária. Azt hinnéd nem lehet csúfolni. De ! Marcsa ...A gyerekek mindenfélét kitalálnak ám!! :)
2012. aug. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Tudom hogy minden nevet tudnak becézni ha valaki nagyon akarja...

de akkor a szülők is állandóan mindig minden szituációban kicsi kortól kezdve csak mondjuk Bálintnak szólítják? Vagy Áron, Ábel stb.

2012. aug. 22. 15:29
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

Nekem 3 szótagú keresztnevem van, és ennek kimondása sokaknak problémát okoz, ezért magától értetődően becézik. (amitől egyébként csak egy szótaggal lesz rövidebb)

Utálom. Nem is illik hozzám a rövidített verzió, szerintem bugyután hangzik, arról nem is beszélve, hogy mindenkit aki ezzel a névvel rendelkezik így becéznek.


Régebben mindig megkérem mindenkit, hogy ne becézgesse. Van aki megteszi, de a többség nem. Szóval feladtam.


Én is olyan nevet kerestem a lányomnak, amit nem lehet elcsúfítani valami ostoba becézéssel, de én is rájöttem, hogy becézhetetlen név nem létezik.

A lányom neve után odabiggyesztik azt, hogy "ka". A hajam tépem tőle... Egy csinos kis névből lett egy múlt századi "libapásztorlány" név.


Amúgy sokan nem a nevet becézik,hanem cica, manó, maci muci stb néven szólítják a gyereket. Nyilván a család.

2012. aug. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
57%
De írjátok már meg, hogy mi a név, honnan a lila ködből tudjam, h mire gondoltok!?:)
2012. aug. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nálunk érdekes nevek vannak a családban (tág rokonság). Pl. van Bálintunk, ő csak Bálint, soha nem becézi senki.

Van Balázs, ő Balu, Bazsa.

Van István, őt sosem becéztük, mindig mindenkinek István, nem Pityu, Pista... stb.

Van Tamás, ő csakis Tomi, ha valaki Tamásnak szólítja, rászól, hogy ő Tomi.

Az én fiam Szabolcs, de mindenki csak Szabinak hívja, apósom néha Szabikázza, na attól mászok a falra.

2012. aug. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az én nevem Brigitta, de mindenki csak Briginek hív. Én azt gondolnám, hogy ezt a nevet nem lehet csúfolni (bár lehet csak én nem vagyok elég kreatív), de az osztálytársaimnak sikerült. Kitaláljátok hogy?:D


A húgomat Ivettnek hívják, nekünk tök természetes volt, hogy nem becéztük, és a szüleink, nagyszüleink az egész rokonság is mindig Ivettnek hívta, azt hittem ezt nem is lehet becézni. Aztán már gimis volt a húgom, amikor megtudtam, hogy van 1-2 osztálytársa, aki Ivinek hívja.:S Hát szerintem teljesen elrontják vele a nevét.


Amúgy kedves kérdező, szerintem egy nevet nem lehet megunni. Ez nem egy dal, amit elun az ember, ha sokszor hallja, énekli. Azért azt a nevet választja elvileg a gyerekének az ember, mert neki az tetszik, akkor miért hívná máshogy? Minket sosem hívott kicsimnek, drágámnak, manónak, mucinak meg nem is tudom még minek egyik szülőnk sem. Anyukánk ha mérges volt ránk, akkor én "Brigikém" a húgom pedig "Ivettkém" volt. Más becézését sosem hallottunk a szájából, de érthető okokból ezeknek sem örültünk :P, mégis ilyen anyát kívánok mindenkinek!:) Szerintem én sem fogom becézni a gyerekeimet, mivel alaposan megfontolom majd, hogy milyen nevük legyen és ezért szívesen szólítom majd azon őket. Nem vagyunk egyformák, van aki szeret becézgetni, másoknak meg nem jön a szájára. Ebben én nem látok semmi kivetnivalót. Egyébként meg mindenki úgy hívja majd a gyerekemet, ahogy tetszik, és én is úgy, ahogy nekem tetszik. Szerintem mindig tudni fogja, hogy róla van szó!:)

2012. aug. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Bálint és Maja a gyerekeim neve, nyilván, ha nagyon akarnánk, lehetne becézni, de szerencsére senki nem teszi, erőltetett is lenne, és ezek a nevek így szépek, egészben kimondva sem hangoznak túl komolynak.
2012. aug. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Az en fiam Erik a masodik fiam meg pocakban O David lesz.

Na,ezeket,hogy lehet becezni kedves Vica?:)

Itt olvastam,hogy az Erik beceneve a Riki. Szerintem ez borzaszto. A David meg Davidka? Na,ne....

Pont azert valasztottuk ezeket a neveket mert en gyulolom a becezest. Nem csak ugy lehet kedveskedni a gyerekunknek ha agyon becezzuk oket.

En Noemi vagyok es egyszeruen utaltam a nevem kb. 15 eves koromig,rengeteget csufoltak miatta. A szuleim ram ragasztottak a Mimi nevet amitol a mai napig a hideg futkos a hatamon. Aztan voltam Nomi (es Nyomikent csufolva), Noe (barkaja), Noncsi ( foldrajz tanarom meg a banketten is igy szolitott) es Nono ( szinten nem szeretem).

A testvereim hivtak Noj-nak,ezt az egyet vmiert elviseltem de en minden bemutatkozasnal elmondom,hogy Noemi vagyok es igy is szolitsanak.

A masik amitol rosszul vagyok,hogy a ferjemet aki mellesleg 31 eves meg mindig Tibikenek szolitja az egesz csaladja. Mert az apja is Tibor (ot hivjak Tibinek) es a ferjem meg a Tibike. Hogy a csudaba lehet igy hivni egy felnott ferfi embert? Mert egy Marika meg egy Erzsike meg oke de Tibike???

Ha egyszer lesz lanyunk akkor Viktoria lesz a neve es nem tervezzuk becezni. A Vikitol kiraz a hideg. Ha nagyon valaki nagyon becezni akarja akkor Vica. Ezt tartom meg elfogadhatonak.

Amugy nem unalmas mindig ugyanugy szolitanom a fiamat. Mikor megszuletett akkor mondtam a ferjemnek,hogy ez a gyerek olyan kisnyuszi :) Egy ideig nyuszinak is szolitottam de most mar nagy,3 eves es kikeri maganak,hogy O Erik.:)

2012. aug. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!