Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megtanulhat a kislányom...

Megtanulhat a kislányom angolul, ha csak és kizárólag angol nyelven nézünk vele meséket, filmeket?

Figyelt kérdés
Én ugyan tudok angolul elég szépen, viszont Olaszországban élünk, így itt inkább én magyarra tanítanám, az olaszt megtanulja a férjemtől, meg persze a környezettől. Viszont fontosnak tartom, hogy az angolt is minél hamarabb el tudja sajátítani, ezért gondoltam rá, hogy majd ha eljön az ideje, akkor a meséket angolul néznénk vele. Mit gondoltok, járható ez az út?
2012. szept. 5. 11:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
sztem ez már sok,és a mesékből sem tanulná meg. sztem várd meg,h magyarul és olaszul szépen kommunikáljon,és iskolában olyanba menjen ahol tanulnak angolt.
2012. szept. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ennyiből nem lehet angolul megtanulni. Én gyerekkoromban a Cartoon Networkon nőttem fel, persze akkor még nem volt magyar nyelvű adás, minden mesét angolul néztem. Néhány szót megértettem egy idő után, de a párbeszédeket egyáltalán nem értettem, és ugyanúgy az iskolában tanultam meg angolul, mint a többiek.
2012. szept. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy itt nem olyan jó a nyelvoktatás, illetőleg Mo-n én sem iskolában tanultam meg angolul, hanem filmekből, sorozatokból, no meg 1 évet éltem kinn Írországban. Jó volna, ha már úgy kezdené a sulit, hogy megy vmennyire neki a nyelv. Van ugyan egy angol nyelvű óvoda, de az elég messze van tőlünk. Bár, ha nem marad más, akkor kénytelenek leszünk odavinni, mert ez nekem tényleg fontos. Mondjuk ez még elég messze van :D
2012. szept. 5. 11:35
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is gyerekként angol nyelvű mesecsatornán nőttem fel. De nem tanultam meg angolul. Szóval ez kevés lesz.
2012. szept. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
53%

Szia!


A gyerek agya olyan "képlékeny" kiskorban (2-3 évesen is) hogy egyszerre akár 5 nyelvet is képes megtanulni és különválasztani. Persze lehetnek benne keveredések, de tudni fog beszélni németül-angolul-olaszul-magyarul is. (ez csak példa)

Kérdező! Nézesd vele nyugodtan majd az angol nyelvű meséket, én is néztem ezeket 4-5 évesen (pl. szezám utca) és amikor suliba kerültem, nagyon szerettem az angolt, csak 2 év után németre átettek, és bár 12 évig tanultam, de egyrészt utáltam, másrészt mindig az angolhoz húzott a szívem. És ami még fontosabb beszélj is angolul vele, az is nagyon sokat ér!!!!!!!!

2012. szept. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%
Elvileg igen. Két-három éve volt egy újságcikk arról, hogy egy kislányra azt hitte anyukája, hogy halandzsázik, és mikor egy nagybácsi meghallotta, mondta, hogy nem bizony, folyékonyan beszél angolul. A környező iskolákban sem tudtak vele kezdeni, mert minden szinten túl volt. A kislány az angolul beszélő mesés csatornákon nőtt fel és az angol MTV-n, szülei nem tudtak angolul, senki nem tanította. Az iskola pedig azért volt gond, mert falun laktak.
2012. szept. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
54%
kedves kérdező! az exem így tanult meg angolul és németül még gyerek korában. de szerintem ez egy különleges dolog és bizonyos kiemelkedő képességek kellenek hozzá, biztos vagyok benne, hogy nem minden gyermek képes erre! felnőtt korában már magától tanult meg ugyan ezzel a módszerrel svédül. svéd filmeket nézett, angol felirattal... szerintem ez egyféle tehetség! de biztos nem ártasz neki, ha angolul nézi a meséket! próbáld ki, hátha a te gyerkőcöd is egy kis zseni! :)
2012. szept. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
52%

Csak meséből nem.

Egy nyelv elsajátításához kommunikáció kell, a mesenézés inkább csak passzív ilyen szempontból.


Én semmiképp nem csinálnám, nem is tanítanám angolra. Mindig és sokat kell hozzá magyarul beszélned, ahhoz, hogy rendesen megtanuljon magyarul, mivel kint éltek.

Pusztán az, hogy két nyelvet hamar és profin elsajátít majd alapból, már nagyban megkönnyíti számára a nyelvtanulást, később az angol könnyen fog menni, főleg hogy vannak közös gyökerei az olasszal.


Én német nyelvtanár vagyok anyanyelvi kiejtéssel, mégsem beszélek a gyerekeimmel németül. Itthon élünk, így ez természetellenes lenne, és a magyar kárt szenvedne, a "közös anyanyelvünk".


És, ahogyan Te is kimentél Írországba, így a gyereked is megteheti majd ezt később.


Amúgy barátnőm van hasonlóan, német a férje, kint élnek, hát a kislánya nem tud valami jól magyarul, és ez azért van, mert már az is kevés, hogy egyetlen egy embert hall csak magyarul, mert senki nem beszél "tökéletesen", illetve egy ember nem használja a kifejezéseket annyira változatosan, kell egy nagyobb minta a helyes beszéd elsajátításához.

Mert ahogy azon aggódnak egyes szülők, hogy a gyerek majd eltanulja a csúnya beszédet az ovibab, itt-ott, ugyanúgy a választékos beszédet is.


Azt persze én is tudom, hogy a gyerekek ilyenkor "szivacs agyúak", de érdemes elgondolkozni azon, hogy mennyi kapacitást von el ez a leterheltség más területektől, amiben ebben a korban fejlődni kellene.


És végül van egy felnőtt ismerősöm, úgy 50 körül, akinek két külön nyelvűek a szülei, és még két országban nőtt fel, plusz megtanult még két nyelvet, így 6 nyelvet tud elég jól. Ő arról számol be, hogy sokáig identitás problémákkal küzdött, mert nem tudja máig sem, mi az anyanyelve...


Amúgy a lányaimmal mi is németül nézünk mesét, és ami a kedvenc, és már több 100x látták, abból tudnak pár szót mondani. :o)

2012. szept. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Csak mesékből nem biztos hogy megtanul angolul, viszont nektek benn szabad keverni a nyelveket! Tehát te csak magyarul beszélj hozzá a férjed ha olasz ő pedig csak olaszul. Nálunk azt a helyzet hogy a férjem finn én magyar vagyok és finnországban élünk viszont egymással angolul beszélünk.én csak magyarul fogok beszélni agyerekkel férjem meg csak finnül, az angol meg majd ráragad mint családi nyelv.de direktbe kiskorában nem fogjuk angolul tanítani.ezt egy szakember mondta nekünk.
2012. szept. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
9-es vagyok a benn helyett nem-et akartam írni!
2012. szept. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!